ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: nowe rozporządzenia KE dot. bilansowania energii elektrycznej oraz ws. pracy systemu elektroenergetycznego
07.12.2017r. 05:53

Jak poinformowało URE, rozporządzenia te obowiązują wprost w państwach członkowskich bez konieczności ich implementacji do prawa krajowego i określają wspólne zasady funkcjonowania oraz zarządzania systemami energetycznymi, mając na celu eliminację barier technicznych dla dalszej integracji rynku.
Rozporządzenia wskazują na warunki lub metody, które podlegają zatwierdzeniu odpowiednio przez wszystkie europejskie organy regulacyjne, wszystkie organy regulacyjne danego regionu lub każdy organ regulacyjny (lub inny właściwy organ zainteresowanego państwa członkowskiego). Określają również sposób procedowania w przypadkach, w których wymagana jest współpraca organów regulacyjnych.

Rozporządzenie 2017/2195 określa m.in. role i zadania podmiotów na rynku bilansującym, ramy współpracy między podmiotami, produkty wykorzystywane na rynku bilansującym, zasady pozyskiwania i wymiany usług bilansujących w zakresie energii i rezerw, zasady wykorzystania zdolności przesyłowych na potrzeby bilansowania oraz sposoby rozliczeń pomiędzy uczestnikami rynku.
Rozporządzenie 2017/2196 zawiera m.in. postanowienia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa oraz ciągłości dostaw energii elektrycznej, procedur oraz czynności naprawczych realizowanych w warunkach zagrożenia, blackout'u oraz odbudowy systemu po awarii, przygotowania do obrony systemu, jego odbudowy oraz planów resynchronizacji z wyprzedzeniem, wymiany informacji, procesów operacyjnych przy wejściu systemu w jedno z powyższych stadiów oraz doraźnej analizy incydentów.

Rozporządzenia wejdą w życie 18 grudnia br.
URE , URE
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: histe/oryk 07.12.2017r. 09:13
po zimowym blackoucie europejskim nie będzie już ani uni ani krajów ani ure ani... będzie jedynie chaos, anarchia i bandytyzm... będzie płacz i zgrzytanie zębów - rynkowy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tomaszu wszytko wiem 07.12.2017r. 12:16
Sikorski - czytałeś? zrozumiałeś? Słabo co ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE