ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.09.2017r. 18:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, który powołuje się na "Financial Times", BP rozpoczęła wydobywanie gazu z łupków z pola Khazzan w Omanie. To pierwszy na Bliskim Wschodzie projekt wykorzystujący na szeroką skalę amerykańską technologię wykonywania głębokich odwiertów.
25.09.2017r. 12:18

Jak czytamy w BiznesAlert, gazeta Kommiersant ustaliła, że Chiny proszą Rosję o obniżkę podatku od zysków z projektu Yamal LNG dla chińskich podmiotów. Rosjanie mogą się ugiąć, bo Chińczycy finansują ich obronę przed konkurencją.
25.09.2017r. 09:08

Jeżeli nie zablokujemy tego projektu, to może on zadziałać destabilizująco na Unię Europejską, podobnie jak niestety zadziałał już Brexit - powiedział o planowanym gazociągu Nord Stream 2 redaktor naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
25.09.2017r. 06:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, spółka Nord Stream 2 AG złożyła wniosek do rządu fińskiego o zgodę na przeprowadzenie gazociągu przez fińską wyłączną strefę ekonomiczną. Podobne wnioski zostały już złożone w Szwecji i Danii. Jednak Helsinki, odmiennie niż tamte kraje, oceniają projekt Nord Stream 2 wyłącznie pod względem zgodności ze standardami środowiskowymi. Kopenhaga i Sztokholm patrzą zaś na aspekty bezpieczeństwa oraz zgodności z założeniami Unii Energetycznej.
22.09.2017r. 17:29

- Naszym celem jest zakończenie importu gazu z Rosji w 2022 roku - powiedział w wywiadzie dla Bloomberg TV cytowany przez serwis Energetyk24 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
22.09.2017r. 16:55

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, zakończył się planowy, coroczny remont gazociągu Nord Stream. Przesył magistralą został wznowiony w czwartek wieczorem, a więc wcześniej, niż zakładano - podała agencja Interfax.
22.09.2017r. 06:11

Jak przypomina "Rzeczpospolita", Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście złożył 7 lat temu skargę do Sądu Administracyjnego w Hamburgu dotyczącą głębokości ułożenia rurociągu Nord Stream, co miałoby utrudniać ruch statków. Po jej odrzuceniu 2 lata temu, spółka złożyła odwołanie, a teraz oczekuje decyzji w tej sprawie.
22.09.2017r. 05:39

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Komisja Europejska w odpowiedzi skierowanej do prof. Jerzego Buzka, przewodniczącego Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego podkreśla, że w kontekście reżimu prawnego wobec Nord Stream 2 pojawił się "konflikt prawa", który najlepiej rozwiązać dzięki negocjacjom międzynarodowym. List jest określony jako "poufny", ale dostęp do niego uzyskał portal Politico.
22.09.2017r. 05:34

Premierzy Rosji i Finlandii dyskutowali w Petersburgu o relacjach dwustronnych, a głównym tematem rozmów był mający przebiegać po dnie Bałtyku gazociąg Nord Stream 2. Szef rządu Rosji skrytykował Komisję Europejską, która uważa, że istnieje"luka prawna", przez którą trzeba wynegocjować specjalny reżim prawny dla tego projektu. Rosjanin pochwalił Finlandię za "konstruktywne" stanowisko. Tymczasem Helsinki w sprawie Nord Stream 2 patrzą na Brukselę i od decyzji Komisji uzależniają dalsze losy projektu.
21.09.2017r. 20:04

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zarzucił w czwartek Stanom Zjednoczonym, że "chcą pogrzebać" projekt gazociągu Nord Stream 2. Skrytykował też postawę Komisji Europejskiej w sprawie gazociągu i ocenił, że Finlandia zajmuje konstruktywne stanowisko.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE