ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.07.2017r. 13:56

Przewodnicząca Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko, wyraziła w poniedziałek nadzieję, że Unia Europejska nie zgodzi się na takie nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji, które miałyby wpływ na europejski rynek energetyczny.
24.07.2017r. 12:31

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, raport wykonany przez brytyjską firmę konsultingową Arup uderza w aktualną strategię brytyjskiego rządu, który praktycznie zablokował możliwość budowy nowych farm wiatrowych na lądzie, stawiając jednocześnie na atom. Z raportu możemy dowiedzieć się, że produkcja energii z farm wiatrowych jest już obecnie prawie dwa razy tańsza niż energia, która będzie sprzedawana z pierwszej od lat na Wyspach nowej elektrowni jądrowej.
24.07.2017r. 12:28

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, p wprowadzeniu podatku dla prosumentów w belgijskim regionie Walonii mówiło się od wielu miesięcy. Teraz jego władze zaakceptowały stałą opłatę, którą będą musieli ponosić mieszkający tam właściciele domowych instalacji odnawialnych źródeł energii.
24.07.2017r. 12:06

Pięć dolnośląskich gmin powołały w piątek Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich. Jak zapowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia do 44,5 tys. osób popłynie tańsza energia, a gminy z czasem staną się "wyspami energetycznymi". To kolejna tego typu inicjatywa - wcześniej klastry stworzyło piętnaście innych dolnośląskich samorządów.
24.07.2017r. 11:57

W niedzielę 23 lipca miała miejsce uroczystość oficjalnego uruchomienia morskiej farmy wiatrowej Sandbank, wspólnego przedsięwzięcia Vattenfalla i Stadtwerke München (SWM).
24.07.2017r. 08:47

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w pierwszym kwartale br. średnie ceny energii na rynku hurtowym w Unii Europejskiej spadły w porównaniu do wcześniejszego kwartału o 8 proc. W porównaniu do I kwartału 2016 r. odnotowano natomiast aż 51-procentowy wzrost. Najwyższe ceny odnotowano na południu Europy, a najniższe na północy.
24.07.2017r. 08:45

Koncern paliwowy Shell potwierdził, że będzie montować stacje ładowania samochodów elektrycznych na swoich stacjach benzynowych. Pierwsze staną w Wielkiej Brytanii i Holandii.
24.07.2017r. 08:35

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, po tym jak łotewski minister spraw zagranicznych potwierdził, że Ryga nie zamierza blokować zakupu energii wyprodukowanej w budowanej w Ostrowcu na Białorusi elektrowni jądrowej, szef litewskiej dyplomacji stwierdził, że Łotwa robi to z powodów ekonomicznych.
24.07.2017r. 08:24

Jak poinformował BiznesAlert powołując się na agencję Reuters, PGE w celu przeprowadzenia prac remontowych wstrzyma prace jednego z bloków o mocy 858 MW w Elektrowni Bełchatów. Podobne prace toczą się w Elektrowni Kozienice, gdzie remontowany jest jeden z bloków o mocy 560 MW. PSE przypomina, że remonty obydwu bloków były planowane i zapewnia, że system jest bezpieczny.
24.07.2017r. 06:59

Prezydent Lublina wydał decyzję środowiskową dla inwestycji budowy bloku na biomasę w Elektrociepłowni Lublin "Wrotków".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE