ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
06.11.2017r. 10:30

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ceny ropy naftowej zanotowały już drugą z rzędu wyjątkowo dobrą końcówkę tygodnia. Podczas piątkowej sesji notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI przekroczyły ważną techniczną barierę na poziomie 55,00-55,20 USD za baryłkę. Co więcej, dzisiaj rano siła strony popytowej się utrzymuje, a notowania ropy w USA oscylują już w okolicach poziomu 56 USD za baryłkę. To najwyższa cena tego surowca od lipca 2015 roku.
06.11.2017r. 09:46

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Notowania ropy Brent wróciły powyżej $60/baryłkę po raz pierwszy od 2015 roku, ponieważ na rynku nasiliły się oczekiwania, że OPEC wydłuży obecne, wygasające w marcu przyszłego roku, porozumienie o cięciach produkcji surowca. Na ceny ropy pozytywny wpływ miały także takie czynniki jak wzrost ogólnego popytu i zakłócenia w produkcji w północnym Iraku.
06.11.2017r. 09:33

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Płacenie silniejszym zawsze było w modzie. Żaden rozwój historii i nowoczesnych społeczeństw nie zlikwidował naturalnego dążenia do uzyskiwania przewagi wojskowej i ekonomicznej i uzyskiwania różnego rodzaju danin płaconych zawsze przez tych słabszych lub bardziej nieuważnych. Płacenie obligatoryjnie jakby w zastępstwie za coś lub komuś za wykonanie wymaganych usług, zaczęło funkcjonować perfekcyjnie w czasach nowożytnych i w najprostszej postaci pozwalało na wykupienie się z obowiązkowego poboru do carskiej armii, a obecnie w każdym kraju zostało rozbudowane w nowoczesny system podatkowy lub też bizantyjski system rozliczeniowy energetyki w Unii Europejskiej.
06.11.2017r. 05:02

W związku z wątpliwościami dotyczącymi interpretacji ogólnych zapisów konkluzji BAT dla dużych obiektów energetycznych opublikowanych w Dzienniku Urzędowym UE z dnia 17 sierpnia br., Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie zwróciło się do Ministerstwa Środowiska z prośbą o ich wyjaśnienie na poziomie krajowym.
TGPE
05.11.2017r. 22:04

Niedawna publikacja Jamesa Delingpole'a z portalu Breitbart.com poświęcona jest kolejnym badaniom potwierdzającym, że nie istnieją żadne naukowe podstawy, które uzasadniałyby tezę o tym, że globalne ocieplenie spowodowane jest działalnością człowieka, a szczególnie nadmiernymi emisjami dwutlenku węgla. Wygląda na to, że Porozumienie paryskie zostało oparte na celowo zmanipulowanych danych, fałszowanych po to, by narzucić wszystkim gospodarkom jeden, dodajmy nieprawdziwy obraz, gospodarki.
02.11.2017r. 20:52

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Jeżeli ustawa o rynku mocy zostanie przyjęta z poprawkami jakie w dniu 27 października 2017 r. przedstawiło Ministerstwo Energii, czyli bez koszyków aukcyjnych, to zwycięzcą będą stare wyeksploatowane jednostki węglowe. Powtórzy się historia z rynku mocy w Anglii, a Polska straci na wiele lat szanse budowy nowoczesnych mocy wytwórczych.
02.11.2017r. 16:51

- Polska chce rozwijać i wspierać własne start-upy technologiczne, które będą dostarczać rozwiązania dla sektora energii, w tym dla rozwoju elektromobilności. Nasz kraj ma potencjał do tego, by stać się znaczącym podmiotem na rynku pojazdów elektrycznych, zwłaszcza w sektorze inteligentnej komunikacji miejskiej - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas kongresu Fuel Choices and Smart Mobility Summit 2017 w Tel Awiwie.
Ministerstwo Energii
31.10.2017r. 15:08

Eksperci innogy
W dniach 12-25 października ceny w kontrakcie BASE_Y-18 na rynku terminowym energii elektrycznej TGE osiągnęły rekordowy poziom. Na rynku spot z początkiem 42 tygodnia wystąpił dynamiczny wzrost cen, będący wynikiem niskiej generacji z wiatru oraz wysokiego poziomu planowanych i awaryjnych postojów bloków wytwórczych. Terminowy rynek gazu zachowywał się w miarę stabilnie z tendencją spadkową. Na rynku spot odnotowano niższe ceny. co było w dużej mierze związane z lepszą pogodą zakładały prognozy.
31.10.2017r. 10:48

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po spektakularnej piątkowej zwyżce, notowania ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia wpadły w konsolidację w rejonie ubiegłotygodniowego zamknięcia. Dla cen amerykańskiej ropy WTI oznacza to poruszanie się cen w okolicach 54 USD za baryłkę, czyli na najwyższym poziomie od końca lutego.
31.10.2017r. 05:07

Aby zrozumieć skalę problemu, przed którymi stoją posiadacze samochodów elektrycznych, należy mieć świadomość wszystkich aspektów różnych paliw pojazdów. Zacznijmy od lokalnej stacji benzynowej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE