ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM


REKLAMA

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.01.2017r. 15:02

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w Holandii uruchomiono farmę fotowoltaiczną o mocy 30 MWp. To największa instalacja tego typu, którą do tej pory zrealizowano w tym kraju.
24.01.2017r. 12:23

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret w sprawie zmian w radzie nadzorczej Rosatomu.
24.01.2017r. 10:44

Jak poinformował BiznesAlert.pl, ministerstwo spraw zagranicznych otrzymało odpowiedź dyrektora generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Jukiego Amano na pismo ministra spraw zagranicznych oraz ministra energetyki Litwy z dnia 3 stycznia 2017 roku, w którym Litwa wyraziła zaniepokojenie wielokrotnymi incydentami na placu budowy elektrowni jądrowej w Ostrowcu i ponownie przedstawiła Białorusi swoje żądanie. Domaga się przeprowadzenia przez MAEA SEED (ang. Site and External Events Design) pełnych testów budowanej elektrowni w tym tzw. stress testów oraz zapewnienie międzynarodowej kontroli nad Elektrownią Ostrowiec.
24.01.2017r. 09:59

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w ubiegłym roku na wodach terytorialnych należących do Niemiec uruchomiono morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy 818 MW. Właśnie kończy się budowa kolejnej ogromnej morskiej farmy wiatrowej, która zasili niemiecki system elektroenergetyczny.
24.01.2017r. 09:47

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, na Wyspach rozpoczyna się kolejny projekt, w ramach którego brytyjskie gospodarstwa domowe posiadające instalacje fotowoltaiczne przetestują domowe magazyny energii. - Projekt to odpowiedź na to, co jeszcze do niedawna wydawałoby się nieprawdopodobnym wyzwaniem w Wielkiej Brytanii - na nadmiar energii słonecznej - komentuje brytyjski "The Guardian".
24.01.2017r. 09:41

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, niemiecki rząd kilka lat temu wdrożył program dopłat do domowych magazynów energii w wysokości maks. 660 euro/kWh. W ubiegłym roku przedłużono obowiązywanie dopłat, ale zmieniono ich warunki. Teraz federalny bank KfW uruchamia środki dostępne w ramach tegorocznej edycji programu.
24.01.2017r. 09:38

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w ubiegłym roku globalny rynek fotowoltaiczny odnotował duży spadek cen modułów fotowoltaicznych. W tym roku moduły mają nadal tanieć. Tak oceniają analitycy Bloomberg New Energy Finance.
24.01.2017r. 09:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Kijów prowadzi rozmowy z trzema spółkami z Norwegii, Polski oraz Francji o możliwości koncesjonowania sieci ciepłowniczej w ukraińskiej stolicy zarządzanej przez Kyivenergo (spółka kontrolowana przez należący do Rinata Achmetowa DTEK). Termin koncesji wygasa w tym roku - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko.
24.01.2017r. 09:27

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Gazprom Nieft i Gazpromnieft Szelf zakomunikowały o uruchomieniu dwóch nowych platform wiertniczych na polu naftowym Prirazłomnoje. Ich łączna liczba rośnie tym samym do 10 sztuk: sześć odwiertów wydobywczych, dwa odwierty zasilające i jeden absorbcyjny. Jeden z odwiertów został wzbogacony o elektroniczną pompę submersyjną.
24.01.2017r. 09:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl, ze względu na spadek dochodów z eksportu gazu Gazprom rozważa możliwość sprzedaży aktywów, zamrożenia wypłaty dywidendy oraz zwiększenia zadłużenia - podaje agencja Bloomberg, powołując się na trzyletni budżet rosyjskiego koncernu. Niewykluczone, że w ten sposób Rosjanie poszukują środków na sfinansowanie Nord Stream 2.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE