ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": w lecie mozliwe zagrożenie niedoboru mocy
19.06.2017r. 05:31

"Rzeczpospolita" twierdzi, że z raportu ENTSO-E z początku czerwca wynika, iż polskim odbiorcom energii elektrycznej grożą tego lata problemy z zaopatrzeniem w energię elektryczną. PSE i eksperci uspokajają, że nie ma takiego zagrożenia.
Dziennik powołuje się na raport "ENTSO-E Summer Outlook 2017", w którym napisano między innymi, że w Polsce w sezonie letnim w szczytowe zapotrzebowanie na moc występuje w pomiędzy godz. 13:00 a 14:00, a generacja energii w źródłach fotowoltaicznych w naszym kraju jest nadal na niskim poziomie. Jak zaznaczono w raporcie wysokie zagrożenie dla zbilansowania systemu elektroenergetycznego może wystąpić w drugiej połowie lipca.

Według "Rz" na podstawie informacji z raportu ENTSO-E można wnioskować, że w przypadku wystąpienia ekstremalnie wysokich temperatur i suszy, w lipcu i w sierpniu PSE nie będą dysponowały wystarczającą nadwyżką mocy.

Jednak cytowana przez dziennik rzeczniczka operatora Beta Jarosz uspakaja, że raport ENTSO-E jest tylko sygnałem możliwych problemów, a nie scenariuszem pracy systemu.
Cześć z ekspertów z, którymi rozmawiała "Rz" uważa, że po doświadczeniach z sierpnia 2015 roku PSE są lepiej przygotowane na trudności z bilansowaniem systemu. Między innymi dostosowano grafiki odstawień remontowych bloków do zwiększonego zapotrzebowania w okresie letnim. Zwiększył się też potencjał usług DSR, podpisano też umowy z operatorami z krajów sąsiednich na import interwencyjny.

Jak pisze "Rz", pozytywne informacje płyną też z IMGW, bo z prognoz instytutu wynika, że temperatury i opady tego lata będą w normie, a ponadto wyjściowa sytuacja hydrologiczna jest lepsza niż dwa lata temu
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Blackout 19.06.2017r. 07:39
Stopień 20 plus.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Edek 19.06.2017r. 09:15
Aby nie doszło do problemów przyspieszymy budowę dróg i mostów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Stach44 19.06.2017r. 14:43
Raczej trzeba dolać wody do rzek, by można było chłodzić kondensatory w elektrowniach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowator 20.06.2017r. 10:43
wystarczy wykupić ubezpieczenie...najlepiej z reasekuracją i innymi narzędziami (narzżnięciami) pochodnymi...... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE