ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inwestycje PGE Dystrybucji na wschodzie Polski
20.04.2017r. 16:16

Białostocki oddział PGE Dystrybucja zmodernizował stacje transformatorowe w Suwałkach i Bielsku Podlaskim Dzięki tym inwestycjom w sieć zmniejszy się ryzyko powstawania awarii oraz zwiększy się przepustowość linii związana z przyłączaniem nowych odbiorców.
W Bielsku Podlaskim uruchomiono dwa układy nadążnej kompensacji prądów ziemnozwarciowych (pojemnościowych) w stacji 110/15kV, dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo w zakresie działania zabezpieczeń. Spowoduje to dokładniejszą lokalizację zwarć w sieci, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo energetyczne dla Odbiorców. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii telemetrycznych awarie będą szybciej lokalizowane, a uszkodzony odcinek linii zostanie bezpiecznie wyłączony i zabezpieczony, przez co awarie będą usuwane znacznie szybciej.

W Suwałkach, w północnej części województwa podlaskiego, zakończyły się prace modernizacyjne stacji transformatorowej 110/20 kV Hańcza. Stacja działa w układzie dwusystemowych szyn z 14 polami WN (wysokiego napięcia), która podlegała kompleksowej modernizacji w zakresie rozdzielni WN i SN (średniego napięcia). Koszt tej inwestycji to ok.12,8 mln zł.
Inwestycje przeprowadzone przez białostocki Oddział PGE Dystrybucja będą miały istotny wpływ na bezpieczeństwo, automatyzacja sieci i poprawa jej stanu technicznego. W konsekwencji poprawi to sprawność technicznej obsługi klientów oraz jakości dostaw energii elektrycznej do odbiorców

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE