ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
12.12.2017r. 11:02

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W bieżącym tygodniu notowania ropy naftowej jak na razie rosną, kontynuując zwyżki z minionego czwartku i piątku. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj dotarła do poziomu 58 USD za baryłkę, a dzisiaj rano już zbliżyła się już do poziomu 58,50 USD za baryłkę.
12.12.2017r. 10:01

Eksperci innogy
Na terminowym rynku energii elektrycznej w dniach 23 listopada - 6 grudnia odnotowano wzrosty w odpowiedzi na uaktualnione plany roczne, opublikowane są przez PSE. Na rynku spot w ostatnich dniach listopada odnotowano poziomy przekraczające 200,0 PLN/MWh, co by;o efektem ochłodzenia i niskiej generacji z wiatru. Ceny gazu na rynku terminowym po mocniejszych wzrostach na przełomie miesiąca lekko spadły, jednak cały czas utrzymują wysoki poziom. Ceny zielonych praw majątkowych na ostatnich czterech sesjach układały się w trendzie wzrostowym.
12.12.2017r. 05:44

Gościem wczorajszej "Rozmowy Faktów" w TVP3 był dr inż. Wojciech Myślecki, były członek rad nadzorczych PSE i PSE Operator, w 1998 r. oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu PSE. W. Myślecki podzielił się wspomnieniami związanymi z osobą Mateusza Morawickiego oraz swoją wizją jego przyszłych rządów.
11.12.2017r. 13:21

Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Mimo odrabiania strat pod koniec tygodnia, inwestorzy na rynku ropy powoli zapominają o umowie OPEC i Rosji o przedłużeniu cięć produkcji o dziewięć miesięcy. Decyzja ta została wliczona już w ceny, co zresztą było powodem wzrostów notowań ropy w ciągu tygodni poprzedzającej spotkanie kartelu.
11.12.2017r. 10:50

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Końcówka poprzedniego tygodnia przyniosła wzrosty cen ropy naftowej, jednak początek poniedziałkowej sesji jest już okresem wyhamowania wzrostów i niewielkiej zmienności. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach poziomu 57 USD za baryłkę.
08.12.2017r. 08:23

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Premier Beata Szydło złożyła dymisję na ręce komitetu politycznego partii rządzącej. Jej następcą ma być Mateusz Morawiecki. Być może uda mu się przełamać impas wokół Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, ale zanim nastanie nowy porządek, sektor energetyczny musi się liczyć z okresem przejściowym i nową karuzelą stanowisk. Nowy porządek może rodzić się w bólu i chaosie - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
07.12.2017r. 18:48

Tomasz Brzeziński, Dagmara Dragan, Wawrzynowicz i Wspólnicy Sp.k.
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (Dz. U. UE. L 173 z 12.06.2014 s. 349) (MIFID II), weszła w życie w dniu 2 lipca 2016 r., przy czym państwa członkowskie stosują te przepisy od dnia 3 stycznia 2018 r. Wypełnieniu powyższych obowiązków w zakresie implementacji MIFID II do polskiego porządku prawnego służy procedowany obecnie projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (nowelizacja UOIF), który niebawem ma zostać skierowany do Sejmu.
07.12.2017r. 08:11

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zdecydowanie należała do strony podażowej. Po nieudanej próbie wybicia się cen ropy naftowej na nowe tegoroczne szczyty pod koniec ubiegłego tygodnia, cena tego surowca zawróciła w dół, a wczoraj dynamika spadków przyspieszyła. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI podczas środowej sesji zniżkowała o ponad 2,6 proc., docierając do okolic 56 USD za baryłkę.
06.12.2017r. 19:22

Piotr Szymański
Duńska nowela ustawy o szelfie jest elementem rządowej strategii gry na czas wobec projektu gazociągu NS2. Centroprawicowy rząd Larsa Lokke Rasmussena liczy na to, że decyzja w sprawie NS2 zostanie podjęta przez Komisję Europejską i Dania nie będzie zmuszona do samotnego blokowania gazociągu.
05.12.2017r. 13:21

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ceny ropy naftowej pozostały bez większych zmian po tym jak OPEC i Rosja wykazały jedność i wydłużyły okres cięć produkcyjnych do końca 2018 roku. W listopadzie miesięczny zakres cen złota okazał się być najwęższym od 1999 roku, podczas gdy rynek metali przemysłowych nadal znajdował się pod wpływem obaw przed pogorszeniem się perspektyw wzrostu i popytu w Chinach

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE