ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
05.12.2017r. 13:21

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ceny ropy naftowej pozostały bez większych zmian po tym jak OPEC i Rosja wykazały jedność i wydłużyły okres cięć produkcyjnych do końca 2018 roku. W listopadzie miesięczny zakres cen złota okazał się być najwęższym od 1999 roku, podczas gdy rynek metali przemysłowych nadal znajdował się pod wpływem obaw przed pogorszeniem się perspektyw wzrostu i popytu w Chinach
05.12.2017r. 13:15

dr inż. Sławomir Skwierz, mgr inż. Michał Lewarski - Zakład Statystyki i Prognoz ARE SA
Materiał zawiera podsumowanie 35 i 36 tygodnia funkcjonowania "Strefy TradeARE". W ramach opracowania dokonano oceny dokładności sporządzanych prognoz cen energii elektrycznej na RDN (I Fixing). Przedział czasowy będący przedmiotem analizy obejmuje dwa następujące po sobie tygodnie: 35 tydzień: od 20.11 do 26.11.2017 r. oraz 36 tydzień: od 27.11 do 03.12.2017 r.
05.12.2017r. 11:12

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W Polsce zawsze był problem z długofalową strategią. Najlepiej czujemy się w szybko zmieniających się krótkotrwałych planach, a najbardziej w kawaleryjskich szarżach na niemożliwe do zdobycia (ale dla nas to wykonalne) umocnione pozycje. Zaraz potem znowu opadamy z sił i długofalowe planowanie idzie w odstawkę. Energetyka nie działa inaczej i długofalowa strategia energetyczna zawsze jest przygotowana, ale jeszcze nie opublikowana. Tymczasem Amerykanie działają pragmatycznie.
05.12.2017r. 10:26

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po brawurowej, wzrostowej końcówce minionego tygodnia, stronie popytowej zabrakło siły na dalsze windowanie notowań ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła bieżący tydzień od zniżki (o 1,5 proc. podczas poniedziałkowej sesji), a dzisiaj cena tego surowca kontynuuje osuwanie się w dół, zbliżając się już do poziomu 57 USD za baryłkę.
05.12.2017r. 05:13

mec. Aleksandra Czopik - Barecka, www.iLawEnergy.pl
Dyrektywa MIFID II, jako nieposiadająca waloru bezpośredniego stosowania w państwach członkowskich UE, musi zostać implementowana do polskiego porządku prawnego w drodze stosownych aktów prawa krajowego. Do aktów tych należy w szczególności, będąca aktualnie w fazie uzgodnień międzyresortowych, nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Czy jednak wyjaśnia ona wszelkie, niedookreślone przez ustawodawcę unijnego, aspekty stosowania w praktyce MIFID II? Czy wręcz przeciwnie stanowi ona kanwę dla nowych wątpliwości i rozważań dotyczących wdrożenia tej dyrektywy?
04.12.2017r. 11:26

Niemal wszystkie największe koncerny motoryzacyjne zapowiedziały wprowadzenie do sprzedaży pojazdów elektrycznych. Inwestycje w rozwój elektromobilności można liczyć w miliardach euro, a na rynku pojawią się w niedalekim czasie dziesiątki nowych, zelektryfikowanych modeli. Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL przeanalizowało najważniejsze plany głównych graczy w motoryzacyjnym świecie.
04.12.2017r. 10:11

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Dobrodziejstwem demokracji jest to, że o pewnych rzeczach mówi się otwarcie. Ostatnio w zimne, bezwietrzne dni, możemy czuć ciężki zapach dymu przesiąkniętego sadzą i niespalonymi cząstkami stałymi, czasami do tego stopnia, że wydaje się nam, że coś osadza się na zębach - wiadomo, że mamy wątpliwą przyjemność żyć w kraju smogu.
04.12.2017r. 10:01

Janusz Gajowiecki - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Typowy średni współczynnik wykorzystania mocy zainstalowanej turbiny wiatrowej to dziś 30-40 proc. Taką część energii produkowałaby ona rzeczywiście, gdyby pracowała non-stop Na pierwszy rzut oka to niewiele, ale by tak stwierdzić, konieczne jest szersze spojrzenie na to zagadnienie.
04.12.2017r. 09:38

Grzegorz Wiśniewski
W cieniu inauguracji obchodów święta górniczego i zapowiedzi rządu o konieczności budowy nowych kopalń GUS opublikował skonsolidowane dane statystyczne o OZE na koniec 2016 roku.
01.12.2017r. 10:08

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się w miarę neutralnie dla cen tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy WTI zwyżkowały o symboliczne 0,02 proc. do okolic 57,40 USD za baryłkę. Również cena europejskiej ropy Brent zakończyła czwartkową sesję na takim samym poziomie, na jakim ją zaczęła.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE