ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nissan rozpoczyna współpracę strategiczną z E.ON.
12.03.2018r. 20:56

Nissan poinformował o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z niemieckim koncernem energetycznym E.ON. Obie firmy realizują już współpracę w Danii.

W ramach nowej inicjatywy Nissan i E.ON będą badać możliwości podejmowania pilotażowych działań oraz wprowadzania komercyjnych ofert w zakresie usług związanych z podłączaniem samochodów elektrycznych do sieci elektroenergetycznej, rozwiązań do wytwarzania i magazynowania energii ze źródeł odnawialnych, a także integracji elektrycznych Nissanów eksploatowanych przez klientów z siecią elektroenergetyczną.

W najbliższej przyszłości obie spółki zamierzają rozszerzyć program na inne kraje europejskie.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, stwierdził:
"Realizujemy misję przełamywania wszelkich barier zniechęcających do posiadania samochodu elektrycznego. Fascynujące partnerstwo z E.ON jest kolejnym etapem na tej drodze. Chcemy, aby Nissan był uznawany za niezastąpionego partnera motoryzacyjnego w usługach dotyczących energii, a naszą ostateczną ambicją jest zapewnienie dostępu do bezpłatnej elektryczności wszystkim użytkownikom samochodów elektrycznych naszej marki".

Dr Karsten Wildberger, dyrektor ds. operacyjnych E.ON, powiedział:
"Partnerstwo pomiędzy Nissanem i E.ON opiera się na wspólnym duchu oferowania klientom jeszcze większego komfortu i wyższego poziomu obsługi. Dzięki ambitnym inicjatywom przyspieszamy również rozwój elektrycznej mobilności jutra".
Współpraca Nissana z E.ON dotyczy infrastruktury V2G oraz technologii dwukierunkowego ładowania. Pozwoli ona klientom nie tylko na pobieranie energii z sieci elektroenergetycznej do zasilania samochodów elektrycznych, ale także na odsprzedaż nadwyżek energii z powrotem do sieci. Oznacza to, że kliencie w praktyce mogą bezpłatnie ładować swoje samochody elektryczne.

Nissan poinformował, że zrealizował do tej pory szereg projektów dotyczących zaawansowanych rozwiązań energetycznych. Jednym z nich jest program Nissan Energy Solar, który został uruchomiony w styczniu w Wielkiej Brytanii. Tradycyjnie energia słoneczna jest wykorzystywana do zasilania domowych sprzętów w dzień, ale bez możliwości magazynowania energii. Gospodarstwa domowe przystępujące do programu Nissan Energy Solar mogą gromadzić i magazynować energię z paneli słonecznych, a następnie wykorzystywać ją w nocy do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych. Klienci otrzymują zatem tanią energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnego źródła.

We Francji Nissan oraz jego nowy partner z sektora energetycznego, firma OKWind, uruchamiają nowe rozwiązanie do magazynowania energii dla przedsiębiorstw, dostosowane specjalnie do warunków eksploatacji w regionach wiejskich. Obecnie system paneli słonecznych OKWind pozwala zmniejszyć koszty elektryczności o 40%, jednak w połączeniu z nowym rozwiązaniem do magazynowania energii, umożliwi rolnikom korzystanie z ekologicznej energii oraz zapewni im samowystarczalność na poziomie nawet 75% ich zapotrzebowania. Rozwiązanie to będzie udostępniane szerzej we Francji oraz na innych rynkach.

W Wielkiej Brytanii Nissan wspiera dwa wielkoskalowe projekty V2G skierowane do odbiorców indywidualnych i flotowych. Są one współfinansowane przez Urząd ds. Pojazdów Niskoemisyjnych (OLEV) oraz Departament Energii dla Przedsiębiorstw i Strategii Przemysłowej (BEIS), we współpracy z Innovate UK. Docelowo, zainstalowanych zostanie 2 000 modułów V2G.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE