ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.03.2018r. 15:32

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, działający w Holandii i Niemczech operator systemu przesyłowego TenneT rozpoczyna kolejny pilotaż, który ma posłużyć wypracowaniu rozwiązań pozwalających na stabilizowanie sieci energetycznych z wykorzystaniem samochodów elektrycznych.
14.03.2018r. 15:20

- Jesteśmy przedmiotem tych procedur. Czujemy się wystarczająco mocno, a do ewentualnej zmiany się dostosujemy, choć nie oczekujemy, że to się stanie. Porównujemy to z sytuacją we Francji. My mamy jeszcze bardziej rozmiękczone przepisy, a jednak Francja wygrała w cuglach - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Woźniak. - Przepisy o usłudze biletowej są wystarczająco elastyczne - dodał.
14.03.2018r. 13:57

Panasonic Corporation rozpoczął w Chinach masową produkcję pryzmatycznych ogniw litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.
14.03.2018r. 13:45

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Gore Street Capital, pierwszy fundusz inwestycyjny, który swoją uwagę skupia wyłącznie na obszarze magazynów energii, wszedł na londyńską giełdę, z której chce pozyskać 100 mln funtów.
14.03.2018r. 13:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, udział źródeł odnawialnych w całym niemieckim miksie energii elektrycznej już wyraźnie przekracza 1/3. W północno-wschodniej części Niemiec to nawet już ponad 1/2. Działający na tym terenie operator sieci przesyłowych podkreśla, że dzięki poczynionym inwestycjom udało mu się istotnie zmniejszyć koszty tzw. congestion management.
14.03.2018r. 13:12

Gazprom deklaruje, że chce anulować kontrakty na Ukrainie. Bez nich łatwiej będzie przekierować przesył do Europy z Ukrainy do Nord Stream 2. Rosyjski gigant przyznaje, że zależy mu również na rewizji postanowień trybunału arbitrażowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.03.2018r. 11:14

W środę giełda European Energy Exchange przeprowadziła piątą w tym roku akcję uprawnień do emisji dwutlenku węgla w imieniu Polski. Cena uprawnień na tegorocznych polskich aukcjach wzrosły już o ponad 40 proc.
14.03.2018r. 10:24

Gazociąg Nord Stream 2 to instrument polityczny w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina, który uważa UE za wroga i dąży do jej podziału; nie powinniśmy mu na to pozwolić - apeluje grupa 13 europosłów w artykule opublikowanym w środę na łamach "FAZ".
14.03.2018r. 09:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Włochy mają dołączyć do grona unijnych państw, które w ramach krajowych systemów wsparcia wdrażają wspólne aukcje dla inwestorów planujących budowę elektrowni wiatrowych lub fotowoltaicznych. Rzym chce w takich aukcjach wprowadzić kilka specyficznych warunków.
14.03.2018r. 09:19

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w stanie Oklahoma rozpoczęła się budowa największej na świecie farmy wiatrowej. Część produkowanej przez nią energii będzie kupować czołowa amerykańska sieć supermarketów Walmart, która chce przejść w całości na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE