ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.06.2017r. 15:09

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, dane brytyjskiego rządu pokazują, że w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła sprzedaż samochodów na energię elektryczną. Więcej elektryków w Europie kupują jednak ostatnio Norwegowie, Francuzi i Niemcy.
20.06.2017r. 09:31

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nie japońsko-duńskie konsorcjum MHI Vestas, jak początkowo zakładano, ale niemiecki Senvion dostarczy turbiny na pierwszą morską farmę wiatrową, która powstanie na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży Włoch.
20.06.2017r. 09:27

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, produkująca ogniwa fotowoltaiczne w niemieckim Arnstadt firma Bluecell sprzeda swoje linie produkcyjne. To kolejny przypadek, w którym ofiarą nowej nadpodaży na globalnym rynku fotowoltaicznym pada europejski producent sprzętu PV.
20.06.2017r. 09:16

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Unia Europejska zapowiedziała pogłębienie relacji z krajami, które chcą nadal realizować przepisy paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku, mimo decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa, który zdecydował o wycofaniu swojego kraju z tego porozumienia i wystosował apel o jego renegocjacje.
20.06.2017r. 09:04

Jak poinformował BiznesAlert.pl, nowy prezydent Korei Południowej Moon Jae-in stwierdził, że Seul powstrzyma się od budowy nowych elektrowni jądrowych i nie wydłuży okresu eksploatacji dotychczas wykorzystywanych reaktorów.
20.06.2017r. 06:48

Jak poinformował BiznesAlert.pl, węgierska firma energetyczna MVM oraz rosyjski koncern Rosatom, generalny wykonawca modernizacji i rozbudowy elektrowni jądrowej w Paks, podpisały memorandum o współpracy na międzynarodowych targach Atomexpo 2017 w Moskwie.
19.06.2017r. 21:31

Pożar, do którego doszło w poniedziałek w elektrowni jądrowej Bugey w południowo-wschodniej Francji, został ugaszony - poinformowała francuska państwowa spółka energetyczna EDF, powołując się na straż pożarną.
19.06.2017r. 20:36

Zapowiedzi Litwy, że zablokuje eksport do UE energii z powstającej na Białorusi elektrowni jądrowej w Ostrowcu, wywołują "co najmniej uśmiech", gdyż siłownia ma zaspokoić potrzeby samej Białorusi - powiedział PAP wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszka.
19.06.2017r. 16:10

Zobowiązania wynikające z Porozumienia paryskiego, kwestia redukcji emisji gazów cieplarnianych, rola sektora użytkowania gruntów i leśnictwa w łagodzeniu zmiany klimatu oraz gospodarka o obiegu zamkniętym to główne tematy posiedzenia Rady UE ds. Środowiska, która odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Luksemburgu. W Radzie ENVI udział wzięli minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz wiceministrowie środowiska Paweł Sałek i Sławomir Mazurek.
19.06.2017r. 15:28

Jak poinformował BiznesAlert.pl, zdaniem analityków agencji Bloomberg ponad połowa amerykańskich elektrowni jądrowych jest nierentowna. Wpływ na to mają m.in. niskie ceny gazu oraz rosnący udział OZE.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE