ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa wybuduje w Ostrołęce nie tylko elektrownię
18.05.2017r. 20:39

Energa wybuduje w Ostrołęce nie tylko w nowy blok energetyczny, ale również wyremontuje most nad Narwią oraz zmodernizuje jedną głównych ulic w mieście. - Nowa elektrownia jest szansą na rozwój zarówno Energi jak i regionu. Największe korzyści osiągniemy działając wspólnie - powiedział Daniel Obajtek podczas spotkania z prezydentem Ostrołęki.
Nowa inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy przy budowie i eksploatacji elektrowni, ale potężny zastrzyk energii dla całego regionu - podkreślali podczas spotkania, Daniel Obajtek, prezes Energi oraz Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.

- To inwestycja równie ważna dla Ostrołęki, jak dla nas. I, co nie mniej istotne, kluczowa dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego - mówił Daniel Obajtek. - Na jej realizację nie byłoby jednak szans, gdyby nie zaangażowanie Ministerstwa Energii i wkład ministra Tchórzewskiego w prace nad systemowym uregulowaniem problemu niedoboru mocy.

Podczas spotkania prezes Energi zapowiedział, że firma oprócz inwestycji w nowy blok energetyczny planuje także modernizację starego mostu na Narwi, którym biegnie ul. Mostowa oraz gruntowną przebudowę ul. Krańcowej, jednej z głównych miejskich ulic. To inwestycje ważne dla lokalnych społeczności. Jednocześnie dzięki nim sprawniej przebiegać będzie budowa i eksploatacja nowej elektrowni. Z inicjatywy władz Miasta od września w Ostrołęce powstanie z kolei klasa o profilu elektroenergetycznym. Energa zapowiedziała, że będzie ją wspierać organizując m.in. staże, stypendia i pomoce naukowe. Firma chce w ten sposób wykształcić pokolenie energetyków o kompetencjach najbardziej odpowiadających jej aktualnym potrzebom.

- Kiedy w 2012 roku Energa wstrzymała przygotowania do budowy elektrowni poczuliśmy, że oddala się od nas wielka szansa. Teraz znów pracujemy nad uwolnieniem ogromnego potencjału, który drzemie w Ostrołęce. Dziękujemy Enerdze za tą wspólną wizję przyszłości i jej partnerstwo. Przejawia się ono zresztą w bardzo wielu dziedzinach. Przykładem jest wojewódzki finał Energa Basket Cup, który już w niedzielę rozegra się w Ostrołęce - powiedział Janusz Kotowski.
Daniel Obajtek, który wcześniej spotkał się z pracownikami istniejącej Elektrowni B zapewnił, że nowa elektrownia nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, a oni sami obsługują dziś jedne z najsprawniejszych w Polsce bloków klasy 200 MWe.

- Jesteście specjalistami stanowiącymi o sile naszej firmy, naszym największym kapitałem. Na pewno będziemy inwestować w rozwój ludzi, którzy pracują z zaangażowaniem i dobrze rzetelną, ciężką pracę - mówił Daniel Obajtek.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MW. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych. Dzięki inwestycjom bloki spełniają surowe normy środowiskowe, a możliwy czas ich eksploatacji wydłużył się.

Podczas spotkania z pracownikami, prezes Energa odniósł się także do zapowiadanych zmian w strukturze Grupy, zapewniając, że celem zmian jest likwidacja niepotrzebnych etatów kierowniczych i wzmocnienie kompetencji energetycznych koncernu. - Efekt synergii, jaki przynosi spłaszczanie struktury, już możemy zaobserwować, zatrudniamy m.in. około stu nowych osób do obsługi sieci - mówił.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Klop 19.05.2017r. 05:48
Czy ma ktos cos jeszcze do remontu w Ostrolece? Prosze zyczenia wysylac na adres Energi, tam maja kompetencje w... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 19-05-2017r. 12:49 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: muka 19.05.2017r. 13:14
Jeszcze linię kolejową przyda się wyremontować, bo obecna się rozpada i nie będzie jak dowieźć węgla. bloki B pracują... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 19.05.2017r. 16:56
Można wybudować więcej rond aby lepiej uczyć kandydatów na prawo jazdy, których Ostrołęk ma najwięcej w Polsce, bo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE