ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.11.2017r. 16:18

W Bonn rozpoczął się w środę decydujący etap obrad 23. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP23). Głównym tematem rozmów jest wdrażanie porozumienia paryskiego.
15.11.2017r. 15:29

Jak czytamy w serwisie pb.pl, BYD zamierza otworzyć pierwszą montownię w Kanadzie ponieważ spodziewa się wzrostu popytu na auta elektryczne dla biznesu i służb miejskich.
15.11.2017r. 15:22

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, prezydent Władimir Putin uważa, że projekt Wielkiego Euroazjatyckiego Partnerstwa jest otwarty na nowych uczestników. Moskwa chce go realizować m.in. w oparciu o rozbudowę infrastruktury energetycznej.
15.11.2017r. 15:19

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Chiny przygotowują się do wdrożenia własnego systemu handlu emisjami - powiedział jeden z wysokopostawionych chińskich urzędników odpowiedzialnych za klimat. Nie podał jednak daty uruchomienia programu. Ostrzegł jednocześnie przez niebezpieczeństwem, jakie może się z tym wiązać dla chińskich inwestycji.
15.11.2017r. 14:46

Minister środowiska Jan Szyszko powiedział w środę, przed rozpoczęciem decydującego etapu szczytu klimatycznego ONZ w Bonn, że wśród uczestników konferencji panuje wola, by jak najszybciej dojść do porozumienia w sprawie implementacji porozumienia paryskiego.
15.11.2017r. 13:05

Szwecja, Litwa i Maroko są liderami w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery - podała w środę podczas szczytu klimatycznego ONZ w Bonn organizacja Germanwatch. Polska zajęła na tej liście 40. miejsce.
15.11.2017r. 10:07

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ramach rozmów zmierzających do utworzenia nowego niemieckiego rządu, które prowadzą CDU/CSU, FDP i Zieloni, jedną z kluczowych kwestii pozostaje polityka klimatyczna i stosunek do węgla. Jak pokazują ostatnie rozmowy, o kompromis w tej kwestii może być trudno, mimo, że pierwsze dwie z wymienionych partii już zgodziły się na wyłączenie kilku elektrowni węglowych.
15.11.2017r. 09:58

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, izraelski producent pochwalił się dobrymi wynikami za III kwartał 2017 r., informując m.in. o sprzedaży ponad 2 mln optymalizatorów mocy stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych. W sumie sprzedaż tych urządzeń od czasu, gdy wprowadzono ten produkt w 2010 roku, przekracza już 20 mln.
15.11.2017r. 09:55

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, włoski koncern energetyczny Enel rozpoczyna budowę swojej kolejnej wielkiej farmy wiatrowej w USA. Produkowaną przez nią energię kupi Facebook w celu zasilenia jednej ze swoich serwerowni. Internetowy potentat zapowiada całkowite przejście na energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.
15.11.2017r. 09:43

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, konsorcjum deweloperów farm fotowoltaicznych Wirsol i Hive Energy przygotowuje projekt ogromnego parku fotowoltaicznego o mocy aż 350 MW, który ma powstać w Wielkiej Brytanii. Energia ma być sprzedawana na warunkach rynkowych, bez jakichkolwiek subsydiów.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE