ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dania będzie mogła zablokować budowę Nord Stream
12.10.2017r. 05:38

Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna", duński parlament będzie dziś debatował nad ustawą, która może zablokować Nord Stream 2 w jego obecnym kształcie.
Zgodnie z nowymi przepisami rząd będzie miał prawo odmówić zgody na budowę gazociągu na duńskich wodach terytorialnych, jeśli uzna, że stwarza on "zagrożenie dla bezpieczeństwa". Proponowana ustawa jest popierana zarówno przez partię rządzącą, jak i opozycję. W przypadku jej uchwalenia wejdzie w życie w styczniu przyszłego roku - czytamy w "DGP".

- Obecnie nie możemy uwzględniać aspektów polityki zagranicznej, obronnej i bezpieczeństwa, gdy rozpatrujemy aplikacje na budowę gazociągów czy linii energetycznych na wodach terytorialnych. To prawo nam to umożliwi Czasy się zmieniły (...) warunki polityczne również - powiedział cytowany przez "DGP" minister energetyki Danii Lars Christian Lilleholt.
- Gdy Rosjanie postępują agresywnie i gdy duńscy żołnierze są gotowi stacjonować w krajach bałtyckich w celu balansowania sytuacji, oczywiście musimy ważyć, czy Nord Stream 2 mieści się w interesie naszej polityki zagranicznej - powiedział z kolei jeden z liderów opozycyjnej Partii Socjaldemokratycznej Nick Haekkerup.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE