ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.05.2017r. 08:57

Jak poinformował BiznesAlert.pl, czeskie media spekulują, że może to oznaczać przygotowania do przekazania aktywów jądrowych państwu w celu umożliwienia realizacji nowych projektów pomimo niekorzystnej sytuacji rynkowej. Czesi przyznali, że wzorują się na rozwiązaniu niemieckich RWE i E.on, które w podobny sposób wydzieliły aktywa węglowe, także podatne na negatywne dla nich trendy rynkowe.
18.05.2017r. 06:32

Jak podał serwis Energetyka24, prezes Volvo Hakan Samuelsson, poinformował, że jego firma nie będzie rozwijać nowych generacji silników diesla, a skoncentrować ma się na rozwoju samochodów elektrycznych i hybrydowych.
18.05.2017r. 06:31

Na temat ogłoszonej w ubiegłym tygodniu przez amerykańską agencję Energy Information Agency (EIA) krótkoterminowej prognozy energetycznej dla USA pisze "Rzeczpospolita". Dziennik zwraca uwagę na prognozy wzrostu wydobycia paliw kopalnych i cen energii elektrycznej.
17.05.2017r. 14:04

Emisje gazów cieplarnianych ze wszystkich instalacji objętych unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) w ubiegłym roku spadły o około 2,6 proc. - szacuję Komisja Europejska.
17.05.2017r. 13:59

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w tym miesiącu Bruksela uznała, że notyfikowany przez francuski rząd mechanizm wsparcia producentów zielonej energii w małych instalacjach fotowoltaicznych jest zgodny z unijnym prawem. Teraz odpowiedni dekret, wprowadzający taryfy, przyjęły francuskie władze.
17.05.2017r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w wyniku przeprowadzenia wielkiej aukcji dla OZE hiszpański rząd chce przyciągnąć inwestycje w sektorze źródeł odnawialnych, aby w ten sposób spełnić cele na 2020 r. Po serii retroaktywnych cięć wsparcia zaaplikowanych rodzimemu rynkowi OZE, rząd w Madrycie musi jednak najpierw przekonać inwestorów, że może być dla nich wiarygodnym partnerem.
17.05.2017r. 11:52

W wielu przypadkach żywopłoty skuteczniej niż drzewa oczyszczają powietrze w centrach dużych miast - informuje pismo "Atmospheric Environment".
17.05.2017r. 11:00

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, władze czwartej największej gospodarki w Azji zdecydowały o czasowym wstrzymaniu pracy najstarszych elektrowni na węgiel. Cel to poprawa stanu powietrza, a jednocześnie przetestowanie systemu elektroenergetycznego przed zapowiedzianym przez Seul całkowitym wyłączeniem tych instalacji.
17.05.2017r. 10:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Ukrenergo i Elia Grid International podpisały memorandum o współpracy przy synchronizacji systemu energetycznego z europejską siecią operatorów przesyłowych ENTSO-E.
17.05.2017r. 08:59

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii sieć hipermarketów Tesco zapowiedziała w poniedziałek, że do 2030 roku jej sklepy oraz centra dystrybucyjne będą zasilane tylko energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE