ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE wszczął postępowania przeciwko Kopeksowi
19.05.2017r. 08:53

Urząd Regulacji Energetyki wszczął powstępowanie w związku z podejrzeniem naruszeniem przez spółkę Kopex Machinery obowiązku stosowania się do wprowadzonych w dniach 10 - 31 sierpnia 2015 r. ograniczeń w poborze energii elektrycznej. W ubiegłym roku Urząd nałożył na odbiorców kary z tego tytułu w łącznej wysokości ok. 1,71 mln zł.
Spółka Kopex Machinery została w grudniu ubiegłego roku przejęta przez Kopex. Jak informuje ta druga spółka 18 maja otrzymał ona informację o wszczęciu przez URE postępowania w związku z podejrzeniem naruszenia przez Kopex Machinery obowiązku stosowania się do wprowadzonych w dniach 10 - 31 sierpnia 2015 r. ograniczeń w poborze energii elektrycznej.

Zarząd Kopeksu zapowiedział, ze złoży w wyznaczonym terminie Prezesowi URE stosowne wyjaśnienia.
Przypominamy, że jak wynika z nieoficjalnych informacji URE w ubiegłym roku wszczął podobne postępowania wobec około tysiąca firm, którym grożą kary finansowe w wysokość do 15 proc. rocznych przychodów.

Ze sprawozdania Prezes URE za ubiegły rok wynika, że wszczęte przez Urząd 242 postępowania związane z niestosowaniem się odbiorców energii elektrycznej do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii, zakończyły się nałożeniem kary w łącznej wysokości prawie 1,71 mln zł, w siedmiu przypadkach umorzono postępowanie, w czterech przypadkach odstąpiono od wymierzenia kary pieniężnej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE