ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.11.2017r. 10:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w najbliższych dniach Urząd Regulacji Energetyki powinien podać wartość tzw. opłaty OZE na 2018 r. Z tej opłaty, przenoszonej na rachunki odbiorców, finansowane jest wsparcie producentów energii odnawialnej w nowym, funkcjonującym od połowy 2016 r. systemie wsparcia dla źródeł odnawialnych. Na 2017 r. wysokość tej opłaty mocno zwiększono, mimo, że koszty finansowania OZE pozostają relatywnie niskie.
17.11.2017r. 09:36

W dniu 16 listopada br. odbyło się posiedzenie Rady Dyrektorów stowarzyszenia EURELECTRIC, w której zasiadają członkowie zarządów największych firm elektroenergetycznych w Europie. Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) na posiedzeniu reprezentowała Pani Marta Gajęcka, wiceprezes PKEE. Podczas posiedzenia uzgodnił stanowisko odnośnie kluczowych elementów pakietu zimowego.
17.11.2017r. 06:09

W przyszłym roku węgiel energetyczny może podrożeć nawet o kilkadziesiąt procent - pisze "Rzeczpospolita i zwraca uwagę, że może oznaczać to również wzrost cen energii elektrycznej.
17.11.2017r. 05:30

Jak poinformował "Puls Biznesu" powołując się na Associated Press norweski fundusz Storebrand sprzedał posiadane akcje spółek, które są powiązane z górnictwem węgla kamiennego, m.in. RWE i PGE.
16.11.2017r. 22:59

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska odrzucił zażalenie PAK Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu stwierdzające obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i określające zakres raportu
dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie infrastruktury odkrywki węgła brunatnego "Tomisławice".
16.11.2017r. 22:48

Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa i zadania z niej wynikające, w tym budowa i funkcjonowanie CERTów sektorowych były tematem spotkania Krzysztofa Silickiego, wiceministra w Ministerstwie Cyfryzacji z przedstawicielami Departamentu Bezpieczeństwa i Departamentu Teleinformatyki PSE, które odbyło się 16 listopada, w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie-Jeziornie.
16.11.2017r. 19:48

Polska uznaje Porozumienie paryskie za jedną z najważniejszych umów naszych czasów - powiedział w czwartek w Bonn minister środowiska Jan Szyszko, cytowany w komunikacie resortu.
16.11.2017r. 17:20

Odwołania marszałka województwa wielkopolskiego domagają się wielkopolscy radni PiS. Ma to związek z tym, że ich zdaniem poprzednia prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogła pełnić funkcję niezgodnie z prawem.
16.11.2017r. 16:56

Blokowanie autostrady A2 w okolicach Kałuszyna na Mazowszu planują na piątek mieszkańcy trzech okolicznych gmin. To forma protestu przeciwko budowie ważnej dla bezpieczeństwa energetycznego dużej części Polski linii energetycznej między Warszawą a Siedlcami.
16.11.2017r. 15:48

PGE Dystrybucja zaprezentowała podczas Lubelskich Targów Energetycznych Serwisowe Linie Kablowe średniego napięcia. W ocenie spółki Ich zastosowanie pozwoli w perspektywie czasu wyeliminować powtarzające się przerwy w dostawach energii spowodowane anomaliami pogodowymi.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE