ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
22.08.2017r. 15:22

W związku z ukazywaniem się w mediach informacji przedstawiających niepełne lub nieprawdziwe dane o mechanizmie wsparcia energetyki ze źródeł odnawialnych opartym na systemie zielonych certyfikatów, Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej przedstawia syntetyczną informację o systemie zielonych certyfikatów i historii rozwoju sektora OZE w Polsce uwzględniające najbardziej kluczowe aspekty. Jednocześnie deklarujemy wolę i chęć wymiany informacji i dyskusji o przyjętych założeniach i metodyce obliczeń.
PIGEOR
22.08.2017r. 08:26

Grzegorz Wiśniewski
W ślad za ogłoszeniem przez NFOŚiGW naboru wniosków do konkursu "Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych" (działanie POIŚ 1.1.1), obejmującego produkcję ciepła lub energii elektrycznej, a w tych ramach także tzw. klastrów, Ministerstwo Energii (ME) ogłosiło konkurs na certyfikację klastrów. Certyfikacja wg deklaracji ME (choć nie jest to wyraźnie napisane w regulaminie konkursu) ma służyć temu, aby klaster mógł otrzymać dofinansowanie w konkursie POIŚ. Wnioski można składać do końca września. To ważny konkurs dla OZE, być może największy w całym okresie obecnego programowania środków UE na ochronę klimatu, a jednocześnie budzi on pytania, na które nie można znaleźć prostych odpowiedzi w dokumentach konkursowych.
21.08.2017r. 14:13

W Niemczech trwa w najlepsze kampania przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu i kandydaci do kanclerskiego fotela szukają poparcia, gdzie tylko się da. Pomysłem SPD na dobry wynik ma być nowa odsłona polityki klimatyczno-energetycznej tym razem adresowana do niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, który po aferze z fałszowaniem pomiarów emisji z silników diesla zmaga się z nadwyrężonym wizerunkiem.
21.08.2017r. 10:20

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Piątkowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła dynamiczny wzrost notowań tego surowca. W rezultacie, cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych zbliżyła się do niemal 49 USD za baryłkę. Dzisiaj notowania ropy naftowej odreagowują tę zwyżkę, osuwając się w dół do okolic 48,50 USD za baryłkę.
21.08.2017r. 10:10

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Notowania ropy WTI i Brent znalazły wsparcie po zniwelowaniu niemal połowy zysków z okresu od czerwca do sierpnia. Ostatnia słabość na rynku była reakcją na cotygodniowy rządowy raport o zapasach i produkcji surowca w USA.
17.08.2017r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej potwierdziła zdecydowaną przewagę sprzedających w krótkoterminowej perspektywie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zniżkowały w środę o 1,6 proc., schodząc na koniec sesji poniżej poziomu 47 USD za baryłkę. Poziom ten pozostaje kluczowym technicznym oporem dzisiaj rano, gdyż mimo prób odbicia cen ropy naftowej w górę, notowania tego surowca poruszają się cały czas blisko wczorajszych minimów. Kontynuacja zniżek w kierunku poziomu 45 USD za baryłkę jest obecnie prawdopodobnym scenariuszem.
17.08.2017r. 09:29

Cheniere Energy, amerykańska firma handlująca LNG, ma otworzyć biuro w Pekinie. Amerykanie widzą w Chinach potencjalnego partnera do wieloletniej współpracy. O powodach takiej decyzji i szansach na powstanie podobnego przedstawicielstwa nad Wisłą pisze dla portalu BiznesAlert.pl dr inż. Andrzej Sikora, Prezes Instytutu Studiów Energetycznych.
17.08.2017r. 09:26

Białoruska elektrownia jądrowa jest budowana zgodnie z rosyjskim projektem generacji 3+ z dwoma blokami z reaktorami WWER-1200 o mocy ok. 1200 MWe każdy. Projekty tych reaktorów są dobre, spełniają współczesne wymagania bezpieczeństwa, mają one charakterystyki podobne do reaktorów budowanych w krajach OECD - pisze dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. Narodowe Centrum Badań Jądrowych.
16.08.2017r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Pierwsza połowa wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej była okresem przewagi strony podażowej - notowania amerykańskiej ropy WTI spadły w ciągu dnia do okolic 47 USD za baryłkę. Niemniej, w późniejszych godzinach cena tego gatunku surowca odbiła w górę, ostatecznie sprawiając, że wczorajsza sesja zakończyła się na plusie. Dzisiaj rano cena tego surowca kontynuuje wzrosty, jednak ich dynamika jest niewielka.
16.08.2017r. 10:02

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Nowelizacja ustawy o OZE podpisana, ale jeszcze w środę PAP donosił: Kurs akcji Energi spada w czwartek o godz. 15.20 o ok. 6 proc. do 12,25 zł, po spekulacjach medialnych dotyczących tego, że prezydent może zawetować ustawę o OZE - pisze prof. dr hab. inż. Władysława Mielczarskiego z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE