ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
16.02.2018r. 06:13

Agencja ratingowa Moody's obniżyła w czwartek ocenę fińskiej grupy energetycznej Fortum. Wcześniej w styczniu na taki krok zdecydowała się agencja Standard & Poor's. Głównym czynnikiem, który zdecydował o obniżkach jest zakup akcji niemieckiej grupy energetycznej Uniper.
15.02.2018r. 15:31

W miniony czwartek Komisja ds. energii Dumy Państwowej wydała negatywną opinię na temat ustawy, która pozwoliłaby na realizację wspólnego eksportu gazu przez Rosnieft i należącej do oligarchy Dymitra Bosowa firmy Alletech i zależnych od nich spółek - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.02.2018r. 14:15

Gazowy Korytarz Południowy odgrywa strategiczną rolę dla bezpieczeństwa energetycznego Europy, szczególnie dla najbardziej czułych punktów na kontynencie - powiedział europejski komisarz ds. energii Marosz Szefczovicz 14 lutego w Baku. Następnego dnia brał tam udział w spotkaniu Ministerialnej Rady Doradczej ws. Korytarza Południowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.02.2018r. 14:15

Spodziewane od 2021 r. objęcie emisji metanu do atmosfery unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji (ETS) znacząco podniesie koszty wydobycia węgla kamiennego - prognozują eksperci, wskazując, iż w skrajnym przypadku mógłby to być koszt rzędu nawet 300 mln zł rocznie.
15.02.2018r. 10:14

Rosja zamierza przerwać wydobycie gazu ze złoża Odesskoje, z którego pochodzi blisko połowa surowca wydobywanego na anektowanym Krymie; powodem jest pozew Ukrainy przeciw Rosji w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Hadze - podał w czwartek dziennik "RBK".
15.02.2018r. 08:51

Ukraiński rząd zlecił Naftogazowi oraz Ministerstwu Energetyki i Przemysłu Węglowego, aby po zakończeniu sporu, który przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie spółka toczy z Gazpromem, przekazać sieć przesyłu gazu oraz podziemne magazyny surowca do Magistralnych Gazoprowodow Ukrainy (MGU) - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.02.2018r. 08:36

W Polsce ingerencja państwa widoczna jest najbardziej na rynku finansowym, energetycznym i farmaceutycznym. Z kolei branże regulowane w najmniejszym stopniu to handel i motoryzacja - wynika ze wspólnego raportu DNB Bank Polska i firmy doradczej PwC "Kierunki 2018. Ingerencja państwa w wybranych sektorach gospodarki - skala i warunki sukcesu". W ostatnim czasie stopień zaangażowania państwa w polską gospodarkę wzrasta, wciąż jednak jest mniejszy niż w krajach Europy Zachodniej.
15.02.2018r. 08:05

LNG z USA staje się coraz bardziej konkurencyjne, a amerykańskie firmy dysponujące złożami łupkowymi czekają tylko na otwarcie rynku, także europejskiego - uważa Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego. W jego ocenie może to doprowadzić do wyparcia gazu rosyjskiego przez inne kierunki.

15.02.2018r. 07:34

Nord Stream 2 jest niepotrzebny, szkodliwy i dzieli zachodnią wspólnotę - ocenił w wywiadzie dla "Die Welt" Mateusz Morawiecki.
15.02.2018r. 06:15

Na temat nieukończonych przez firmę San Leon Energy prac przy poszukiwaniu gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim, które według niej można kontynuować - pisze "Rzeczpospolita".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE