ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
30.10.2017r. 10:53

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Końcówka minionego tygodnia na rynku ropy naftowej była szczególnie emocjonująca. Praktycznie przez cały ubiegły tydzień cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych oscylowała tuż poniżej technicznego oporu wyznaczonego przez lokalne maksimum z końca września. W piątek poziom ten został przebity w górę, a notowania ropy WTI poszybowały w górę do okolic 54 USD za baryłkę.
30.10.2017r. 08:12

Grzegorz Wiśniewski
Prof. Władysław Mielczarski w artykule "Za mało innowacyjności w innowacjach" (CIRE, 26.10.2017r) stwierdził, że w Polsce słowo "innowacyjność" jest odmieniane z innymi nic nie znaczącymi terminami, jak "Gospodarka 4.0" czy "klastry energii", gdy tymczasem służy ono do przykrywania działalności pozornej.
30.10.2017r. 05:25

Marek Zaborowski, Anna Sokulska, Instytut Ekonomii Środowiska
W przygotowanej propozycji budżetu państwa na rok 2018 w praktyce nie uwzględniono środków na zasilenie funduszu termomodernizacji (20 mln. PLN wystarczy zaledwie na wypłacenie tzw. premii kompensacyjnych; zwykle budżet funduszu zasilany był dziesięciokrotnie większą kwotą ok 180 - 200 mln. PLN). Brak środków w praktyce może oznaczać wygaszenie dobrze funkcjonującego, sprawdzonego programu wsparcia dla budownictwa wielorodzinnego.
27.10.2017r. 11:01

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie dni na wykresie gazu ziemnego upłynęły pod znakiem spadków notowań (dzisiejsza luka wzrostowa to efekt rolowania kontraktów), natomiast już praktycznie od czerwca cena gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych tkwi w konsolidacji i przez większość tego czasu porusza się w okolicach 2,80-3,10 USD za mln BTU.
27.10.2017r. 10:53

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W bieżącym tygodniu notowania ropy naftowej zbliżyły się do technicznego oporu w postaci lokalnych szczytów z końcówki września br. Ówczesne dzienne maksimum, usytuowane w okolicach 52,80 USD za baryłkę (w przypadku ropy WTI) zostało wczoraj przetestowane, ale nie pokonane. Niemniej, podczas czwartkowej sesji strona popytowa na rynku ropy naftowej ewidentnie grała pierwsze skrzypce, głównie za sprawą wypowiedzi saudyjskiego księcia Muhammada Salmana.
26.10.2017r. 09:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po wtorkowej zwyżce, notowania ropy naftowej powróciły do spadków. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się obecnie w okolicach 52 USD za baryłkę. Najbliższym, istotnym poziomem oporu na wykresie ropy WTI pozostają okolice 52,00-52,50 USD za baryłkę, czyli poziom wyznaczony przez lokalne maksima z poprzedniego oraz bieżącego miesiąca.
26.10.2017r. 05:19

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Słowo "innowacyjność" stało się zaklęciem powtarzanym jak mantra na każdym spotkaniu i konferencji. Coraz bardziej jest widoczne, że służy ono do przykrywania działalności pozornej pod którą kryje się skrzecząca rzeczywistość, w której Polska zajmuje dalekie miejsce wśród krajów opierających swój rozwój na naprawdę innowacyjnych gospodarkach [The Center for Data Innovation]. Słowo "innowacyjność" jest odmieniane z innym nic nie znaczącymi terminami, jak "Gospodarka 4.0" czy "klastry energii". To co dzieje się w energetyce i gospodarce zaczyna przypominać miałki merytorycznie wyścig reklamowych copywriterów, aby zaspokoić gusty niezbyt rozgarniętego klienta.
25.10.2017r. 10:10

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI przekroczyła poziom 52 USD za baryłkę, pozostając jednak poniżej maksimów z końca września br. Dzisiaj rano cena ropy naftowej delikatnie odreagowuje wtorkową zwyżkę.
25.10.2017r. 06:00

Obserwujemy już od jakiegoś czasu nową bańkę spekulacyjną, która wciąż rośnie na naszych oczach. Widzimy jak moda na "elektromobilność" mąci rozum koncernom motoryzacyjnym, urzędnikom oraz miłośnikom postępu. Do gry o "elektryki" postanowił się również włączyć nasz rząd, gdyż prace nad ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych po kilku miesiącach leżakowania zostały wreszcie odblokowane. Należy spodziewać się, że jeszcze w tym roku ustawa zostanie przyjęta przez Radę Ministrów a potem przez Sejm.
24.10.2017r. 10:24

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia pokazuje, że strona podażowa na rynku ropy naftowej pozostaje relatywnie silna. Wczorajsza sesja na rynku ropy WTI zakończyła się poniżej poziomu 52 USD za baryłkę i, tym samym, poniżej technicznej bariery wyznaczonej przez lokalne maksimum z końcówki września.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE