ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

CENTRUM PRASOWE

Kancelaria CMS numerem jeden na rynku M&A w Polsce i w Europie Środkowo -Wschodniej
10.01.2018r. 20:32

Kancelaria CMS zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby transakcji przeprowadzonych w Polsce w 2017 r. według opublikowanego właśnie rankingu firmy analitycznej Mergermarket. Co więcej, prawnicy CMS uplasowali się również na pierwszej pozycji pod względem liczby zawieranych transakcji i drugiej pod względem wartości przejęć w Europie Środkowo - Wschodniej, potwierdzając mocną pozycję na rynku transakcyjnym w naszym regionie.
Jako najczęściej wybierana firma prawnicza zarówno na polskim rynku jak i w Europie Środkowo - Wschodniej, CMS wspierała swoich klientów w ostatnim roku przy 15 transakcjach w Polsce oraz 32 przejęciach w regionie. W sumie na rynkach europejskich zespoły CMS doradzały przy 58 transakcjach, co dało kancelarii drugie miejsce w rankingu Mergermarket pokazującym dane dla całej Europy.

W roku 2017 prawnicy CMS doradzali przy takich przejęciach jak sprzedaż sieci sklepów Żabka przez Mid Europa Partners - największej transakcji w 2017 r. oraz największej w segmencie detalicznego handlu spożywczego w Polsce, będącej jednocześnie największym wyjściem funduszu private equity z inwestycji w naszym kraju. Zespół transakcyjny CMS pracował także na rzecz MAXIMA GRUPĖ UAB przy nabyciu spółki Emperia Holding S.A., będącej właścicielem sieci supermarketów Stokrotka w Polsce. W ostatnich dwunastu miesiącach prawnicy CMS pracowali także przy innych transakcjach w branży produktów konsumenckich jak np. przy sprzedaży Mila S.A. oraz Polskiej Dystrybucji Alkoholi na rzecz Grupy Eurocash, przy nabyciu producenta pasztetów i zup działającego pod marką Profi przez fundusz Coast2Coast czy sprzedaży spółki Delicpol przez Resource Partners.
"W ostatnim roku doradzaliśmy przy największej liczbie transakcji zrealizowanych na naszym rynku, co przekłada się na dodatkowe doświadczenie, które możemy zaoferować naszym klientom przy kolejnych przejęciach. Z kolei, znajomość rynków Europy Środkowo Wschodniej oraz bliska współpraca z zespołami z innych jurysdykcji pozwala nam podążać za klientami na inne rynki regionu i skutecznie obsługiwać transakcje transgraniczne" - podkreśla Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem transakcyjnym kancelarii CMS w Polsce.

Kancelaria CMS zajmuje również pierwsze miejsce pod względem liczby transakcji obsłużonych w 2017 r. w Niemczech, a także krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria i Szwajcaria) oraz drugą pozycję w Wielkiej Brytanii. Połączenie ekspertyzy w Polsce oraz na kluczowych rynkach, z których pochodzą zagraniczne inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na które coraz częściej wychodzą polskie przedsiębiorstwa daje CMS dodatkowy atut doceniany przez klientów. W ostatnim roku CMS doradzała m.in. TELE-FONIKA Kable S.A. (TFKable), spółce z polskim kapitałem, przy nabyciu spółki z Wielkiej Brytanii - JDR Cable Systems Ltd. (JDR), wiodącego dostawcy podmorskich kabli magistralowych oraz zasilających. Prawnicy transakcyjni CMS wspierali także szwajcarskiego inwestora Bucher-Motorex Group przy pierwszej inwestycji w Europie Środkowo - Wschodniej, jaką stanowiło nabycie fabryki w Polsce od Circle K oraz inwestora ze Szwecji, Axel Johnson International, w przejęciach zakładów w Europie Środowo - Wschodniej, w tym w Polsce.

Zespół transakcyjny CMS liczy obecnie ok. 30 prawników i uznawany jest za jedną z wiodących praktyk w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners oraz Legal 500 (druga pozycja w zestawieniach). Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem w Warszawie, zakwalifikowany został przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. Również w kategorii PE, kancelaria CMS uznawana za jedną z najlepszych firm prawniczych w Polsce (Band 2) oraz najlepszą firmę prawniczą w Europie Środkowo - Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).
CMS

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE