ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Gazpromu: Tranzyt przez Ukrainę nie jest zagrożony
14.03.2018r. 06:10

Na poniedziałkowe wezwanie szefowej unijnej dyplomacji Federici Mogherini w sprawie wywiązania się z kontraktów tranzytowych zareagował szef Gazpromu - pisze "Rzeczpospolita".

W poniedziałek Mogherini zaapelowała do Gazpromu o pełną realizację zobowiązań wynikających z kontraktów gazowych z Ukrainą i zadeklarowała, że Komisja Europejska jest gotowa rozpocząć rozmowy trójstronne z udziałem Ukrainy i Rosji na temat warunków zażegnania sporu o warunki realizacji dwóch wyroków Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie.

W odpowiedzi Prezes Gazpromu Aleksiej Miller stwierdził, że tranzyt przez Ukrainę nie niesie żadnego ryzyka, jeżeli nie będzie nielegalnego poboru gazu przez Naftogaz. Uważa on również, że zakończenie zerwanych przez Gazprom kontraktów z Naftogazem zajmie 1,5-2 lata. Dodał przy tym, że obecnie obowiązująca umowa na tranzyt gazu przez Ukrainę obowiązuje do 2019 roku, a została na zerwana, aby uniknąć m.in. przyszłych kar za niewywiązywanie się z zapisanych w umowie obowiązkowych wolumenów tranzytowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE