ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.02.2017r. 20:43

O powołaniu z dniem 1 marca 2017 roku nowego członka zarządu i wiceprezesa poinformował giełdowy Remak. Funkcje tę objął były prezes PGE Dystrybucja i PGNiG.
27.02.2017r. 17:51

Prace nad propozycjami KE ws. kształtu rynku energetycznego w UE nie będą proste - pokazała poniedziałkowa debata unijnych ministrów odpowiedzialnych za energię. Polska zgłosiła zastrzeżenia dotyczące limitu emisji dla elektrowni węglowych w ramach rynku mocy.
27.02.2017r. 15:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ubiegłym tygodniu w Australii ruszyła internetowa platforma łącząca koncepcje wirtualnych elektrowni i tzw. demand response, dzięki której tamtejsi właściciele domowych instalacji fotowoltaicznych będą mogli zdecydować czy i po jakiej cenie sprzedać nadwyżki niewykorzystanej energii.
27.02.2017r. 13:45

Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy wystosowali w poniedziałek ultimatum, domagając się zniesienia blokady linii kolejowych łączących Donbas z pozostałym terytorium kraju. Zagrozili przejęciem kontroli nad ukraińskimi przedsiębiorstwami.
27.02.2017r. 12:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, najwięksi producenci elektrowni wiatrowych w 2016 r. Duński Vestas wrócił w ubiegłym roku na pozycję globalnego lidera w produkcji elektrowni wiatrowych. Lider za 2015 r. spadł na trzecie miejsce.
27.02.2017r. 11:40

- Polska to bardzo ważny partner Danii w NATO oraz nasz sąsiad na Bałtyku. Naszym zdaniem energetyka wiatrowa to jeden z najlepszych sposobów wytwarzania energii. Jesteśmy chętni i gotowi podzielić się z Polską naszym doświadczeniami w tym zakresie - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl ambasador Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen podczas konferencji pt.: "Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki" zorganizowanej w Warszawie.
27.02.2017r. 11:34

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Australijczyk, który zainstalował jako pierwszy, Tesla Powerwall (domowy magazyn energii) odnotował 92% spadek opłat za domową energię.
27.02.2017r. 09:19

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, rosyjski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych Hevel Solar poinformował, że uruchomi linie produkcyjne, na których będą powstawać ogniwa fotowoltaiczne o wysokiej sprawności - zbliżonej do rekordowych sprawności ogniw fotowoltaicznych wytwarzanych przez czołowe firmy na globalnym rynku fotowoltaicznym.
27.02.2017r. 09:13

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, świetnie rozwijający się przed kilkoma laty grecki rynek fotowoltaiczny wszedł w ubiegłym roku w fazę stagnacji.
27.02.2017r. 08:58

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na agencję Reuters, we wtorek 28 lutego ministrowie środowiska Unii Europejskiej spotkają się na debacie poświęconej reformie polityki klimatycznej w postaci przekształcenia systemu handlu emisjami. Polska podnosi, że zwiększenie kosztów emisji zaszkodzi przemysłowi. Zwolennicy zmian twierdzą, że bez tego nie uda się transformacja ku mniej emisyjnej energetyce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE