ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.10.2017r. 14:01

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, jak wynika z rankingu opublikowanego przez amerykańską firmę konsultingową GTM Research, izraelski producent inwerterów i elektroniki dla systemów fotowoltaicznych SolarEdge jest liderem w zakresie monitorowanych instalacji PV.
23.10.2017r. 13:59

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński producent elektrowni wiatrowych Vestas poinformował o budowie pierwszej na świecie - jak zapewnił - przemysłowej elektrowni hybrydowej, łączącej wytwarzanie z elektrowni wiatrowych i paneli fotowoltaicznych, którego nadwyżki będą gromadzone w zainstalowanych na miejscu magazynach energii.
23.10.2017r. 13:53

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, czołowy europejski koncern energetyczny przejął 100 proc. udziałów w fimie Fenix International, która specjalizuje się w realizacji off-gridowych systemów energetycznych w Afryce. To kolejna inwestycja Engie na rynku energetyki rozproszonej.
23.10.2017r. 13:35

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, rząd Norwegii planując budżet na kolejne lata ponownie podnosi kwestie subwencji dla samochodów elektrycznych oraz ich opodatkowania. Tym razem jeśli wierzyć doniesieniom NRK chodzi o wprowadzenie opłaty dla posiadaczy najcięższych z pojazdów elektrycznych czyli takich, które ważą ponad 2 tony.
23.10.2017r. 09:10

Tauron uruchomił projekt rozwojowo-badawczy Eko-Tatry, który będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji Tauron zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu, co ma przyczynić się do ograniczania niskiej emisji.
23.10.2017r. 07:59

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, który powołuje się na EurActiv.com, kolejne rozmowy na temat reformy systemu handlu emisjami nie przyniosły efektu. Podczas ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej polska delegacja zabiegała o mniej restrykcyjne zapisy dotyczące przeznaczenia środków na modernizacje energetyki w ramach Funduszu Modernizacyjnego. Polska chce zachowania możliwości elastycznego podejścia do wydatkowania środków. Walka toczy się o większe środki w formie rekompensaty za stopniowe odejście od węgla przez kraje takie jak Polska.
23.10.2017r. 07:51

Tesla potwierdziła, że prowadzi rozmowy z władzami Szanghaju na temat budowy fabryki w Chinach.
23.10.2017r. 07:35

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Francja przekłada terminy ponownego uruchomienia trzech reaktorów jądrowych. Zbliżająca się zima oraz doświadczenia z poprzedniego roku budzą we Francji obawy o bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. Niepokój odzwierciedlają ceny energii na giełdzie.
23.10.2017r. 06:48

Krystian Ruby, Sekretarz Generalny Eurelectric w trakcie swojej wizyty we Wrocławiu uznał, że forum III Kongresu Energetycznego, na którym zgromadzili się praktycznie wszyscy najważniejsi decydenci branży energetycznej w Polsce, to najlepsze miejsce dla ogłoszenia nowej, niezwykle ważnej inicjatywy Eurelectric.
23.10.2017r. 06:47

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, prawicowa koalicja premiera Japonii Shinzo Abe zwyciężyła w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych i najpewniej zdobędzie 250-300 spośród 465 mandatów w izbie niższej - wynika z sondaży exit polls i obliczeń publicznej telewizji NHK. Rząd Abe popiera współpracę energetyczną z Polską i opowiedział się za wsparciem rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE