ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
22.02.2018r. 10:46

Sposób transpozycji dyrektywy MIFID II będzie inny niż regulacje UE. Nowela ustawy może niepotrzebnie zaostrzyć warunki obrotu energią, gazem, CO2 i prawami majątkowymi, co może skomplikować działalność sprzedawców i dużych odbiorców - uwaga na prawidłowe wdrożenie nowej regulacji.
22.02.2018r. 10:20

Komentarz prasowy Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej na temat głosowania nad poprawkami do Rozporządzenia dot. wewnętrznego rynku energii elektrycznej w Komisji ITRE.
PKEE
22.02.2018r. 07:50

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznej korekcie wzrostowej notowań ropy naftowej w minionym tygodniu, cena tego surowca w bieżącym tygodniu znajduje się pod presją podaży. Dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach poziomu 61 USD za baryłkę.
21.02.2018r. 18:18

Konrad Popławski
Spółka 50Hertz, jeden z czterech niemieckich operatorów sieci energetycznych, poinformował, że trwają rozmowy o sprzedaży jego udziałów chińskiej spółce państwowej State Grid Corporation of China (SGCC). Transakcja ma dotyczyć połowy z 40 proc. udziałów w 50Hertz należących do australijskiego funduszu IFM.
21.02.2018r. 17:49

Marek Wąsiński (Biuletyn PISM nr 32)
Administracja prezydenta Donalda Trumpa prowadzi ambiwalentną politykę wobec odnawialnych źródeł energii (OZE). Chce chronić miejsca pracy i innowacje amerykańskich przedsiębiorstw, ale promując paliwa kopalne i rezygnując z ambitnej polityki klimatycznej, utrudnia rozwój sektora. Wyrazem tego podejścia jest decyzja o nałożeniu ceł na panele fotowoltaiczne - ma ona chronić rodzimych producentów ogniw i paneli, ale może też spowolnić wzrost znaczenia tej branży w USA. Chociaż rozwój OZE w Stanach Zjednoczonych jest nieuchronny, przewaga Chin w tym sektorze będzie się powiększać.
21.02.2018r. 09:16

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznej korekcie wzrostowej notowań ropy naftowej w minionym tygodniu, cena tego surowca wczoraj zniżkowała, a dzisiaj ruch ten jest kontynuowany. Obecnie notowania amerykańskiej ropy WTI oscylują nieco powyżej poziomu 61 USD za baryłkę.
19.02.2018r. 11:12

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ropa naftowa, przede wszystkim WTI, odzyskała niemal połowę spadku z początku lutego w miarę osłabienia dolara i mniejszego, niż oczekiwano wzrostu stanu zapasów w Stanach Zjednoczonych. Zmieniamy prognozę dla ropy na neutralną po tym, jak ceny dotarły niemal do naszej wartości docelowej na I kwartał. Jednak słabszy dolar w wyniku zwiększonych obaw o prognozy dla amerykańskiej gospodarki nie stanowi wystarczająco mocnej podstawy, by zakładać wzrost cen. W związku z tym przewidujemy, że na razie rynek pozostanie w granicach przedziału.
19.02.2018r. 05:30

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Zmiany czasów życia produktu dotknęły wszystkie obszary i nie oszczędziły także energetyki. Kiedyś elektrownie i inne inwestycje energetyczne planowano właściwie na wieczność (elektrownie co najmniej na 30-50 lat). To wszystko powoli skończyło się z ubiegłym wiekiem, a dziś nikt nie patrzy tak daleko w przyszłość. Obecny wiek to radykalne skracanie czasu samej inwestycji i czasu zwrotów z inwestycji (krótsze okresy konwersji kapitału) i większe koszty ryzyka dla długiego okresu życia.
19.02.2018r. 05:26

Dariusz Bakalarski, Departament Koordynacji Inspekcji w Urzędzie Dozoru Technicznego
Ustawa o dozorze technicznym zobowiązuje jednostki dozoru technicznego do wykonywania badań urządzeń do odzysku par paliw (VRS).
19.02.2018r. 05:22

Andrzej Sikora, Mateusz Sikora, Instytut Studiów Energetycznych Sp. z o.o.
Parę dni temu król Arabii Saudyjskiej Salman bin Abdulaziz Al Saud spotkał się w Rijadzie z rosyjskim ministrem energii Alexandrem Nowakiem (14/02/2018). Spotkanie miało na celu, między innymi, ustalenie możliwości (warunków?) inwestycji rosyjskiego kapitału w Saudi ARAMCO i udział w jego IPO. Stosunki między Rosją i Arabią Saudyjską, największymi producentami ropy na świecie, kwitną na tle - wydaje się - ciągle udanego paktu na rzecz wydobycia ropy pod dowództwem OPEC.


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE