ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM


REKLAMA

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.01.2017r. 15:02

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w Holandii uruchomiono farmę fotowoltaiczną o mocy 30 MWp. To największa instalacja tego typu, którą do tej pory zrealizowano w tym kraju.
24.01.2017r. 12:54

Projekt nowego Prawa wodnego ma wkrótce trafić do Sejmu - poinformował we wtorek wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Dodał, że projekt został uzgodniony z KE; w RCL trwa przegląd formalno-prawny wszystkich zapisów.
24.01.2017r. 12:23

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret w sprawie zmian w radzie nadzorczej Rosatomu.
24.01.2017r. 10:44

Jak poinformował BiznesAlert.pl, ministerstwo spraw zagranicznych otrzymało odpowiedź dyrektora generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Jukiego Amano na pismo ministra spraw zagranicznych oraz ministra energetyki Litwy z dnia 3 stycznia 2017 roku, w którym Litwa wyraziła zaniepokojenie wielokrotnymi incydentami na placu budowy elektrowni jądrowej w Ostrowcu i ponownie przedstawiła Białorusi swoje żądanie. Domaga się przeprowadzenia przez MAEA SEED (ang. Site and External Events Design) pełnych testów budowanej elektrowni w tym tzw. stress testów oraz zapewnienie międzynarodowej kontroli nad Elektrownią Ostrowiec.
24.01.2017r. 09:59

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w ubiegłym roku na wodach terytorialnych należących do Niemiec uruchomiono morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy 818 MW. Właśnie kończy się budowa kolejnej ogromnej morskiej farmy wiatrowej, która zasili niemiecki system elektroenergetyczny.
24.01.2017r. 09:47

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, na Wyspach rozpoczyna się kolejny projekt, w ramach którego brytyjskie gospodarstwa domowe posiadające instalacje fotowoltaiczne przetestują domowe magazyny energii. - Projekt to odpowiedź na to, co jeszcze do niedawna wydawałoby się nieprawdopodobnym wyzwaniem w Wielkiej Brytanii - na nadmiar energii słonecznej - komentuje brytyjski "The Guardian".
24.01.2017r. 09:41

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, niemiecki rząd kilka lat temu wdrożył program dopłat do domowych magazynów energii w wysokości maks. 660 euro/kWh. W ubiegłym roku przedłużono obowiązywanie dopłat, ale zmieniono ich warunki. Teraz federalny bank KfW uruchamia środki dostępne w ramach tegorocznej edycji programu.
24.01.2017r. 09:38

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w ubiegłym roku globalny rynek fotowoltaiczny odnotował duży spadek cen modułów fotowoltaicznych. W tym roku moduły mają nadal tanieć. Tak oceniają analitycy Bloomberg New Energy Finance.
24.01.2017r. 06:19

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", do laski marszałkowskiej złożony został poselski projekt nowelizacji tzw. ustawy o ofercie, dzięki której Skarb Państwa będzie mógł łatwiej zwiększać swoje zaangażowanie kapitałowe w spółkach, których akcje już posiada, unikając przy tym kosztownego i czasochłonnego obowiązku ogłaszania wezwań.
24.01.2017r. 05:56

Operatorzy systemów przesyłowych w Niemczech - 50Hertz i Szwecji -Svenska Kraftnät podpisali umowę o współpracy w sprawie budowy podmorskiego połączenia transgranicznego pomiędzy oboma krajami.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE