ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szyszko w Mińsku o polityce klimatycznej
19.05.2017r. 08:40

Podczas spotkania rady Międzynarodowego Instytutu Ekologicznego im. Andrieja Sacharowa w Mińsku minister środowiska prof. Jan Szyszko otworzył konferencję naukową "Wykłady Sacharowa o problemach środowiskowych XXI w.". Spotkanie odbyło się 18 maja 2017 r. w Mińsku na Białorusi.
Minister Jan Szyszko jest przewodniczącym rady Międzynarodowego Instytutu Ekologicznego im. Andrieja Sacharowa Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Co roku, pod patronatem Instytutu, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa dotycząca współczesnych problemów ekologicznych.

Podczas tegorocznej konferencji prof. Szyszko wygłosił wykład na temat polityki klimatycznej. W swoim wystąpieniu minister podkreślił, że Polska przywiązuje ogromną wagę do polityki klimatycznej.
"Przykładem tego może być m.in. realizacja naszych zobowiązań wynikających z Protokołu z Kioto oraz organizacja kolejnego szczytu COP" - powiedział.
"Polska jest liderem w zakresie redukcji emisji CO2. Udało nam się obniżyć emisję dwutlenku węgla o ponad 30 proc., przy jednoczesnym ponad dwukrotnym wzroście PKB. To dowód na to, że skuteczna ochrona klimatu może odbywać się w zrównoważony sposób" - dodał.

Minister Szyszko zwrócił również uwagę na rolę Porozumienia paryskiego, które zmieniło podejście do spraw związanych z ochroną klimatu na świecie.
"W świetle tych zapisów każde kraj może kształtować swoją politykę klimatyczną w zależności od swoich możliwości i uwarunkowań oraz z wykorzystaniem swojej specyfiki surowcowej i geograficznej" - zaznaczył prof. Jan Szyszko.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE