ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
11.10.2017r. 10:12

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po spokojnym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, wczoraj po południu europejskiego czasu notowania ropy naftowej mocno ruszyły w górę. W przypadku amerykańskiej ropy WTI, oznaczało to przekroczenie poziomu 50 USD za baryłkę, będącego ważną techniczną i psychologiczną barierą. Dzisiaj rano cena ropy WTI porusza się w okolicach poziomu 51 USD za baryłkę.
10.10.2017r. 13:37

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ceny ropy naftowej w ostatnim kwartale roku odbiły dzięki okresowemu wstrzymaniu części produkcji z powodów atmosferycznych oraz dalszych działań producentów z OPEC i spoza tej organizacji w kierunku ograniczenia podaży surowca.
10.10.2017r. 11:49

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Rosjanie chcą wykorzystać Nowy Jedwabny Szlak do zwiększenia sprzedaży gazu. Chińczycy używają go do roztaczania wpływów politycznych, o czym coraz mocniej będzie przekonywać się Kreml - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
10.10.2017r. 11:44

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, rządzący Wielką Brytanią konserwatyści mogą znowu polubić lądową energetykę wiatrową. Ich poprzedni premier David Cameron stwiedził, że wiatraków na lądzie już wystarczy, teraz jednak przedsatwiciele aktualnego rządu sygnalizują zmianę stanowiska w tej sprawie, mając na uwadze powstrzymanie wzrostu cen energii.
10.10.2017r. 10:16

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznym tąpnięciu notowań ropy naftowej w piątek, początek nowego tygodnia przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów i delikatny ruch wzrostowy. O powrocie do optymizmu trudno na razie mówić - wczorajszy wzrost cen ropy naftowej można raczej traktować jako techniczne odreagowanie. Tymczasem ceny ropy WTI w USA wciąż poruszają się poniżej kluczowej bariery na poziomie 50 USD za baryłkę.
09.10.2017r. 20:15

W związku ze zbliżającym się listopadowym szczytem COP 23 w Bonn w dniu 4 października br. Parlament Europejski podjął rezolucję wzywającą Unię Europejską do szeregu działań mających na celu jak najszybsze wdrożenie Porozumienia paryskiego z 2015 r. i przejście Unii na gospodarkę zeroemisyjną. Treść przyjętej rezolucji nie daje żadnej nadziei na to, że europejscy decydenci są w stanie podjąć chociażby próbę autorefleksji, czy aby na pewno "walka z klimatem" jest teraz najważniejszym zadaniem ludzkości.
09.10.2017r. 10:14

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień mocnym spadkowym akcentem. W przypadku amerykańskiej ropy WTI, oznaczał on zniżkę o niemal 3 proc. i zbliżenie się do poziomu 49 USD za baryłkę. Po tak dynamicznym spadku cen, dzisiaj rano na wykresie ropy WTI ma miejsce delikatne odbicie notowań w górę, jednak jest ono niewielkie w porównaniu do skali piątkowej zniżki.
06.10.2017r. 09:56

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła emocjonujący zwrot. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po kilku sesjach nieprzerwanych zniżek, odbiła w górę, powracając ponad psychologiczną barierę 50 USD za baryłkę i kończąc sesję w okolicach 50,60 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania ropy naftowej poruszają się blisko wczorajszego zamknięcia.
05.10.2017r. 11:32

Szymon Kardaś, Konrad Popławski
29 września w Petersburgu podczas nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft' dokonano wyboru Gerharda Schrödera (kanclerza Niemiec w latach 1998-2005) na przewodniczącego Rady Dyrektorów firmy. Wiele wskazuje na to, że wybór ten może być motywowany z jednej strony partykularnymi interesami kierownictwa Rosniefti; z drugiej wpisywać się w rosyjskie cele w polityce zagranicznej.
05.10.2017r. 11:06

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W tym tygodniu na rynku ropy naftowej dominuje strona podażowa. Wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI zeszła na koniec sesji poniżej poziomu 50 USD za baryłkę, a dzisiaj rano delikatnie odbija się w górę od poziomu środowego zamknięcia.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE