ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.05.2017r. 11:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Komisja Europejska uznała za zgodne z unijnym prawem stosowane w Niemczech i we Włoszech częściowe zwolnienia z opłat związanych z subsydiami dla producentów energii z kogeneracji i źródeł odnawialnych.
25.05.2017r. 09:15

Jak poinformował BiznesAlert.pl, przecieki medialne zapowiadają przedłużenie porozumienia naftowego o dziewięć miesięcy. Chociaż może to doprowadzić do ustabilizowania cen ropy na wyższym poziomie, to zakończenie układu ma szybko zniwelować jego efekty.
25.05.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, policja i inne służby bezpieczeństwa, a także goście z Niemiec i Rosji, byli obecni podczas ceremonii uruchomienia kolejnej kawerny magazynu gazu Katharina w niemieckim Peissen. Polska obawiała się, że inwestycja zagrozi bezpieczeństwu dostaw w razie kryzysu w relacjach z Gazpromem.
25.05.2017r. 09:02

Jak poinformował BiznesAlert.pl, uczestnicy europejskiego rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla, w tymi banki oraz przedsiębiorstwa energetyczne, powątpiewają, że ceny uprawnień będą po roku 2020 na poziomie wcześniej założonym przez Komisję Europejską. Zdaniem ekspertów ceny uprawnień nie wzrosną do takich poziomów, jakie Bruksela zakładała wcześniej. Może to utrudnić plany dotyczące ograniczenia emisji CO2. Firmom będzie się więc opłacało wydawać środki na uprawnienia, a nie na nowe technologie pozwalające na odchodzenie od węgla.
25.05.2017r. 08:59

Jak poinformował BiznesAlert.pl, saudyjska spółka naftowa Saudi Aramco podpisała umowy i memoranda z 13 firmami ze Stanów Zjednoczonych. Dokumenty zostały podpisane w Arabii Saudyjskiej w obecności prezydenta USA Donalda Trumpa i saudyjskiego króla Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su'uda. Wartość umów szacowana jest na 50 mld dolarów.
25.05.2017r. 08:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Gazprom Nieft poinformował, że wydobycie węglowodorów w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosło ok. 160 mln baryłek ekwiwalentu ropy, co w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym oznacza wzrost o 4,8 procent. Zdaniem spółki jest to wynik wzrostu wydobycia w Arktyce oraz projektów realizowanych w Iraku.
25.05.2017r. 08:45

- Walka z monopolem Gazpromu na europejskim rynku gazu wymaga realnych decyzji - powiedziała podczas spotkania z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Maroszem Szefczoviczem prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė cytowana przez BiznesAlert.pl. W trakcie rozmów poruszono temat elektrowni jądrowej budowanej na Białorusi.
25.05.2017r. 08:42

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w trakcie prezentacji poświęconej sytuacji na globalnym ryku energii szef Międzynarodowej Agencji Energetyki (MAE) Fatih Birol stwierdził, że mimo iż cały czas węglowodory są jednym z głównych źródeł energii, to coraz większe znaczenie zaczynają zyskiwać odnawialne źródła.
25.05.2017r. 07:49

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad 1 proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC są już przygotowane do spotkania w Wiedniu - podają maklerzy.
25.05.2017r. 07:17

Kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE