ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Historia - wspomnienia
11.07.2009r. 10:32


Stanisław Filipiak - wspomnienie »

7 października 2016 r. zmarł nasz Kolega i Przyjaciel Stanisław Filipiak. Żadne słowa nie oddadzą naszego żalu i smutku po Jego odejściu. Wspominamy go z ogromnym naszym szacunkiem dla Jego osoby i Jego dokonań zawodowych, koleżeńskich, ludzkich.

Andrzej Dobroczek - wspomnienie »

W dniu 4 stycznia br. zmarł mgr inż. Andrzej Dobroczek (1951-2016).

Był absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów pracował w PDM, KDM, PSE Operator S.A., EPC S.A. i PSE Inwestycje S.A.

Krzysztof Żmijewski - wspomnienie »

W nocy z 28 na 29 października odszedł prof. Krzysztof Żmijewski. Autorytet w dziedzinie energetyki. Wieloletni menedżer i naukowiec.

Krzysztof Żmijewski (ur. 9 września 1949 r. w Warszawie, zm. 28 października w Garwolinie) był profesorem Politechniki Warszawskiej, w której kierował Zakładem Budownictwa Ogólnego.

Jacek Malko - wspomnienie »

5 lipca 2015 r. zmarł prof. dr hab. inż. Jacek Malko. Urodził się 19 marca 1937 r. we Lwowie. W latach 1940-1945 przebywał w Kazachstanie. Był absolwentem Politechniki Wrocławskiej (rocznik 1959). W latach 1959-1961 pracował jako konstruktor w Dolnośląskich Zakładach Wytwórczych Maszyn Elektrycznych M-5, a w latach 1961-65 opracował jako starszy inżynier w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu. Od 1965 był związany z Politechniką Wrocławską rozpoczynając tam pracę, jako starszy asystent. Stopień doktora nauk technicznych zdobył w 1965 r. na tej Uczelni, gdzie w 1979 habilitował się. W 1989 r. uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 1997 zwyczajnego.

Tadeusz Abramowski - wspomnienie »

W dniu 29 marca 2015 roku w Warszawie zmarł Tadeusz Abramowski - wieloletni, zasłużony dyrektor Krajowej Dyspozycji Gazu, przez prawie 40 lat związany z branżą gazowniczą. W 1976 roku rozpoczął pracę w Krajowej Dyspozycji Gazu, w której od 1997 r. był Dyrektorem.

Tadeusz Siwek - wspomnienie »

18 marca 2015 r., w wieku 84 lat, zmarł Tadeusz Siwek, emerytowany energetyk, "Zasłużony Senior" Stowarzyszenia Elektryków Polskich, wiceprzewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej przy Oddziale Konińskim SEP.

Wiesław Słomiński (1952-2015) - wspomnienie »

W wieku 63 lat zmarł w Grudziądzu Wiesław Czesław Słomiński, wieloletni zasłużony pracownik ZE Toruń (RE Grudziądz), obecnie oddział Energi.

Jerzy Saferna - wspomnienie »

W Gliwicach w wieku 86 lat zmarł doc. dr inż. Jerzy Saferna, wieloletni pracownik m.in. b. Zakładu Energetycznego Gliwice i Instytutu Energetyki.

Tomasz Wieczorek - wspomnienie »

W dniu 24 lipca zmarł nagle w Poznaniu Śp. Tomasz Wieczorek, pracownik Energetyki Koszalińskiej, wiceprezes Energetyki Poznańskiej, prezes Polskiego Funduszu Kapitałowego, a ostatnio prezes Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii.

Jerzy Danielak - wspomnienie »

W poniedziałek nad ranem, 23 grudnia 2013 roku, zmarł Jerzy Danielak, nestor konińskiej energetyki, wieloletni dyrektor Elektrowni "Konin" i członek Zarządu ZE PAK SA.

Władysław Franciszek Gwizdak - wspomnienie »

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 IX 2013 r. w wieku 62 lat zmarł nagle Władysław Gwizdak, długoletni pracownik GK PGNIG (ZRUG Warszawa, KSG, MSG), Pomysłodawca i Pierwszy Prezes Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji "Alpejczyk" przy PGNG SA w Warszawie.

Aleksander Findziński - wspomnienie »

8 lipca 2013 r., odszedł Aleksander Findziński. Wielki Człowiek, prawdziwy autorytet dla wielu pokoleń gazowników, Współtwórca historii polskiego gazownictwa, pierwszy Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

Andrzej Piłatowicz - wspomnienie »

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 18 kwietnia 2013 w wieku 84 lat zmarł prof. dr inż. Andrzej Piłatowicz, były dyrektor ds. naukowych Instytutu Energetyki, wieloletni przewodniczący, a następnie członek Rady Zarządzającej PKWSE - CIGRE, wybitny specjalista w dziedzinie wysokonapięciowej aparatury rozdzielczej i eksploatacji sieci elektroenergetycznych wysokich napięć, człowiek rzetelny i prawy, otwarty na ludzkie sprawy, życzliwy i serdeczny.

Jerzy Składzień - wspomnienie »

11 maja 2012 r. zmarł nagle dr inż. Jerzy Składzień. Portal CIRE zawdzięcza mu swoje istnienie. Był On nie tylko inicjatorem jego powstania w 1999 r., ale i zapewnił mu niezależność i możliwość działania w pierwszych latach funkcjonowania.

Jan Królikowski - wspomnienie »

Zmarł Jan Królikowski (1942-2012).

Marian Cegielski - wspomnienie »

5 stycznia 2012 roku zmarł prof. dr hab. inż. Marian Cegielski.

Edmund Masłyk - wspomnienie »

Zmarł wybitny polski elektroenergetyk mgr inż. Edmund Masłyk.
Iwona Kozibroda - wspomnienie »

13 października br. w Nowym Jorku zmarła po długiej walce z chorobą Iwona Kozibroda - długoletni pracownik Mercuria Energy Trading.
Alojzy Rogoń - wspomnienie »

W Bystrej Wilkowice koło Bielska Białej w wieku 80 lat zmarł wybitny polski elektryk mgr inż. Alojzy Rogoń.
Paweł Balcerowski - wspomnienie »

W dniu 1 sierpnia 2011 roku zmarł nagle, w wieku 55 lat, Paweł Balcerowski, Członek Rady Nadzorczej ENEA SA oraz Przewodniczący Organizacji Wydziałowej NSZZ Solidarność ENEA SA.
Marcin Buczkowski - wspomnienie »

W dniu 11 lutego 2011 roku, w wieku 35 lat, zmarł Marcin Buczkowski, prezes CP Energia.
Stefania Kasprzyk - wspomnienie »

W dniu 2 stycznia 2011 r. zmarła Stefania Kasprzyk, wieloletni prezes zarządu PSE Operator.
Jerzy Józef Baranowski - wspomnienie »

W dniu 24 grudnia 2010 r. w wieku 63 lat zmarł mgr inż. Jerzy Józef Baranowski.
Tadeusz Zborowski - wspomnienie »


W dniu 27 listopada 2010 roku zmarł Tadeusz Zborowski, wybitny specjalista w budowie i eksploatacji elektrowni i systemów przesyłowo-rozdzielczych, dyrektor techniczny elektrowni "Kozienice" oraz Wschodniego Okręgu Energetycznego.
Ryszard Olfans - wspomnienie »

W dniu 10 października 2010 roku zmarł pan Ryszard Olfans wieloletni Prezes i Dyrektor Generalny Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa. Był absolwentem Wydziału Mechaniczno- Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Posiadał specjalizację zawodową inżyniera w dziedzinie energetyki w kierunku: gazownictwo.

Marian Wójcik - wspomnienie »

W dniu 5 sierpnia 2010r. zmarł wybitny znawca problemów bezpieczeństwa pracy w energetyce mgr inż. Marian Wójcik.
Witold Wiśniewski - wspomnienie»

W dniu 25 grudnia 2009r. zmarł nagle wybitny inżynier elektroenergetyk - Witold Wiśniewski, niestrudzony propagator bezpieczeństwa pracy, techniki prac pod napięciem i systemów ochrony przed upadkiem z wysokości stosowanych w energetyce.
Marek Kumanowski - wspomnienie»

W dniu 11 lipca 2009r. w wieku 73 lat zmarł doc. dr inż. Marek Kumanowski.
Mieczysław Konstanciak - wspomnienie»

W dniu 11 maja 2008 r. odszedł od nas inż. Mieczysław Konstanciak, wieloletni pracownik ZE Wrocław.
Edward Najgebauer - wspomnienie»

W dniu 21 kwietnia 2006 r. zmarł Edward Najgebauer - Prezes Zarządu Elektrowni Bełchatów SA.

Pod jego kierownictwem w latach 1996-2005 Elektrownia Bełchatów przeszła szereg procesów restrukturyzacyjnych dostosowujących jej funkcjonowanie do nowoczesnego rynku energetycznego.
Zygmunt Rozewicz - wspomnienie»

W dniu 2 grudnia 2005 r. zmarł dr inż. Zygmunt Rozewicz. Zmarły był absolwentem Politechniki Śląskiej (1951).

Był członkiem Akademii Inżynierskiej w Polsce, Członkiem Honorowym SEP, członkiem Polskiego Komitetu WEC, członkiem IEEE, PKEE, BCC. Zygmunt Rozewicz żył 78 lat.
Henryk Gąsiorek - wspomnienie»

W dniu 8 czerwca 2005r. zmarł Henryk Gąsiorek, wieloletni Prezes Zarządu Zakładu Energetycznego Wrocław S.A.
Henryk Gąsiorek urodził się 15 czerwca 1931 roku w Kostrze w województwie małopolskim. Zaliczany był do pionierów energetyki dolnośląskiej. Pracę w Zakładzie Energetycznym Wrocław rozpoczął 9 listopada 1946 r. jako monter w Rejonie Energetycznym Oleśnica.
Marek Zerka - wspomnienie»

W dniu 24 kwietnia 2005r., po długiej walce z chorobą, odszedł od nas Marek Zerka.

Marek Zerka, urodzony 16 maja 1953 roku w Stargardzie Szczecińskim. Absolwent wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej, magister inżynier specjalności elektroenergetyka.
Józef Pupka - wspomnienie»

W dniu 21 maja 2004 r. niespodziewanie odszedł od nas Józef Pupka. Bezpośrednią przyczyną zgonu był rozległy zawał serca.

Urodził się 14 lutego 1940 r. w Dublanach k/Lwowa. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej (1967). kończył Studia Podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (1974, 1992, 2000) oraz na Politechnice Poznańskiej (1988). Fundacja Józefa Pupki
Profesor Roman Janiczek - wspomnienie»

(21 września 1939 - 21 września 2004)

Trudno nam się oswoić ze śmiercią Profesora Romana Janiczka, a jeszcze trudniej pogodzić się z nią. Tym bardziej że krótko przed śmiercią Profesor podejmował rozliczne inicjatywy, przede wszystkim zaś przygotowywał się do powrotu na Uczelnię, aby po dziesięcioletniej przerwie na nowo objąć w pełnym wymiarze obowiązki profesora.


Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Maciej Warguła 09.09.2011r. 12:34
A ja znam jeszcze paru ,którzy budowali ten zakład.Mój ojciec Eugeniusz Warguła od 1946 r pracował w ZE... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE