ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
27.02.2017r. 17:30

Piotr Maciążek
Najważniejsze rosyjskie media zwróciły wzrok na południowo-wschodnią Polskę gdzie powstaje infrastruktura, która do końca dekady zintegruje ten obszar z ukraińskim systemem gazowym. Klasyczne depesze prasowe dotyczące powyższej problematyki w szybkim tempie zaczął uzupełniać "ekspercki" komentarz o charakterze typowej dezinformacji, który replikują powiązane z Kremlem agencje. Jest on już dostępny także w języku polsku.
27.02.2017r. 17:13

- Polska wyraża zdecydowane przekonanie, że liczne postanowienia pakietu zimowego naruszają podstawowe prawa państw członkowskich do swobodnego kształtowania bilansu paliwowo-energetycznego oraz stanowią odejście od suwerennej, krajowej polityki energetycznej - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski w trakcie posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii.
27.02.2017r. 10:53

dr Przemysław Zaleski
Opublikowany 30 listopada 2016 roku "pakiet zimowy" zawiera wiele rozwiązań niekorzystnych dla Polski. Główne problemy dotyczą sektora wytwórczego, który w Polsce opiera się na elektrowniach węglowych. Przy czym w dłuższym horyzoncie czasowym sytuacja ta nie ulegnie zmianie.
27.02.2017r. 10:49

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Notowania ropy naftowej wsparły informacje płynące z corocznej konferencji IP Week w Londynie. Niemniej jednak, cotygodniowy raport o zapasach ropy w USA ponownie wywołał niewielką realizację zysków.
27.02.2017r. 10:40

Teresa Wójcik, Redaktor BiznesAlert.pl
Fundusze private equity mają znany powszechnie prosty i szybki sposób realizowania zysków: kupują, a po paru latach sprzedają spółkę. Czy CVC Capital Partners właśnie zaczął sprzedawać po kawałku PKP Energetyka? Przejmując sieć sklepów Żabka... - pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.
27.02.2017r. 10:16

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej był okresem konsolidacji notowań w okolicach tegorocznych maksimów. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych oscylowała w rejonie 54-55 USD za baryłkę, czyli przy górnym ograniczeniu kanału bocznego, w którym notowania tego surowca poruszają się już od ponad dwóch miesięcy. Na rynku ropy naftowej wciąż zdecydowanie przeważają optymiści - fundusze inwestycyjne posiadają obecnie rekordowo dużą liczbę długich pozycji na rynku tego surowca.
27.02.2017r. 06:38

Andrzej P. Sikora, Mateusz P. Sikora, Instytut Studiów Energetycznych Sp. z o.o.
Minister, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, pan Piotr Naimski, poinformował 21 lutego 2017 roku, że projekt "Bramy Północnej" "[...] musi być ukończony w 2022 roku, jego zrealizowanie oznacza dla Polski możliwość wyboru między dostawami z różnych źródeł, które są pewne". Głęboko wierzymy, że pewnymi źródłami dostaw dla Polski po 2022 roku nie będzie tylko rosyjski czy norweski gaz odbierany na niemieckiej granicy, gdyż będzie to równie ekonomicznie trudne do uzasadnienia rozwiązanie jak rosyjski gaz ziemny zatłaczany na Ukrainę przez Słowację oraz opłacony z pożyczki udzielonej przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.
27.02.2017r. 06:37

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Michał Łoniewski, Departament Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
W siedzibie UDT w Warszawie miało miejsce seminarium poświęcone innowacyjnym metodom pomiarowym, które wykorzystują znane od lat zjawisko fizyczne - występowanie prądów wirowych pod wpływem pobudzenia zmiennym polem magnetycznym. Przedstawiciele firmy Eddyfi zaprezentowali autorską metodę badań metodą impulsowych prądów wirowych oraz inne, innowacyjne i ciekawe metody badań nieniszczących. Eksperci UDT rozważają możliwości zastosowania tej metody w inspekcji.
UDT
27.02.2017r. 06:29

- Decyzja Komisji w sprawie zwiększenia dostępu Gazpromu do przepustowości gazociągu OPAL - lądowej odnogi Nord Stream jest niezrozumiała. Zaś sam gazociąg po dnie Morza Bałtyckiego jest drogi i niepotrzebny - podkreśliła w rozmowie z Deutsche Welle, cytowana przez BiznesAlert.pl prof. Claudia Kemfert, która kieruje wydziałem "Energia, Komunikacja, Środowisko" w Niemieckim Instytucie Badań nad Gospodarką (DIW) w Berlinie.
24.02.2017r. 14:17

TGPE
Przyjęte przez Parlament Europejski w dn. 15 lutego br. zmiany w systemie handlu uprawnieniami do emisji CO2, zmierzają do istotnego zmniejszenia podaży tych uprawnień na rynku, wzrostu ich cen, a w konsekwencji wzrostu cen energii elektrycznej. Spowoduje to istotne pogorszenie warunków konkurencyjności gospodarki tych krajów, których stopień uwęglenia jest największy. Z tego względu TGPE w pełni popiera postulaty wskazane przez PKEE w stanowisku z 21 lutego br. do wykorzystania na poziomie europejskim. TGPE podkreśla, że z punktu widzenia polskich jednostek wytwórczych, które reprezentuje, kluczową kwestią jest zachowanie neutralności technologicznej wykorzystania mechanizmów kompensacyjnych, niezależnie od ich ostatecznego kształtu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE