ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
31.01.2018r. 11:07

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczoraj nastroje na globalnych rynkach finansowych wyraźnie pogorszyły się, co przełożyło się również na rynek ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, po delikatnie spadkowej poniedziałkowej sesji, we wtorek zniżkowała już silniej, schodząc na koniec dnia do okolic 64 USD za baryłkę. Dzisiaj notowania ropy naftowej WTI delikatnie odreagowują wczorajszy spadek, jednak zakres odbicia jest niewielki, co pokazuje utrzymującą się presję podaży na wykresie tego surowca.
30.01.2018r. 12:09

Eksperci innogy
W dniach 11-24 stycznia ceny na rynku spot dla energii elektrycznej warunkowała niestandardowa dla okresu zimowego pogoda. Na rynku gazu ziemnego utrzymywał się trend spadkowy związany z wysoką temperaturą. Ceny zielonych certyfikatów kształtowały się na poziomie nieco poniżej 50 PLN/MWh.
30.01.2018r. 08:18

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły obecny tydzień od zniżki. Po śmiałych wzrostach z poprzedniego tygodnia, w poniedziałek cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych spadła do okolic 65,50 USD za baryłkę, a dzisiaj rano kontynuuje zniżkę i porusza się już poniżej poziomu 65 USD za baryłkę.
29.01.2018r. 10:56

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej relatywnie mocno zakończyły miniony tydzień i równie mocno rozpoczynają kolejny. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek rano porusza się powyżej poziomu 66 USD za baryłkę, oscylując w okolicach piątkowego zamknięcia.
29.01.2018r. 10:48

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
W ubiegłym tygodniu cena ropy w dalszym ciągu rosła po uzyskaniu wsparcia w postaci słabego dolara, uwag z Arabii Saudyjskiej i Rosji, a także dalszej redukcji zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych. Rajd zatrzymał się jedynie w momencie, gdy zarówno ropa WTI, jak i Brent zdołały nadrobić połowę strat z wyprzedaży z lat 2014-2016.
29.01.2018r. 07:58

Sposób w jaki opłaty sieciowe są ustalane w Niemczech jest całkowicie nietransparentny, pisze Andreas Jahn, starszy współpracownik w zakresie doradztwa ds. polityki energetycznej w zespole ekspertów Regulatory Assistance Project (RAP). Według Jahna nie jest jasne, jak operatorzy sieci i regulatorzy obliczają koszty i jak są one przydzielane klientom. Wzywa wobec tego niemiecki rząd oraz UE do podjęcia debaty nad tą kwestią.
26.01.2018r. 15:30

Adam Czyżewski
Główny Ekonomista PKN Orlen
Dlaczego marże rafineryjne spadły w ostatnim kwartale ubiegłego roku? Główna przyczyna tkwi w szybkim wzroście cen ropy. Ponieważ stoją za tym czynniki przejściowe, niebawem można spodziewać się obniżenia cen ropy oraz poprawy marż rafineryjnych.
26.01.2018r. 09:30

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznej środowej zwyżce, notowania ropy naftowej w czwartek osunęły się w dół. Cena amerykańskiej ropy WTI, mimo że wczoraj chwilowo przekraczała nawet poziom 66,60 USD za baryłkę, ostatecznie zakończyła dzień w okolicach 65,20 USD za baryłkę.
26.01.2018r. 08:24

HEC Paris Insights/Adam Targowski
Polityka opodatkowania węgla cieszy się poparciem szerokiej koalicji politycznych graczy w USA. Doprowadza nawet do niecodziennych zbieżności w obozach amerykańskich Demokratów i Republikanów (prawie połowa z nich opowiada się za tego typu rozwiązaniem podatkowym - poza, co było do przewidzenia, prezydentem Donaldem Trumpem). Dodatkowo, aby lepiej przedstawić skalę poparcia, można dorzucić większość amerykańskich środowisk proekologicznych i ekonomicznych, ponad 1200 korporacji z różnych państw oraz ponad 140 globalnych marek, włączając Microsoft i Cummins. Obie firmy zaadaptowały nawet specjalne strategie promujące antywęglowe rozwiązania.
26.01.2018r. 05:38

Gdy Prezydent Donald Trump wycofywał USA z Porozumienia paryskiego wydawać by się mogło, że zwolenników teorii globalnego ocieplenia wywołanego działalnością człowieka najdzie chociażby cień refleksji czy to co robią ma sens. Niestety decyzja Trumpa spotkała się z kompletnym niezrozumieniem i przez "postępowy" świat traktowana jest, jako wyraz lekceważenia prawd objawionych na temat zmieniającej się pogody. Dzieje się tak mimo tego, iż Prezydent USA, w sposób jednoznaczny wskazał, że Porozumienie faworyzuje Chiny i Indie, utrudniając powstawanie miejsc pracy w USA i rozwój gospodarki.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE