ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.06.2017r. 12:37

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Eurelectric, instytucja reprezentująca europejskie koncerny energetyczne, a także organizacje zrzeszające firmy z sektorów OZE i elektromobilności wezwały do położenia nacisku na elektryfikację, która ma być według nich kluczem do przejścia na niskoemisyjną gospodarkę.
26.06.2017r. 10:32

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", zakończono prace przy elektrowni wodnej Şuaxevi o mocy 187 MW na rzece Adżarisckali na południu Gruzji.
26.06.2017r. 07:50

Jak poinformował BiznesAlert.pl, unijni ministrowie odpowiedzialni za energetykę zbiorą się dzisiaj na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej w Brukseli, podczas którego mają dyskutować o efektywności energetycznej będącej elementem pakietu "Czysta Energia" (tzw. pakiet zimowy). Jednym z punktów posiedzenia będzie także stanowisko krajów Wspólnoty, na temat możliwości narzucenia specjalnego reżimu prawnego dla Nord Stream 2 w toku negocjacji Komisja Europejska - Rosja.
26.06.2017r. 07:44

Jak poinformował BiznesAlert.pl, hasła dwóch czołowych menadżerów w elektrowniach jądrowych zarządzanych przez EDF znalazły się na rosyjskich stronach hakerskich.
26.06.2017r. 07:34

- Budżet elektrowni Hinkley Point przekroczy pierwotnie zakładane wydatki o 1 - 3 mld euro, a sama budowa może opóźnić się o kolejne 2 lata - informuje francuski dziennik "Le Monde", na który powołuje się BiznesAlert.pl.
26.06.2017r. 06:55

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Volkswagen Poznań poinformował że fabryka w Antoninku dzięki realizacji programu "Think Blue Factory" odnotowała najniższe od pięciu lat zużycie energii elektrycznej przy jednoczesnym wzroście produkcji o 12 proc.
25.06.2017r. 21:20

Około 50 tys. Belgów, Niemców i Holendrów utworzyło w niedzielę ludzki łańcuch ciągnący się przez 90 km, by domagać się natychmiastowego zamknięcia dwóch belgijskich reaktorów jądrowych w elektrowniach w Doel i Tihange - poinformowali organizatorzy protestu.
23.06.2017r. 11:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, koncerny energetyczne mogą dbać o interesy swoich klientów będących również prosumentami. Pokazuje to AGL, koncern energetyczny będący największym wytwórcą i jednym z największych dostawców energii w Australii, który ostatnio podniósł stawki za sprzedaż energii z domowych instalacji fotowoltaicznych - jak tłumaczy - aby w ten sposób wynagrodzić swoim klientom wzrost cen energii.
23.06.2017r. 10:49

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w tym roku Niemcy złożyli już ponad 3 tys. wniosków o rządowe subsydia do domowych magazynów energii połączonych z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Już za kilka dni maksymalna wysokość dopłaty zostanie obniżona zgodnie z harmonogramem, który wcześniej przyjął Berlin.
23.06.2017r. 09:18

- Zamykanie elektrowni jądrowych w Europie oraz Ameryce Północnej od 2020 roku zagraża globalnym planom dotyczącym redukcji emisji CO2, o ile nie powstaną nowe instalacje tego typu lub nie wzrośnie wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii - uważa cytowana przez BiznesAlert.pl Międzynarodowa Agencja Energii (IEA).

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE