ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.05.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, policja i inne służby bezpieczeństwa, a także goście z Niemiec i Rosji, byli obecni podczas ceremonii uruchomienia kolejnej kawerny magazynu gazu Katharina w niemieckim Peissen. Polska obawiała się, że inwestycja zagrozi bezpieczeństwu dostaw w razie kryzysu w relacjach z Gazpromem.
25.05.2017r. 08:45

- Walka z monopolem Gazpromu na europejskim rynku gazu wymaga realnych decyzji - powiedziała podczas spotkania z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Maroszem Szefczoviczem prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė cytowana przez BiznesAlert.pl. W trakcie rozmów poruszono temat elektrowni jądrowej budowanej na Białorusi.
25.05.2017r. 05:57

Na temat przyjętej przez ukraiński rząd nowej strategii energetycznej do 2035 roku pisze "Rzeczpospolita". Jak ocenia dziennik, wprowadzenie w życie zapisów tego dokumentu oznacza rewolucyjne zmiany w ukraińskiej energetyce.
24.05.2017r. 09:02

Jak poinformował BiznesAlert.pl, ministerstwo energii Rosji przyznało Gazprom Nieftowi projekt rozwoju krajowych technologii potrzebnych do eksploatacji w zagłębiu łupkowym Bażenow. Zablokowanie współpracy z Exxon Mobil sankcjami USA i Unii Europejskiej zmusza Rosjan do samodzielnych prac. Do 2024 chcą rozpocząć komercyjne wydobycie ropy łupkowej.
24.05.2017r. 06:08

- Rosja rozmawia z Grecją oraz Bułgarią o punkcie wejścia do europejskiego systemu przesyłu gazu połączenia Turkish Stream. Istnieje możliwość podłączenia do niego również innych państw. Przy czym realizacja tych planów na terytorium Unii Europejskiej zależy od decyzji państw europejskich - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl premier Rosji Aleksander Miedwiediew.
24.05.2017r. 06:00

- Zdaniem spółki Nord Stream 2 AG nie ma konieczności podpisania między Unią Europejską a Rosją umowy o ramach prawnych projektu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl oficjalny przedstawiciel firmy Sebastian Saas.
23.05.2017r. 09:21

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Ukraina zwiększa import gazu z Zachodu poprzez Słowację. Z informacji podanej przez Eustream,wynika, że import gazociągiem Vojany-Użhorod wynosi obecnie prawie 32 mln m sześc. dziennie.
23.05.2017r. 09:00

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, irańskie media donoszą, że niektóre państwa arabskie Zatoki Perskiej zamierzają importować gaz z Iranu.
22.05.2017r. 13:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Holandia spodziewa się otrzymać ładunek LNG z jedynego obecnie czynnego terminalu eksportowego w USA, Sabine Pass w Luizjanie od firmy Cheniere Energy. Surowiec ma dostarczyć metanowiec Arctic Discoverer. Przywiezie on 140 tys. m sześc. gazu. Zgodnie z danymi przewozowymi, do terminala Gate w Rotterdamie ładunek ma dotrzeć 7 czerwca. Gazowiec opuścił terminal LNG i obecnie pokonuje wody Zatoki Meksykańskiej.
22.05.2017r. 13:34

Jak poinformował BiznesAlert.pl, prezydent Chin Xi Jinping ostrzegł przywódcę Filipin Rodrigo Duterte, że jeżeli Manila rozpocznie odwierty w spornej części Morza Południowochińskiego Pekin może pójść na wojnę - powiedział sam Duterte.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE