ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.05.2017r. 10:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, przedstawiciele Komisji Europejskiej i 14 unijnych krajów podpisali porozumienie zmierzające do uruchomienia projektu, który ma na celu wypracowanie rozwiązań pozwalających na zwiększenie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego wysp należących do krajów z Unii Europejskiej.
22.05.2017r. 10:17

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, europejskie stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope w komentarzu na temat przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu aukcji dla OZE w Hiszpanii, której największym wygranym są inwestorzy z sektora wiatrowego, zaznacza, że kluczowym czynnikiem, który napędza inwestycje w OZE, jest perspektywa stabilnych przychodów.
22.05.2017r. 06:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, we wczorajszym referendum mieszkańcy Szwajcarii poparli nową strategię energetyczną, która zakłada odejście od energetyki jądrowej i przejście w stronę odnawialnych źródeł energii.
19.05.2017r. 17:25

Po tygodniach czystego nieba Pekin ponownie doświadczy smogu - zapowiedziało w czwartek chińskie ministerstwo ds. ochrony środowiska. Tym razem główną substancją zanieczyszczającą powietrze ma być ozon.
19.05.2017r. 15:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w niedzielę Szwajcarzy udadzą się do urn, aby zagłosować w narodowym referendum w sprawie przyszłości energetyki jądrowej w tym kraju.
19.05.2017r. 13:31

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, zrealizowano kolejny etap finansowanego z unijnych środków na innowacje projektu "SmartFlex Solarfacades", wyposażając w solarną fasadę biurowiec na Litwie. Teraz poznaliśmy pierwsze efekty pracy tej instalacji.
19.05.2017r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, pierwszy kwartał br. okazał się rekordowy dla wszystkich technologii generacji energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii, czemu towarzyszył wyraźny spadek emisji CO2 z brytyjskiej energetyki.
19.05.2017r. 12:57

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, holenderska rządowa agencja statystyczna CBS podała, że w ubiegłym roku w Holandii powstały instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 0,5 GW, a łączny potencjał fotowoltaiki w tym kraju przekroczył 2 GW. Ponad połowa to domowe elektrownie PV.
19.05.2017r. 12:50

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, hiszpański rząd ogłosił wyniki aukcji, w której o wsparcie w postaci stałej, zaoferowanej w aukcji ceny za energię mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę nie tylko OZE, ale również innych elektrowni. Warunkiem był brak emisji CO2. Niemal wyłącznym beneficjentem tej aukcji okazała się energetyka wiatrowa.
19.05.2017r. 11:44

PGE Energia Odnawialna rozstrzygnęła przetarg na dwuletnią kampanię pomiarową warunków wietrzności na Morzu Bałtyckim w rejonie planowanej morskiej farmy wiatrowej Baltica.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE