ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
04.06.2017r. 23:50

Jak poinformowała "Nowa Trybuna Opolska", opolski Urząd Marszałkowski poddał konsultacjom społecznym zapisy projektu uchwały antysmogowej dotyczącej instalacji grzewczych łącznie z kominkami.
04.06.2017r. 08:37

Konserwatywne skrzydło rządzącej w Niemczech CDU krytykuje politykę klimatyczną kanclerz Angeli Merkel, domagając się rezygnacji z forsowanego przez jej rząd programu walki z globalnym ociepleniem - informuje w niedzielę pierwszy program telewizji publicznej ARD.
02.06.2017r. 15:15

Wody z czynnych i zamkniętych kopalń węgla kamiennego, odpompowywane na powierzchnię, by nie doszło do zalania istniejących wyrobisk, mogą być ekologicznym źródłem ciepła np. do ogrzewania domów - wskazują naukowcy, którzy przez ostatnie trzy lata badali takie możliwości.
02.06.2017r. 13:50

Mirsk, Wleń, Lubomierz, Lwówek Śląski i Stara Kamienica powołały w piątek Izerski Klaster Energii Odnawialnej. To kolejne takie przedsięwzięcie realizowane przez samorządy w Polsce.
02.06.2017r. 13:43

W porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia Enei, zaplanowanego na 26 czerwca, znalazł się projekt uchwały uzupełniający statut spółki o zapis odnośnie realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju.
02.06.2017r. 12:44

W kwietniu nadal rosły ceny węgla dla krajowego ciepłownictwa, nieznacznie spadły natomiast - po raz pierwszy od kilku miesięcy - ceny dla odbiorców z sektora energetycznego - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii.
02.06.2017r. 12:30

- Ministerstwo Środowiska przyjmuje do wiadomości decyzję podjętą przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego. Jako przyszła prezydencja szczytu klimatycznego, Polska deklaruje współpracę ze wszystkimi stronami konwencji klimatycznej, w tym z USA - podkreśla rzecznik prasowy resortu środowiska Paweł Mucha.
02.06.2017r. 12:23

Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w piątek w Berlinie, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego nie tylko nie powstrzyma Niemiec i ich sojuszników, lecz zwiększy ich determinację w walce ze zmianami klimatu.
02.06.2017r. 11:58

Do końca czerwca wydłużono termin zgłaszania się podmiotów prywatnych do projektu budowy elektrociepłowni, który będzie realizowany w Olsztynie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestycja budzi sprzeciw lokalnych społeczności.
02.06.2017r. 10:42

Sadzenie nowych drzew, by usuwały z atmosfery i magazynowały dwutlenek węgla, nie wystarczy, by powstrzymać globalne ocieplenie klimatu, jeżeli przy tym znacząco nie ograniczymy emisji ze spalania paliw kopalnych - ostrzegają naukowcy w piśmie "Earth's Future".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE