ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dyrektor strategii Naftogazu rozmawiał z Piotrem Naimskim o ropociągu Odessa-Brody
20.04.2017r. 19:14

Jak podał serwis Energetyka24, dyrektor projektów strategicznych Naftohazu Ołeksandr Laktionow poinformował o przeprowadzonej dziś rozmowie z ministrem Piotrem Naimskim na temat wykorzystania ropociągu Odessa-Brody.
"Polska rozbudowuje terminal w Gdańsku, który ma bardzo mocną pozycję. Jednak transport ropy z Zatoki Perskiej do portu w Gdańsku jest dwa razy dłuższy niż z wykorzystaniem terytorium Ukrainy" - powiedział cytowany przez serwis Laktionow.
Jak argument do realizacji projektu Laktionow wskazał przykład wpółpracy Naftohazu z firmami azerskimi. "W marcu Ukraina otrzymała dostawy ropy z Azerbejdżanu. W przyszłym roku to będzie 2 mln ton z wykorzystaniem naszych rurociągów. Polscy partnerzy mogą zobaczyć postep na naszym rynku. Przy wsparciu Orlenu, który jest obecny w Czechach trzeba popchnąć projekt do przodu" - podsumował cytowany przez serwis Energetyk24 dyrektor projektów strategicznych Naftohazu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE