ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister Woźny odwałany ze stanowiska
13.03.2018r. 05:35 12.03.2018r. 15:53

Pełnomocnik rządu ds. czystego powietrza, odpowiedzialny za koordynację działań wszystkich resortów w celu poprawy jakości powietrza w Polsce został odwołany ze stanowiska Wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Piotr Woźny, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii pełniący jednocześnie funkcję Pełnomocnika rządu ds. czystego powietrza znalazł się na liście siedemnastu wiceministrów odwołanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego.Piotr Woźny został powołany na to stanowisko 17 stycznia.

Jak tłumaczy Premier ostatnie odwołania wiceministrów to nie zmiany personalne ani polityczne tylko zmiany usprawniające rząd. - Sztuka polega na tym, aby jak najlepiej ze sobą współpracować - podkreśla szef rządu.

Decyzję premiera odnośnie wiceministra Woźnego skomentowała Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziem. W jej ocenie grozi to osłabieniem, a być może nawet zamrożeniem działań polskiego rządu na rzecz walki ze smogiem.
- Chcielibyśmy jasnej deklaracji, że dzisiejsza dymisja nie oznacza wstrzymania prac rządu nad poprawą jakości powietrza w naszym kraju i związaną z tym ochroną zdrowia Polaków - komentuje radca prawny Fundacji Agnieszka Warso-Buchanan.

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska uspokajała, że Piotr Woźny nadal będzie odpowiadał za walkę ze smogiem, ale być może na stanowisku pełnomocnika.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ubu Król 12.03.2018r. 17:24
to co powrót do kancelari i dalsze wałki ze spółeczkami WSI
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zygmunt Parczewski 12.03.2018r. 21:46
Jeśli istotnie odwołanie pana Piotra Woźnego - wiceministra w resorcie PiT oznacza zakończenie po raz pierwszy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE