ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG może wypłacić rekordową dywidendę
14.02.2018r. 05:49

Według analityków PGNiG prawdopodobnie wypracował w ubiegłym roku rekordowy zysk, co może przełożyć się również na największą w historii spółki dywidendę - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wczoraj spółka podała szacunkowe wyniki za ubiegły rok. W całym 2017 roku zysk sięgnął 2,9 mld zł wobec 2,35 mld zł wypracowanych w 2016 roku. Jednak według prognoz analityków zysk PGNiG w 2017 r. mógł przekroczyć po raz pierwszy w historii 3 mld zł.

"DGP" przypomina, że polityka dywidendowa spółki zakłada, że akcjonariuszom wypłacana jest maksymalnie połowa zysku grupy kapitałowej. W ubiegłym roku spółka przeznaczyła na dywidendę 49 proc. zysku za 2016 r. Prezes PGNiG Piotr Woźniak zadeklarował, że w tym roku powinno być podobnie.
- Oceniam, że PGNiG wypłaci dywidendę w wysokości 25 gr na akcję - powiedział cytowany przez "DGP" Krzysztof Pado, analityk BDM. Gazeta zwraca uwagę, że byłby to historyczny rekord spółki. - PGNiG deklaruje, że będzie kupowało złoża gazu w Norwegii, ale jeśli dokona tej inwestycji, to raczej pod koniec roku. Co nie będzie przeszkodą w wypłacie dywidendy - mówił dalej "DGP" Krzysztof Pado.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 14.02.2018r. 10:42
zysk sprzedawcy jest stratą kupującego
za wszystko płacą odbiorcy końcowi
haraczeni na rzecz prowizjobiorców
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE