ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.04.2017r. 15:33

Jak czytamy w serwisie pb.pl, z powodu niezainstalowania przez Teslę hamulca awaryjnego obiecywanego jako standardowe wyposażenie, spółka straciła najwyższą ocenę bezpieczeństwa przyznawaną przez magazyn Consumer Reports.
26.04.2017r. 15:30

W 2018/19 roku mogą być podejmowane decyzje w sprawie ewentualnej budowy nowej kopalni węgla kamiennego w Polsce - poinformował w środę wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
26.04.2017r. 15:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wg informacji przedstawionych przez US Energy Information Administration, już na koniec 2015 r. w przypadku połowy przemysłowych farm fotowoltaicznych w Stanach Zjednoczonych wykorzystano technologię umożliwiającą "podążanie" paneli fotowoltaicznych za ruchem słońca, czyli tzw. trackery.
26.04.2017r. 15:18

- Przygotowujemy zmiany w polskim górnictwie, aby dostosować go na potrzeby energetyki. Myślimy także o surowcu na kogenerację. Mamy na to środki z NFOŚiGW m.in. na walkę ze smogiem - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.na spotkaniu z dziennikarzami.
26.04.2017r. 13:52

Fortum zawarło z władzami Oslo porozumienie dotyczące restrukturyzacji udziałów w Hafslund ASA, jednej z największych nordyckich grup energetycznych notowanych na giełdzie. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez Radę Miasta Oslo (Bystyret) i uzyskać wymagane zgody regulacyjne, a także wypełnić zwyczajowo przyjęte warunki finalizacji. Jej zamknięcie planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.
26.04.2017r. 13:41

W Płocku (Mazowieckie) stanie "Drzewko OZE", czyli imitacja prawdziwego drzewa, wyposażona w panele polikrystaliczne zamieniające energię słoneczną w elektryczną. Instalacja zapewni możliwość ładowania baterii do różnego rodzaju urządzeń, np. telefonów komórkowych.
26.04.2017r. 12:47

Szerokie wykorzystanie węgla kamiennego w nowych zastosowaniach, to cel realizowanych przez Tauron projektów z zakresu czystych technologii węglowych. Projekty, w które zaangażowane są spółki Grupy dotyczą m.in. zagospodarowania mułów węglowych; wysokosprawnych i niskoemisyjnych technologii wytwarzania energii, CCU czyli zamiany dwutlenku węgla w produkt oraz tzw. elektrowni bezodpadowych.
26.04.2017r. 12:44

Bezpieczeństwo energetyczne i nowe wyzwania dla branży, w tym rozwój elektromobilności były głównymi tematami dyskusji podczas dwudniowej konferencji odbywającej się na Politechnice Rzeszowskiej.
26.04.2017r. 12:32

Jak ocenia cytowana przez portal Gramwzielone.pl Dorota Dębińska-Pokorska, partner PwC, lider Grupy Energetycznej, obecny rok to okres stwarzający dla elektroenergetyki szanse, których wykorzystanie pozwala "sięgać po więcej", czyli budować na bazie posiadanych już dzisiaj zasobów i infrastruktury. Elektromobilność i potencjał inwestycyjny związany z finansowaniem społecznościowym, to elementy, które łącznie oznaczają dla sektora, co najmniej dodatkowe 3,8 mld złotych. Kolejne kilkaset milionów złotych rocznie może przynieść analiza danych produkcyjnych i klienckich oraz wdrożenie nowych modeli biznesowych.
26.04.2017r. 12:11

Blisko 100 firm i instytucji kupuje samodzielnie energię elektryczną za pomocą Platformy Ofert Indeksowanych (POI) udostępnionej przez Energę. Jak podkreśla spółka POI zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników, gdyż firmy same chcą decydować kiedy, w jakiej cenie i ile energii kupić. Energa szacuje, że do końca 2018 roku sprzeda obecnym użytkownikom POI łącznie 2,7 TWh energii.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE