ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają dyskusję na zmianą dyrektywy gazowej
14.03.2018r. 05:54

We wtorek na temat poprawek Komisji Europejskiej do dyrektywy gazowej, które mogą zablokować budowę Nord Stream 2 dyskutowali członkowie Grupy Roboczej ds. Energii Rady Europejskiej - donosi "Rzeczpospolita".

Dziennik powołując się na informacje rosyjskiej agencji prasowej "Nowosti" pisze, że na razie nie wiadomo, czy podczas wtorkowego posiedzenie członkom Grupy Roboczej ds. Energii RE udało się wypracować konsensus w sprawie proponowanych przez KE poprawek do dyrektywy gazowej. Jak zwraca uwagę "Rz", bez porozumienia na poziomie Rady Europejskiej nie ma szans, by poprawki zostały przyjęte i weszły w życie.

"Rzeczpospolita" przypomina, że zaproponowane przez KE poprawki są kluczowe dla ośmiu projektów inwestycyjnych, w tym najbardziej kontrowersyjnego - Nord Stream 2. Jednocześnie jak pisze dziennik, najwięcej kontrowersji wzbudza kwestia, czy nowe przepisy mają objąć już trwające inwestycje, czy tylko przyszłe.
W listopadzie ubiegłego roku Komisja Europejska zatwierdziła poprawki do dyrektywy gazowej. Mają one jednoznacznie wskazać, że podmorskie gazociągi z krajów trzecich, które przebiegają przez terytorium Unii Europejskiej, podlegają regulacjom trzeciego pakietu energetycznego. W ubiegłym tygodniu portal Euractiv.com opublikował fragmenty opinii służb prawnych Rady UE, z których wynika, że Unia Europejska nie ma uprawnień, aby objąć Nord Stream 2 przepisami trzeciego pakietu energetycznego, ponieważ stoi to w sprzeczności z zapisami Konwencji ONZ o Prawie Morza.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE