ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.08.2017r. 08:51

Jak poinformował BiznesAlert.pl, rosyjsko - europejskie projekty energetyczne, takie jak Nord Stream 2 oraz Turkish Stream, zostaną zrealizowane mimo amerykańskich sankcji - uważa rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak. Nowe sankcje nałożone na Rosję mogą objąć również projekty energetyczne w Europie, w tym dwa wspomniane wyżej gazociągi. Reakcje Starego Kontynentu pozwalają jednak wątpić w pewność strony rosyjskiej.
21.08.2017r. 08:47

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Energi Norge instytucja zajmująca się doradztwem przedstawiła program rozwoju zielonej energii, w którym wskazała, że do 2050 roku Norwegia może posiadać czystą energię elektryczną.
21.08.2017r. 08:04

Jak czytamy w BiznesAlert.pl. według dziennikarzy tygodnika "Sieci" system zielonych certyfikatów wykorzystany do promocji Odnawialnych Źródeł Energii został zaprojektowany w sposób nieprawidłowy, przez co cena certyfikatu była zbyt wysoka. Prezes Energi Daniel Obajtek chce powołania w tej sprawie sejmowej komisji śledczej.
21.08.2017r. 08:02

Za mniej więcej 10 lat ceny samochodów elektrycznych zaczną się zrównywać z cenami tradycyjnych aut - oceniają eksperci Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Obecnie tylko 12 proc. Polaków badanych przez ORPA rozważa zakup takiego auta, a główną barierą jest właśnie wysoki koszt zakupu. Dzięki spadającej cenie i niskim kosztom eksploatacji udział samochodów elektrycznych w sprzedaży do 2040 roku może jednak przekroczyć 50 proc. To szansa dla Polski, która może się stać zapleczem dla firm produkujących komponenty związane z produkcją samochodów elektrycznych.
21.08.2017r. 07:58

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1 centa po zwyżce podczas poprzednich dwóch sesji o 3,7 proc. Amerykańscy producenci surowca z łupków ograniczyli liczbę odwiertów ropy najmocniej od stycznia 2017 r. - podają maklerzy.
21.08.2017r. 07:52

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na portal OilPrice.com, należący do francuskiego Totala metanowiec Cristophe de Margerie jako pierwszy przepłynął przez Cieśninę Beringa bez asysty lodołamaczy. Było to możliwe dzięki zmianom klimatu i topnieniu lodu.
21.08.2017r. 07:43

PGNiG Termika otrzymała oferty od siedmiu firm, które są zainteresowane pełnieniem usługi inżyniera kontraktu na potrzeby realizacji bloku gazowo-parowego, rurociągu i sieci dla Elektrociepłowni Żerań w Warszawie.
21.08.2017r. 07:24

Kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.
21.08.2017r. 06:36

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", w niedzielę bez energii pozostawało jeszcze ok. 4,3 tys. odbiorców. Koszty usuwania strat po burzach powinny być jednak mniejsze od wcześniejszych szacunków. Mające miejsce zdarzenia nie wpłynęły też na kursy akcji czterech koncernów energetycznych.
21.08.2017r. 06:06

Amerykanie i Chińczycy to główni pretendenci do budowy elektrowni jądrowych w Polsce - pisze "Rzeczpospolita". Według źródeł dziennika rząd ma rozpatrywać sprawę realizacji projektu jądrowego w Polsce w październiku.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE