ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Audi: fabryka modelu e-tron neutralna pod względem emisji CO2
12.03.2018r. 15:16

Audi Bruksela zostało nagrodzone certyfikatem "Lokalizacja neutralna pod względem emisji CO2". Dokument ten został nadany przez belgijską firmę certyfikacyjną Vinçotte. Wszystkie procesy produkcyjne odbywające się w brukselskiej fabryce są zasilane albo energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych (około 95 procent), albo energią rekompensowaną innymi projektami środowiskowymi (około 5 procent). Jak informuje Audi, to pierwszy na świecie wielkoprodukcyjny zakład segmentu premium z certyfikowaną neutralnością emisji dwutlenku węgla.

Jeszcze przed końcem 2018 r. w fabryce Brukseli rozpocznie się produkcja pierwszego w pełni elektrycznego modelu Audi - e-tron.

Jak powiedział Peter Kössler, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za produkcję i logistykę: "Nasz pierwszy elektryczny samochód jest również pierwszym wśród naszej ścisłej konkurencji pojazdem produkowanym w sposób całkowicie neutralny klimatycznie. Unikamy wytwarzania jakichkolwiek odpadów. Co więcej, cały czas pracujemy nad tym, by wszystkie nasze fabryki mogły szczycić się jeszcze większą równowagą środowiskową. Chcemy stopniowo zwiększać w nich udział tzw. zielonej energii. W ubiegłym roku zostaliśmy pierwszą niemiecką firmą, której procesy transportowe na terenie kraju odbywają się w sposób neutralny pod względem klimatycznym."

Audi informuje, że belgijska fabryka opiera swoją politykę klimatyczną trzech filarach. Filar pierwszy, to przestawienie się na tzw. zieloną energię elektryczną. Krok ten został poczyniony jeszcze w roku 2012. Dachy wszystkich budynków fabrycznych o powierzchni 37 tysięcy metrów kwadratowych pokryte zostały w całości ogniwami fotowoltaicznymi. To największa tego typu instalacja w całym regionie brukselskim. W ten sposób, koncern zredukował emisje dwutlenku węgla o ok. 17 tysięcy ton rocznie.

Drugim filarem jest pozyskiwanie energii cieplnej, również do ogrzewania budynków biurowych, z odnawialnych źródeł. Fabryka ogrzewana jest certyfikowanym biogazem. Dzięki odnawialnym źródłom energii, zapobiega to emisji 40 tysięcy ton CO2 rocznie. Pierwszy i drugi filar polityki, wspólnie pokrywają zapotrzebowanie zakładu na energię w ponad 95 procentach.
Emisję, której na obecnym etapie nie można uniknąć, Audi Bruksela kompensuje tzw. kwotami węglowymi (trzeci filar). W ich skład wchodzi np. emisja powodowana przez samochody służbowe.

Rüdiger Recknagel, szef działu ochrony środowiska w AUDI AG, stwierdził: "Jeszcze w roku 2014, byliśmy pierwszym wytwórcą samochodów segmentu premium, który zmierzył naszą emisję CO2 i ją certyfikował. Od tego momentu systematycznie pracujemy nad dalszą redukcją wytwarzania tego gazu. We wszystkich naszych fabrykach instalujemy właśnie nowe rozwiązania pomagające w oszczędności wody, zapobiegające zanieczyszczeniu powietrza i wspomagające procesy recyklingu."

Zakład w Brukseli stanie się pierwszą fabryką Audi, w której będą powstawać wyłącznie samochody elektryczne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE