ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

CENTRUM PRASOWE
29.09.2017r. 14:27

Grupa Energa poszukuje innowacyjnych pomysłów, odpowiadających na wyzwania dzisiejszej energetyki. W związku z tym ogłasza pierwszą edycję konkursu, w którym dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 50 tys. złotych.
Energa
29.09.2017r. 12:29

"Młodzi dla historii" to wydarzenie organizowane już po raz siódmy przez Stowarzyszenie Scena Kultury i Urząd Miasta w Gdyni. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów dla młodzieży jest polska droga do wolności w latach 1939-1989.
PGE
29.09.2017r. 07:06

Polski węgiel, przez dziesięciolecia uznawany za nasz skarb narodowy - czarne złoto - i źródło zaspokajające w dużym stopniu krajowe potrzeby energetyczne, z czasem stał się w opinii dużej części ekologów i klimatologów synonimem zła i potencjalną przyczyną naturalnych katastrof nawiedzających Świat. Czy to rzeczywiście prawda? Czy Polska wciąż stojąca węglem musi się tego wstydzić i z dnia na dzień porzucić swoje bogactwo na rzecz innych, kosztownych lub uwikłanych politycznie źródeł energii jak gaz ziemny? Czy Polska rzeczywiście nie zważając na koszty powinna porzucić węgiel?
DISE
28.09.2017r. 16:46

Niższe koszty, wzrost konkurencyjności oraz dostosowania zakładu do wymogów środowiskowych stawianych przez prawo Unii Europejskiej - to tylko niektóre z korzyści płynących z wdrożenia działań służących poprawie gospodarowania energią w przedsiębiorstwie. Dzięki współpracy z firmą ESCO istnieje możliwość modernizacji zakładu bez ponoszenia nadmiernych kosztów.
CEZ ESCO Polska
27.09.2017r. 13:22

Zbliża się ósma edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki, organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. W ciągu trzech dni w przestrzeniach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej odbędzie się 55 koncertów, na których wystąpi niemal 1000 artystów z całego świata. W tym roku motywem przewodnim jest taniec.
PGE
27.09.2017r. 11:04

Ponad pięćdziesiąt spraw zarejestrowali pracownicy Grupy Energa podczas spotkań z czytelnikami w Płocku, Grudziądzu i Toruniu. Choć klienci zgłaszali zróżnicowane problemy, w tym kilka szczególnie skomplikowanych, większość została pomyślnie rozwiązana. Najtrudniejsze przypadki czekają jedynie na ostatnie decyzje i konsultacje, aby również znaleźć szczęśliwy finał.
Energa
25.09.2017r. 06:51

Czy Polska w obszarze energetyki jest bezpieczna? Czy doktryna bezpieczeństwa energetycznego powinna opierać się na aktywach narodowych czy bazować na koncepcji regionalnych rynków europejskich? Jaki wpływ na stabilność rynków energii ma stan polskiego i europejskiego sektora energetycznego? W jakim kierunku powinna przebiegać transformacja polskiej energetyki? W jakim stopniu transformacja wymuszona zostanie przez rozwój technologii, które zwiększą efektywność dzisiejszej energetyki? Na te kluczowe pytania i wiele innych postarają się odpowiedzieć zgromadzeni we Wrocławiu na III Kongresie Energetycznym przedstawiciele administracji rządowej, eksperci, liderzy spółek energetycznych oraz naukowcy zajmujący się na co dzień problematyką polskiej, europejskiej i światowej energetyki.
DISE
21.09.2017r. 06:15

MiFID II jest odpowiedzią na kryzys finansowy z 2008 roku, który ujawnił słabości w funkcjonowaniu i przejrzystości rynków finansowych oraz uwypuklił potrzebę zwiększenia poziomu przejrzystości i ochrony inwestorów na rynkach nieregulowanych.
TGE
20.09.2017r. 06:18

Już niedługo, bo od 18 do 19 października, we Wrocławiu odbędzie się III Kongres Energetyczny. Waga poruszanych na nim tematów oraz obecna sytuacja na światowych, europejskich i polskim rynkach paliwowo-energetycznych spowodowała, że swój osobisty udział zapowiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, który jest również Honorowym Patronem wydarzenia
DISE
19.09.2017r. 05:36

Studenci z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej (KNE PW) organizują kolejny międzynarodowy wyjazd naukowo-techniczny. Tegoroczna edycja skupia się na nowoczesnych technologiach w energetyce krajów Europy Zachodniej.
Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej (KNE PW)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE