ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosjanie chcą eksportować energię do azjatyckich sąsiadów
20.04.2017r. 06:19

Rosjanie chcą eksportować energię elektryczną do swoich azjatyckich sąsiadów - informuje "Rzeczpospolita" i zwraca uwagę, że realizacja tego planu wymaga miliardowych inwestycji.
Dziennik przypomina, że słabo zaludniony rosyjski Daleki Wschód produkuje dużo energii elektrycznej w elektrowniach wodnych. Rosjanie deklarują, że są w stanie zapewnić sąsiadom około 10 GW mocy ze swoich źródeł wytwórczych. Energia z Rosji mogłaby trafiać do odbiorców w Chinach, Japonii oraz Korei Południowej.

Jednak jak zwraca uwagę "Rz", realizacja tego planu wymaga inwestycji w infrastrukturę przesyłową, których koszt szacowany jest na 30 mld dol.
Jak relacjonuje dziennik, rosyjski wiceminister gospodarki Aleksandr Osipow zachęca potencjalnych inwestorów do zaangażowania w projekt azjatyckiego ringu energetycznego, kusząc potencjalnymi zyskami. - Coroczny zysk inwestorów może wynieść od 3 do 7 mld dol. - mówił cytowany przez "Rzeczpospolitą" Osipow.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE