ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Update Energiewende
17.07.2017r. 05:12

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", Niemcy dokonali aktualizacji programu swojej transformacji energetycznej.
Zgodnie z najnowszą wersją Energiewende elektrownie jądrowe będą funkcjonować w Niemczech tylko do 2021 r. W przyszłym roku mają być zamknięte dwie ostatnie kopalnie węgla kamiennego, a paliwo do pracujących elektrowni będzie importowane. Zarówno kopalnie, jak i elektrownie na węglu brunatnym mają pracować do 2050 r. - czytamy w "DGP". Gazeta przypomina, że obecnie węgiel kamienny i brunatny mają 42-procentowy udziału w niemieckim miksie energetycznym.
Udział OZE w produkcji energii ma osiągnąć 60 proc. w 2030 r., kiedy to morskie farmy wiatrowe mają mieć łączną moc 15 GW. Z węgla będzie wytwarzać się wtedy w Niemczech ok. 20 proc. energii - informuje DGP.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: as 17.07.2017r. 15:45
Czyli energetyczny beton stracił już teraz ponad 1/3 rynku. To bardzo boli bo co roku ucieka 2-3% i końca nie widać. Banki i instytucje finansowe już nie chcą dawać pieniędzy więc próbują wykołować polityków, gdyż ci się nie znają.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE