ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.08.2017r. 10:02

Katowicki Węglokoks - największy polski eksporter węgla - angażuje się w międzynarodowy handel węglem. Spółka sprowadza próbną partię ze Stanów Zjednoczonych, by wymieszać ją z polskim surowcem w celu otrzymania odpowiednich parametrów i sprzedać za granicą.
18.08.2017r. 08:52

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w obliczu pojawiających się wyzwań, jakimi są europejskie obostrzenia oraz nowe sankcje USA nałożone na sektor energetyczny, rosyjski gigant naftowy Rosnieft poszukuje nowych szans na rozwój technologii oraz wsparcie finansowe. Jednym z atrakcyjnych kierunków mogą być Chiny. Chińska spółka CEFC ma rozważyć objęcie aktywów rosyjskiego potentata. Współpracę Rosji i Chin mogą jednak ograniczyć rosnące oczekiwania Chińczyków, co najlepiej widać w sektorze gazu.
18.08.2017r. 07:25

Ceny ropy naftowej mogą zakończyć kolejny tydzień na minusie. Inwestorów niepokoi rosnące wydobycie surowca w USA i spowalnianie w przetwórstwie ropy naftowej w Chinach.
18.08.2017r. 07:00

Kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.
17.08.2017r. 14:07

Jak poinformował serwis pb.pl, zdaniem analityka motoryzacyjnego Robina Zhu z Bernstein Research, nowy model Hyundai będzie konkurencyjny, gdy pojawi się po 2021 r., nawet pomimo tego, że Tesla najprawdopodobniej przekroczy oczekiwany zasięg.


17.08.2017r. 11:06

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, operator energetyczny z graniczącego z Polską landu Maklemburgia-Pomorze Przednie rozbudował infrastrukturę służącą magazynowaniu nadwyżek energii produkowanej z odnawialnych źródeł energii. W ostatnich dniach uruchomiono też największy magazyn energii w landzie Saksonia.
17.08.2017r. 11:04

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder oświadczył w czwartek w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety "Blick", że pomimo krytyki ze strony własnej partii SPD nie zrezygnuje z kandydowania na stanowisko w zarządzie rosyjskiego koncernu paliwowego Rosnieft.
17.08.2017r. 09:56

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Chiny stały się obok Stanów Zjednoczonych i Kanady jednym z trzech największych wydobywców gazu łupkowego na świecie. Wpływająca na architekturę globalnej energetyki rewolucja łupkowa coraz szybciej przechodzi w etap komercyjnego wydobycia.
17.08.2017r. 09:37

Przyjmując proponowane mu przez Moskwę stanowisko we władzach rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft, były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder stałby się "sługusem autorytarnego systemu" Władimira Putina - pisze w czwartek "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
17.08.2017r. 09:14

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na szwedzkie i duńskie media, Nordea z siedzibą w Sztokholmie od lat współpracuje z rosyjskim potentatem w energetyce jądrowej - Rosatomem, który oprócz atomu na potrzeby cywilne rozwija i utrzymuje potencjał jądrowy rosyjskiej armii. Zdaniem szwedzkich organizacji pozarządowych to zła wiadomość.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE