ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": Samorządy szykują rekordowe inwestycje w autobusy elektryczne
07.12.2017r. 06:21

W tym roku liczba zarejestrowanych w Polsce autobusów z napędem elektryczny wzrosła kilkukrotnie odnotowuje "Rzeczpospolita" i zaznacza, że to nie koniec, bo w kolejnych latach można się spodziewać rekordowych zakupów tego typu pojazdów ze strony samorządów.
Jak informuje dziennik, obecnie w polskich miastach zarejestrowanych jest 89 autobusów z napędem elektrycznym z czego 46 trafiło do eksploatacji miejskich przewoźników w tym roku. Ze statystyk prezentowanych przez "Rz" wynika, że najwięcej elektrycznych autobusów jeździ po Krakowie (26), Jaworznie (24) i Warszawie( 21). Tego typu pojazdy obecne są też na ulicach Lublina, Ostrołęki, Inowrocławia oraz Polkowic.

Jednocześnie "Rz" podkreśla, że boomu na elektryczne autobusy w naszym kraju należy się spodziewać w przyszłym roku, kiedy to między innymi do Zielonej Góry ma trafić kilkadziesiąt takich pojazdów w związku podpisanym 22 listopada kontraktem na zakup 47 takich pojazdów od Ursusa.
Dziennik prezentuje również plany rozwoju taboru autobusów elektrycznych innych polskich miast na lata 2018-2020. Wynika z nich, że do eksploatacji w tym okresie ma trafić 339 autobusów elektrycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ... 07.12.2017r. 14:10
https://www1.eere.energy.gov/hydrogenandfuelcells/education/pdfs/thomas_fcev_vs_battery_evs.pdf
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE