ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
24.01.2017r. 10:15

Eksperci innogy
Początek trzeciego tygodnia roku przyniósł wzrost cen na rynku spot dla energii elektrycznej do poziomów bliskich 221,0 PLN/MWh, ale wraz ze wzrostem generacji OZE, w środku tygodnia sytuacja wróciła do normy. Na rynku terminowym na produkcie BASE_Y-18 kontynuowany był natomiast trend spadkowy. Na rynku spot dla gazu zimnego w ubiegłym tygodniu odnotowano tegoroczny rekord cenowy. Natomiast na rynku terminowym po wzrostach z początku roku obserwowane są spadki cen.
24.01.2017r. 10:11

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka
Notowania ropy naftowej utrzymują się wciąż w kilkutygodniowej konsolidacji - wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI delikatnie spadła, by dzisiaj rano odrobić już sporą część tych strat. W rezultacie, notowania ropy WTI poruszają się na początku bieżącego tygodnia w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę.
24.01.2017r. 09:52

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
- Polskie władze używają zamiennie nazwy Korytarz Norweski i Korytarz Północny dla inwestycji w gazociąg łączący złoża norweskie z Polską. Tymczasem druga nazwa funkcjonuje co najmniej od 2012 roku w terminologii rosyjskiej opisującej projekt większej skali, zagrażający interesom naszego kraju - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
23.01.2017r. 12:38

Pod koniec 2016 roku do zespołu ZPUE S.A. dołączył Łukasz Nieradko. Nowy Dyrektor Centrum Innowacji jest przekonany, że trzydziestoletnie dokonania firmy pomogą mu w poszukiwaniu nowych formatów rozwoju.
ZPUE
23.01.2017r. 12:29

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
W 2016 rynki towarowe zanotowały zwyżki, jednak by trend ten był kontynuowany w 2017, usuniętych musi zostać kilka przeszkód. Przede wszystkim OPEC musi wdrożyć postanowienia dotyczące ograniczenia produkcji ropy naftowej, aby zrównoważyć rynek.
23.01.2017r. 09:30

Teresa Wójcik, Redaktor BiznesAlert.pl
W ciągu trzech kwartałów 2016 r. cena rosyjskiego gazu eksportowanego do Europy średnio spadła o 20 proc. Jednakże wzrost eksportu gazu wynoszący 28 proc. rok do roku, zrekompensował spadek cen. Gazprom zwiększył przychód z dostaw gazu na rynek europejski w ciągu 9 miesięcy 2016 r. o 8 proc. - pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.
23.01.2017r. 09:11

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

Notowania ropy naftowej w piątek wyraźnie wzrosły, jednak i tak zakończyły cały miniony tydzień na delikatnym minusie. Dzisiaj cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się tuż powyżej poziomu 53 USD za baryłkę, czyli blisko piątkowego zamknięcia.
23.01.2017r. 05:18

- Na bezpieczeństwo urządzeń, do którego przyzwyczailiśmy się dotychczas, trzeba spojrzeć obecnie szerzej. UDT podejmuje ku temu odpowiednie kroki. Urząd zajmuje się bezpieczeństwem funkcjonalnym, ale już dzisiaj dostrzegamy, że jest to za mało, gdyż instalacje wzajemnie oddziałują na siebie. Wystąpienie balckoutu w energetyce ma konsekwencje dla innych branż - powiedział prezes Urzędu Dozoru Technicznego Andrzej Ziółkowski podczas konferencji "Nauka, technika, gospodarka. Doświadczenia i perspektywy rozwoju" zorganizowanej przez Urząd w Warszawie w dniu 19 stycznia 2017 r.
21.01.2017r. 19:31

Piotr Maciążek
Polska aktywność dotycząca walki z projektem Nord Stream 2 wyraźnie spada. Tymczasem to idealny moment na złożenie oficjalnej skargi do Komisji Europejskiej związanej z nieprzestrzeganiem unijnego prawa energetycznego na morskim odcinku planowanego gazociągu.
20.01.2017r. 13:03

Na świecie są dziesiątki funduszy inwestycyjnych, które mogą kredytować projekty kopalń węgla kamiennego i elektrowni węglowych - o problemach finansowania rozwoju energetyki węglowej BiznesAlert.pl rozmawia z prof. dr. hab. inż. Władysławem Mielczarskim.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE