ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.06.2017r. 06:42

Według BiznesAlert.pl, chociaż oficjalnie Rosjanie przekonują, że gaz z proponowanego gazociągu Nord Stream 2 posłuży dostawom do Europy Zachodniej, gdzie ma spaść wydobycie krajowe, to działania Gazpromu potwierdzają, że magistrala posłuży ugruntowaniu jego pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.
26.06.2017r. 18:11

- Nasza dzisiejsza dyskusja poświęcona gazociągowi Nord Stream II potwierdza, że od dzisiaj nie możemy o tym projekcie mówić inaczej niż projekt polityczny. Musimy brać pod uwagę wszystkie konsekwencje jakie będzie on miał dla unii energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego UE - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka po spotkaniu Rady ds. TTE, która odbyła się w Luksemburgu 26 czerwca 2017 r.
26.06.2017r. 17:39

Polska chce, by decyzja w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku zapadła na szczycie UE - powiedział w poniedziałek w Luksemburgu wiceminister energii Michał Kurtyka po spotkaniu unijnych ministrów.
26.06.2017r. 14:48

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Lietuvos Duju Tiekimas (LDT) podpisała umowę z amerykańskim Cheniere Marketing International na dostawę LNG - podał w rozmowie z portalem The Baltic Course przedstawiciel litewskiej spółki. Miała ona wykorzystać fakt, że cena oferty była niska.
26.06.2017r. 13:47

Jak poinformował BiznesAlert.pl, szwedzkie media alarmują, że żywe organizmy, takie jak morświny i dorsze, mogą być zagrożone w efekcie budowy Nord Stream 2. Szwedzie Radio informuje o opiniach, które zgłaszają lokalne władze oraz organizacje środowiskowe do Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska.
26.06.2017r. 11:42

Gaz-System otrzymał niezbędne pozwolenia na budowę dla gazociągu Tworóg - Kędzierzyn-Koźle. Budowa magistrali gazowej o długości 43,4 km i średnicy 1000 mm ruszy jeszcze w tym roku.
26.06.2017r. 09:34

Jak podaje RMF FM, na wstępnej liście oddelegowanych na dwustronne rozmowy z prezydentem USA i jego delegacją znaleźli się ministrowie Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, Mateusz Morawiecki i Piotr Naimski.
26.06.2017r. 07:50

Jak poinformował BiznesAlert.pl, unijni ministrowie odpowiedzialni za energetykę zbiorą się dzisiaj na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej w Brukseli, podczas którego mają dyskutować o efektywności energetycznej będącej elementem pakietu "Czysta Energia" (tzw. pakiet zimowy). Jednym z punktów posiedzenia będzie także stanowisko krajów Wspólnoty, na temat możliwości narzucenia specjalnego reżimu prawnego dla Nord Stream 2 w toku negocjacji Komisja Europejska - Rosja.
23.06.2017r. 15:40

Rosja byłaby gotowa dostarczać gaz przez Turcję do południowej i południowo-wschodniej Europy, partnerzy są tym zainteresowani - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.
23.06.2017r. 14:51

Między środą a piątkiem rano Polska nie odebrała z gazociągu jamalskiego ok. 35 mln m sześc. gazu - wynika z danych, publikowanych przez Gaz-System. Pobór wstrzymano z powodu pojawienia się gazu złej jakości. Ubytek uzupełniono z magazynu gazu w Mogilnie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE