ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EIA prognozuje wzrost produkcji paliw kopalnych i cen energii
18.05.2017r. 06:31

Na temat ogłoszonej w ubiegłym tygodniu przez amerykańską agencję Energy Information Agency (EIA) krótkoterminowej prognozy energetycznej dla USA pisze "Rzeczpospolita". Dziennik zwraca uwagę na prognozy wzrostu wydobycia paliw kopalnych i cen energii elektrycznej.
Jak wynika z opublikowanej strategii, średnia dobowa produkcja ropy naftowej w USA w tym roku będzie na poziomie 9,3 miliona baryłek, w przyszłym osiągnie prawie 10 mln baryłek, wobec 8,9 miliona b/d w 2016 r.

EIA szacuje, że produkcja ropy naftowej w kwietniu 2017 r. wyniosła 9,1 miliona b/d, czyli 0,2 miliona b/d powyżej poziomu z kwietnia 2016 r. i o 0,6 miliona b/d powyżej najniższej w ubiegłym roku średniej miesięcznej z września 2016 r.

Jeśli chodzi o gaz ziemny, to agencja prognozuje, że w tym roku średnia produkcja dobowa osiągnie poziom 74,1 miliarda stóp sześciennych (Bcf/d), co oznacza wzrostu o 1,8 Bcf/d w porównaniu do roku 2016. W 2018 r. średnia dzienna produkcja gazu ma być wyższa w stosunku do tegorocznej o 3,2 Bcf.

EIA zapowiada również wzrostu zapotrzebowania na eksport węgla z USA, co przyczyni się do wzrostu produkcji węgla w tym roku o 5 proc. Jednocześnie agencja prognozuje, że przewidywany wzrost produkcji energii elektrycznej w elektrowniach węglowych przyczyni się dodatkowo wzrostu produkcji tego paliwa o 1 proc.
Jak podaje EIA, łączna produkcja energii elektrycznej w USA w elektrowniach dużej skali wynosiła w 216 roku średnio 11 150 GWh na dobę. Na 2017 rok EIA prognozuje spadek produkcji o 1,2 proc., a w 2018 wzrost o 1,9 proc.

Po spadku o 1,7 proc. emisji CO2 związanej z produkcją energii w 2016 r. EIA spodziewa, że jej spadku w tym roku się o 0,7 proc. Jednak na przyszły rok prognozuje wzrost o 2,3 proc.

EIA spodziewa się, że roczna średnia cena energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych w USA wzrośnie o 2,4 proc. w 2017 r. i o 2,3 proc. w 2018 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE