ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.03.2018r. 07:13

Do Enei oraz Energi, udziałowców Elektrowni Ostrołęka, 23 marca 2018 roku trafiły wnioski do zgromadzenia wspólników spółki o wyrażenie zgody na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW.
23.03.2018r. 18:24

Budowa Nord Stream 2 to wzmacnianie dominacji Rosji na rynku gazowym w UE; projekt ten nie ma ekonomicznego uzasadnienia - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. Ocenił, że UE potrzebuje dywersyfikacji dostaw energii, a nie "dominacji jednego źródła".
23.03.2018r. 16:00

Unipetrol współpracuje z policją i prowadzi własne postępowanie w sprawie wybuchu w terminalu rafinerii w Kralupach, do którego doszło w czwartek - podała czeska spółka. Unipetrol potwierdził, że rafineria przygotowuje się do zapowiadanego wcześniej postoju remontowego.
23.03.2018r. 15:40

Dotychczasowy przewodniczący Solidarności w Polskiej Grupie Górniczej Bogusław Hutek został w piątek ponownie wybrany na szefa związku w tej największej górniczej spółce. Wśród swoich priorytetów Hutek wymienia podwyżkę płac, utrzymanie miejsc pracy i nowy układ zbiorowy dla załogi PGG.
23.03.2018r. 15:05

MAN poinformował, że w lipcu rozpocznie produkcję całkowicie elektrycznego vana eTGE, przeznaczonego do transportu towarów w obszarach miejskich. Samochód zostanie oparty na Volkswagenie e-Crafter.
23.03.2018r. 15:03

Według doniesień The Economic Times, Tata Motors, joint venture pomiędzy Goldstone Infratech i chińskim BYD, a także Ashok Leyland wygrały przetargi na dostawy autobusów elektrycznych do 10 miast w Indiach. O kontrakty walczyły również takie firmy jak Mahindra & Mahindra, Eicher Motors i JBM Solaris - joint venture pomiędzy Solaris Bus & Coach S.A. oraz indyjską JMB Group.
23.03.2018r. 14:56

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemiecki instytut Fraunhofer ISE opublikował analizę pt. "Stromgestehungskosten Erneuerbare Energien", w której porównał obecne koszty produkcji energii z wykorzystaniem różnych technologii. Wynika z niej, że obecnie, w przypadku uruchomionych w tym roku elektrowni, najtaniej energię można wyprodukować w Niemczech z dużych elektrowni fotowoltaicznych.
23.03.2018r. 14:52

Wobec widma załamania gospodarczego i nowych sankcji Wenezuela inwestuje w kryptowalutę Petro. Financial Times ostrzega, że embargo na ropę wenezuelską spowodowałoby bankructwo w dwa miesiące - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.03.2018r. 14:52

Farmy offshore to interesujący kierunek rozwoju dla Enei - poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.
23.03.2018r. 14:24

Opłata emisyjna w cenie paliw, w wysokości 8 gr na litr, jest negatywna dla sektora finansów publicznych i spowoduje wzrost inflacji - napisali przedstawiciele MF w uwagach do projektu nowelizacji. Dodali, że może również spowodować wzrost szarej strefy oraz niższe wpływy z podatku CIT i PIT.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE