ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
25.05.2017r. 08:00

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej pozostają pod wyraźną presją kupujących. Cena amerykańskiego surowca gatunku WTI dotarły wczoraj zanotowała delikatną zniżkę, ale już dzisiaj rano powraca do wzrostów i oscyluje w okolicach 51,70 USD za baryłkę.
24.05.2017r. 16:13

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Z pewnością w chwili obecnej pozytywnym aspektem zakupu gazu LNG w USA jest wzrost uniezależnienia od dostaw z kierunku wschodniego i lepsze wykorzystanie kosztownej infrastruktury gazoportu w Świnoujściu. W dłuższym terminie LNG z USA może przegrać wojnę cenową z gazem ziemnym dostarczanych rurociągami.
24.05.2017r. 13:05

Aleksander Śniegocki, Urszula Siedlecka
Ceny na stacjach paliw były w kwietniu najniższe od jesieni. Odnotowaliśmy za to przewidywany wzrost cen gazu związany z wejściem nowej taryfy. Ceny energii elektrycznej, paliw stałych i ciepła są stabilne.
WiseEuropa
24.05.2017r. 10:43

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po słabym początku wczorajszej sesji, cena ropy naftowej zakończyła wtorek na plusie. Notowania amerykańskiego surowca gatunku WTI dotarły wczoraj do okolic 51,50 USD za baryłkę, a dzisiaj rano spokojnie kontynuują wzrosty.
23.05.2017r. 10:47

Ponad 80 osób wzięło udział w debacie na temat zasadności wdrożenia rynków mocy organizowanej przez Polski Komitet Energii Elektrycznej i European Energy Forum w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu 16 maja.
PKEE
23.05.2017r. 10:25

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Na początku bieżącego tygodnia strona popytowa pozostawała silna na rynku ropy naftowej. Wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI rozpoczęła dzień luką wzrostową i poruszała się w okolicach 51 USD za baryłkę. Niemniej, dzisiaj rano notowania ropy w USA zniżkują, a cały tydzień może cechować się dużą zmiennością.
23.05.2017r. 08:31

Adam Czyżewski
Główny Ekonomista w PKN Orlen
25 maja Ministrowie energii z krajów OPEC zdecydują o dalszych losach porozumienia o redukcji wydobycia ropy naftowej i będzie to kolejna - mniej lub bardziej udana - próba zarządzania ceną, której rezultatem będzie jej podwyższona zmienność i dezorientacja rynku. Arabia Saudyjska, odgrywająca w tym procesie wiodącą rolę, może znaleźć w Rosji trwałego sojusznika: oba kraje odpowiadają łącznie za 22 proc. wydobycia. Jeśli dołączyć do nich kolejne cztery kraje OPEC, leżące w Zatoce Perskiej: Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irak i Iran, będący w sojuszu z Rosją, daje to 36 proc. światowego wydobycia.
22.05.2017r. 13:43

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Notowania ropy naftowej zyskały drugi tydzień z rzędu dzięki dwóm napawających optymizmem raportom o stanie zapasów w USA. Dodatkowo rośnie nadzieja, że OPEC i producenci spoza organizacji, których szczyt jest zaplanowany na 25 maja w Wiedniu, porozumieją się w sprawie przedłużenia obecnej umowy o ograniczeniu produkcji o kolejnych sześć miesięcy.
22.05.2017r. 10:45

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej niewątpliwie będzie zdominowany przez wyczekiwanie na porozumienie OPEC w sprawie przedłużenia cięć produkcji ropy naftowej. Przedstawiciele krajów kartelu już w najbliższy czwartek mają się spotkać i podjąć decyzję w sprawie dalszych losów porozumienia.
22.05.2017r. 06:24

Temat załamania się inwestycji wiatrakowych w Polsce i uchwalonej ustawy odległościowej wraca jak bumerang na łamy zielonych portali. Inwestorzy wiatrakowi wciąż jeszcze nie mogą pogodzić się z faktem, że wiatrakowe eldorado dobiegło końca. W różnych artykułach cały czas przemycane są treści mówiące o zbawiennym wpływie wiatraków na ludzkość i cały świat wokoło. Mimo, że doświadczenia innych państw nie zawsze są w tym względzie optymistyczne, to ciągle jesteśmy bombardowani marketingowymi chwytami promującymi "zieloną" energię a przede wszystkim energetykę wiatrową.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE