ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
01.12.2017r. 06:45

Górnictwo węgla kamiennego zamknie 2017 rok zyskiem, po czterech latach generowania strat. Dzięki wyższym cenom węgla, restrukturyzacji oraz porozumieniom z wierzycielami branża złapała oddech i planuje inwestycje, bez których nie udałoby się zahamować spadku wydobycia i rosnącego importu węgla.
30.11.2017r. 11:23

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo ważny na globalnym rynku ropy naftowej ze względu na zaplanowane na dzisiaj spotkanie przedstawicieli krajów OPEC oraz niektórych państw spoza kartelu (w tym Rosji) w sprawie przedłużenia porozumienia naftowego, narzucającego limity produkcji ropy na sygnujące je kraje. Wczoraj delegaci z części wspomnianych państw spotkali się w Wiedniu, by w przeddzień oficjalnego spotkania debatować na temat jego potencjalnego kształtu.
30.11.2017r. 07:58

Ile kosztują dostawy gazu skroplonego z USA, który ma dostarczać do Polski brytyjska Centrica? Można jedynie ją szacować, ale dotychczas opublikowane szacunki można już teraz zakwestionować. Poniżej przedstawiam skromną analizę na ten temat wzbogaconą o elementy humorystyczne dla dobra czytelnika po nowej maturze - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
29.11.2017r. 11:26

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki w poniedziałek, zaś późniejsze dni przyniosły uspokojenie nastrojów i konsolidację notowań. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI porusza się obecnie tuż poniżej poziomu 58 USD za baryłkę.
29.11.2017r. 10:38

Eksperci Innogy
Na terminowym rynku energii średnioważony kurs rozliczeniowy BASE_Y-18 w dniach 9-22 listopada był nieznacznie niższy stosunku do poprzedniego dwutygodniowego okresu. Prace konserwacyjne na połączeniu Szwecja-Litwa przyczyniły się do podniesienia cen na Litwie, wywołując także presję cenową w Polsce.
29.11.2017r. 06:06

Joanna Szewczyk, Wydział Urządzeń Ciśnieniowych, Departament Koordynacji Inspekcji w Urzędzie Dozoru Technicznego
Analiza ryzyka - czym jest i jak znalazła swoje zastosowanie w technice? Dla niektórych te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi, dla innych zaś chlebem powszednim jest praca ze wskaźnikami ryzyka w kontekście planowania inspekcji urządzeń ciśnieniowych oraz przestojów instalacji przemysłowych. Co więcej, w ostatnich latach coraz częściej obserwuje się rozwój podejścia do planowania inspekcji w kierunku właśnie wykorzystania w tym celu analiz ryzyka.
28.11.2017r. 13:11

Maciej Szambelańczyk, radca prawny, partner w WKB Wierciński Kwieciński Baehr
Zasadniczym celem prac Parlamentarnego Zespołu do spraw Morskiej Energetyki Wiatrowej, który rozpoczął swoje prace w dniu 22 listopada br,. jest analiza możliwości i perspektyw dla rozwoju energetyki offshore w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem potencjalnych korzyści dla krajowego przemysłu, przedsiębiorców i pracowników.
28.11.2017r. 09:58

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od wyraźnej zniżki. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy WTI spadła o około 1,4 proc. do okolic 58 USD za baryłkę, a dzisiaj rano osunęła się już poniżej tego poziomu. Notowania amerykańskiego surowca radzą sobie gorzej niż cena ropy naftowej Brent w Europie, ponieważ presja na spadek cen ropy naftowej wynika obecnie przede wszystkim z czynników powiązanych z rynkiem amerykańskim.

27.11.2017r. 13:37

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Zakłócenia w dostawie ropy za pośrednictwem rurociągu w Kanadzie pociągnęły ceny WTI do najwyższego poziomu od dwóch lat. Natomiast łagodny początek zimy w USA spowodował, że potaniał gaz.
27.11.2017r. 10:37

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po serii dynamicznych zwyżek w minionym tygodniu, poniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej rozpoczyna się od spokojnego osuwania się notowań w dół. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI spada dzisiaj rano z poziomu ponad dwuletnich maksimów, jednak pozostaje wyraźnie powyżej poziomu 58 USD za baryłkę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE