ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.02.2018r. 10:37

Dania bada czy Nord Stream 2 nie jest sprzeczny z duńską polityką zagraniczną i bezpieczeństwa. Eksperci ostrzegają, że sporny projekt może zostać wykorzystany do działań szpiegowskich przez Rosję. Podobne obawy zgłaszali wcześniej szwedzcy wojskowi - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.02.2018r. 09:41

Jak przypomina serwis pb.pl, sześć lat temu Egyptian Natural Gas i Egyptian General Petroleum Corporation wstrzymały dostawy gazu do East Mediterranean Gas (EMG) w Izreaelu.
16.02.2018r. 19:32

BP poinformowało o odkryciu dwóch nowych złóż węglowodorów. Dzięki temu znacząco wzrośnie wydobycie ropy naftowej i gazu w tym obszarze. Nowe źródła ropy i gazu znaleziono na polach Capercaillie i Achmelvich, które znajdują się w centralnej strefie przybrzeżnej na zachód od Szetlandów - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 19:27

Gazprom domaga się dużych rabatów od rosyjskich dostawców rur potrzebnych dla najważniejszych projektów inwestycyjnych realizowanych przez koncern - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 19:24

Nowe dostawy znad Morza Kaspijskiego, które mają popłynąć rurociągiem Transadriatyckim oraz tankowce z LNG spowodują, że Włochy staną się europejskim centrum handlu gazem - przewiduje Marc Alvery, dyrektor generalny Snam SpA, spółki zarządzającej włoską infrastrukturą gazową. Jeśli pomysł zostanie zrealizowany, wysiłki podjęte przez Alverę przyspieszą przesunięcie europejskiego rynku gazu z Wielkiej Brytanii do Holandii i południowej Europy - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 15:02

Bez dialogu rząd niemiecki nie zmieni zdania w sprawie gazociągu Nord Stream 2; będziemy przekonywać naszych partnerów w Berlinie do tego, że ten projekt nie powinien być zrealizowany - powiedział w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
16.02.2018r. 14:11

Norweski Statoil ogłosił, że osiągnął znacznie lepsze od spodziewanych wyniki finansowe za czwarty kwartał 2017 roku, co przełoży się na wzrost wartości wypłacanych dywidend. Przy tej okazji podano również informację o obniżeniu kosztu wydobycia ropy w pierwszej fazie projektu morskiego Johan Sverdrup. Obecnie kształtuje się on poniżej 15 dol. za baryłkę, co zdaniem analityków z Rystad Energy jest kwotą znacznie niższą niż w amerykańskich projektach łupkowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 06:13

Agencja ratingowa Moody's obniżyła w czwartek ocenę fińskiej grupy energetycznej Fortum. Wcześniej w styczniu na taki krok zdecydowała się agencja Standard & Poor's. Głównym czynnikiem, który zdecydował o obniżkach jest zakup akcji niemieckiej grupy energetycznej Uniper.
15.02.2018r. 15:31

W miniony czwartek Komisja ds. energii Dumy Państwowej wydała negatywną opinię na temat ustawy, która pozwoliłaby na realizację wspólnego eksportu gazu przez Rosnieft i należącej do oligarchy Dymitra Bosowa firmy Alletech i zależnych od nich spółek - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.02.2018r. 14:15

Gazowy Korytarz Południowy odgrywa strategiczną rolę dla bezpieczeństwa energetycznego Europy, szczególnie dla najbardziej czułych punktów na kontynencie - powiedział europejski komisarz ds. energii Marosz Szefczovicz 14 lutego w Baku. Następnego dnia brał tam udział w spotkaniu Ministerialnej Rady Doradczej ws. Korytarza Południowego - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE