ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
21.04.2017r. 19:10

Proces optymalizacji zużycia energii przez przedsiębiorstwa jest procesem ciągłym. Dodatkowo, ustawa o efektywności energetycznej z 20 maja 2016 r. wprowadziła obowiązek okresowego przeprowadzania audytu energetycznego przedsiębiorstwa (AEP). Pierwszy audyt powinien zostać przeprowadzony w ciągu 12 miesięcy od wejścia w życie tej ustawy. Z tego względu Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie podjęło inicjatywę skoordynowania prac i opracowania standardowego AEP.
TGPE
21.04.2017r. 10:35

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem zdecydowanej przewagi strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spada nieprzerwanie od początku tego tygodnia, a w środę zniżka wyniosła niemal 3 proc. Wczoraj ceny ropy WTI po raz kolejny spadły, a dzisiaj rano poruszają się stabilnie w okolicach wczorajszego zamknięcia. Okolice 50,50 USD za baryłkę są najbliższym, krótkoterminowym wsparciem, jednak silniejsze bariery dla strony podażowej pojawią się dopiero na psychologicznym poziomie 50 USD za baryłkę, a później w okolicach 47,70 USD za baryłkę.
20.04.2017r. 12:12

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła kapitulację kupujących. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła o niemal 3%, schodząc na koniec dnia tuż poniżej poziomu 51 USD za baryłkę, czyli do najniższego poziomu od dwóch tygodni.
20.04.2017r. 09:40

- Putin namawia firmy wydobywcze z Rosji do inwestycji w Arktyce. Pomimo sankcji przekonuje je do rozwoju technologii wydobywczych, które pozwolą sięgnąć po surowce dalekiej północy - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
19.04.2017r. 12:51

Eksperci innogy
D pierwszej połowie kwietnia na rynku terminowym dla energii elektrycznej odnotowano wzrost cen. Natomiast na rynku spot ceny były zdecydowanie niższe niż na rynku terminowy. Na terminowym rynku gazu po lekkich wzrostach cen na przełomie miesiąca doszło do delikatnej korekty. Średnia z indeksów RDN w okresie od 01.04 do 13.04 była natomiast zdecydowanie niższa niż ceny na rynku terminowym.
19.04.2017r. 10:14

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po kilku wzrostowych tygodniach, notowania ropy naftowej znalazły się pod presją podaży. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się poniżej poziomu 53 USD za baryłkę.
18.04.2017r. 10:23

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rosły przez ostatnie niemal trzy tygodnie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, która jeszcze pod koniec marca oscylowała poniżej poziomu 48 USD za baryłkę, obecnie porusza się w okolicach 52,40-52,70 USD za baryłkę.
18.04.2017r. 08:54

Grzegorz Wiśniewski
Każdy monopol rozleniwia, z czasem demoralizuje, ale monopol państwowy w szczególności. W swoim państwowym majestacie nie musi się wysilać, działa w białych rękawiczkach, uderza tam gdzie politycznie jest najłatwiej, a w szczególność w małe firmy.
18.04.2017r. 05:15

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Opublikowany w końcu listopada 2016r. Pakiet Zimowy niesie dla Polski szanse, ale i zagrożenia. Czy potrafimy wykorzystać szanse unikając zagrożeń zależy od nas samych.
18.04.2017r. 05:14

dr inż. Sławomir Skwierz, mgr inż. Michał Lewarski, Zakład Statystyki i Prognoz Agencji Rynku Energii SA
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zainteresowanie naszym nowym produktem, jakim jest "Strefa TradeARE". Dzisiaj możemy powiedzieć śmiało, że przerosło ono znacznie nasze oczekiwania. Wierzymy, że uda nam się przekonać do siebie liczne grono profesjonalnych uczestników rynku. Wiemy jednak, że nie przyjdzie to łatwo i na pewno nie od razu. Wyniki prognoz, które obserwowaliście z uwagą w ostatnich 14-tu dniach, są w pewnym sensie potwierdzeniem tych słów. Wyniki sesji na I fixingu, trzeba powiedzieć szczerze, dla kilku dni były dla nas dość zaskakujące. Między innymi z tego powodu wydłużyliśmy okres testowania przynajmniej do dnia 20.04.2017 r.
Strefa TradeARE

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE