ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Volkswagen zamierza inwestować w elektryczne pojazdy użytkowe
12.10.2017r. 18:44

Jak poinformował Andreas Renschler, szef Volkswagen Truck & Bus, firma zainwestuje 1,4 miliarda euro w nowe technologie, takie jak napędy elektryczne, systemy autonomicznego prowadzenia oraz oprogramowanie oparte na chmurze.
Elektryczny samochód ciężarowy Volkswagena, nazwany e-Delivery, zacznie zjeżdżać z taśm produkcyjnych w Brazylii począwszy od 2020 r., zaś należące do niemieckiego koncernu MAN i Scania już w przyszłym roku rozpoczną dostawy napędzanych prądem autobusów.

Renschler stwierdził, że udział elektrycznych ciężarówek w rynku wyniesie 5% do 2025 r. Jego zdaniem, kluczową kwestią dla zwiększenia popularności EV w obszarze komercyjnych dostaw towarów jest dalszy rozwój technologii związanej z akumulatorami litowo-jonowymi. Obecnie baterie są zbyt drogie, ciężkie i ograniczają ładowność samochodów ciężarowych.
Renschler dodał, że w kategorii autobusów miejskich właśnie docieramy do granicy opłacalności w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Elektryczne samochody dostawcze staną się opłacalne w zakupie i eksploatacji w latach 2020-25, zaś w późniejszym terminie ekonomicznie uzasadnione będzie także kupno i eksploatacja napędzanych prądem ciężarówek.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE