ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enefit nowym członkiem TGE
14.03.2018r. 13:21

Spółka Enefit należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, uzyskała status Członka na Rynku Towarów Giełdowych, prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii.

Enefit od czerwca 2017 r. jest koncesjonowanym sprzedawcą energii elektrycznej i gazu ziemnego na terenie Polski. Oferta Enefit skierowana jest do największych odbiorców przemysłowych oraz klienta końcowego segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

- TGE pełni ważną rolę w tworzeniu wspólnego europejskiego rynu energii oraz regionalnego rynku gazu. Na tle giełd działających w sąsiednich krajach, wyróżniamy się szeroką ofertą łączącą w sobie rynek terminowy, rynki spot energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz rynek finansowy. Pojawienie się na naszym parkiecie tak dużego, międzynarodowego gracza jak Enefit, jest dowodem na to, że zmierzamy w dobrym kierunku oraz stajemy się coraz bardziej rozpoznawalni. Mam nadzieję, że potencjał naszego nowego Członka zostanie w pełni doceniony przez rynek polski - mówi Piotr Zawistowski, prezes zarządu TGE.
Działalność Enefit opiera się głównie na handlu energią elektryczną oraz gazem. Spółka zamknęła 2017 r. z portfolio ponad 50 nowych klientów korporacyjnych. Wraz z rozwojem działalności w Polsce Enefit planuje poszerzenie oferty o kolejne usługi, w tym m.in. oparte o smart metering, czyli sprzedaż energii po cenach uzależnionych od momentu, kiedy ma miejsce konsumpcja (produkt SPOT). Spółka oferuje także energię wytwarzaną ze źródeł odnawialnych oraz rozwiązania fotowoltaiczne - w IV kwartale 2017 r. roku Enefit podpisała kontrakt na zakup energii elektrycznej od elektrowni wiatrowej. Plany rozszerzenia działań Enefit w segmencie OZE wpisują się w strategię grupy Eesti Energia, która zakłada zwiększenie do 40% udziału energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w całym portfelu wytwórczym w perspektywie kolejnych trzech lat.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE