ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM


REKLAMA

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.07.2016r. 12:37

Rozprawienie się z szarą i czarną strefą na rynku paliw, wzmocnienie konkurencji na tym rynku oraz bezpieczeństwa energetycznego państwa, to cele noweli Prawa energetycznego. W piątek Sejm zaakceptował obie poprawki Senatu do tej noweli. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta.
21.07.2016r. 05:51

Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych weszła w życie w ubiegły piątek, ale jak pisze "Rzeczpospolita", niebawem można spodziewać się jej nowelizacji.
01.07.2016r. 13:35

Jak przypomina portal Gramwzielone.pl, w 2013 r. spółka Tauron Sprzedaż wysłała do właścicieli podłączonych do jej sieci odnawialnych źródeł energii aneksy do umowy na sprzedaż energii nakładające na nich dodatkową opłatę tytułem usługi za tzw. bilansowanie handlowe. Wysokość opłaty wstępnie ustalono na kilkanaście złotych za MWh produkowanej energii.
30.06.2016r. 12:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, zgodnie z wchodzącą jutro w życie nowelizacją ustawy o OZE, funkcjonujący w pierwszym półroczu br. system wsparcia dla gospodarstw domowych posiadających wpięte do sieci mikroinstalacje, zostanie zastąpiony tzw. opustami. Po jakiej cenie zostanie rozliczona sprzedaż energii z kilku tysięcy mikroinstalacji za I połowę 2016 r. i jak będą rozliczani "starzy” prosumenci po 1 lipca?
29.06.2016r. 14:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, zgłoszony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne ma zdaniem autorów propozycji wprowadzić m. in. systemowe uporządkowanie rynku paliw ciekłych, w tym gazu ziemnego, zwiększenie kontroli państwa nad systemem zapasów interwencyjnych ropy naftowej i paliw, co będzie miało szczególne znaczenie w kontekście oddania niedawno do użytku terminalu LNG w Świnoujściu. Rozszerzone zostaną także kompetencje prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
21.06.2016r. 15:32

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, dzisiaj sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa w ekspresowym tempie przegłosowała poprawki do nowelizacji ustawy o OZE, które w ubiegłym tygodniu wniósł Senat. W efekcie Komisja zarekomendowała przyjęcie tych poprawek na plenarnym posiedzeniu Sejmu.
21.06.2016r. 09:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas ostatniej debaty w Senacie, która towarzyszyła przyjmowaniu przez senatorów nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, wiele miejsca w dyskusji poświęcono wprowadzanemu przez tą nowelizację systemowi rozliczeń dla mikroinstalacji i temu jak państwo powinno wspierać energetykę prosumencką.
09.06.2016r. 11:05

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas nocnej debaty w Sejmie na temat nowelizacji ustawy o OZE posłowie opozycji wytykali jej autorom tryb procedowania, niedopracowanie zgłaszanych propozycji, zamieszanie podczas prac komisji, a także odebranie prosumentom taryf gwarantowanych i zwiększenie wsparcia dla współspalania.
08.06.2016r. 11:10

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wczoraj podczas procedowania w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o OZE usłyszeliśmy sprzeczne opinie Ministerstwa Energii wykluczającego konieczność notyfikowania projektu nowelizacji ustawy o OZE, a także sejmowego biura legislacyjnego, które wskazywało, że notyfikacja nowelizacji może być konieczna ze względu na zmianę przepisów dotyczących pomocy publicznej.
08.06.2016r. 10:58

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji procedującej nowelizację ustawy o OZE Urząd Regulacji Energetyki wskazał na możliwe nadużycia w systemie wsparcia dla producentów zielonej energii w związku z możliwością wykorzystania w elektrowniach spalających biomasę tzw. biomasy zanieczyszczonej, w przypadku której w sposób celowy podniesiono wartość opałową.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE