ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.02.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Metalowy maszt stanął na jednym z parkingów stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Pojawienie się konstrukcji wzbudziło niepokój i obawy okolicznych mieszkańców. Najwięcej emocji wywołały pojawiające się pogłoski, że może to być maszt sieci 5G, co do której w internecie krąży wiele teorii - informuje Gazeta Lubuska
22.02.2021r. 06:57

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Huawei przekonuje, że mimo amerykańskich sankcji i nacisków administracji USA na wykluczenie firmy z grona dostawców rozwiązań 5G wyprodukowany przez chińską firmę sprzęt działa w ponad połowie uruchomionych komercyjnie sieci nowej generacji. - podaje serwis Telepolis
20.02.2021r. 07:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jeszcze na dobre nie zadomowiło się na świecie 5G, a wszystko wskazuje, że już giganci technologii myślą o 6G. Tak wynika z najnowszych doniesień prestiżowego portalu technologiczno-ekonomicznego, Bloomberg, który ujawnił, że firma Apple poszukuje inżynierów do stworzenia sieci nowej generacji.
19.02.2021r. 07:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
"W najbliższym czasie" Orange Polska chce rozstrzygnąć przetarg na wybór dostawcy infrastruktury sieci mobilnej - powiedział Piotr Jaworski, odpowiedzialny w zarządzie telekomu za sieć. Do przetargu zaproszeni zostali wszyscy gracze.

15.02.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
NCCoE zaprosiło Nokię do udziału w projekcie ze względu na globalne sukcesy firmy w rozwoju sieci 5G. Dotyczy to zarówno rozwiązań technicznych oraz oprogramowania, jak i bezpieczeństwa sieci, a także know-how na temat sieci 5G RAN. Nokia ma pomóc w dopracowaniu projektu referencyjnego oraz w przygotowaniu przypadków użycia rozwiązań opartych na określonych standardach.
15.02.2021r. 07:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Nokia została wybrana dostawcą technologii, a także jednym z partnerów projektu 5G Cybersecurity prowadzonego przez amerykańską organizację rządową National Cybersecurity Center of Excellence (NCCoE). Nokia będzie współpracować z NCCoE oraz innymi kluczowymi dostawcami, w tym członkami rządu i przedstawicielami przemysłu, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo w zakresie przejścia z sieci 4G na 5G.
14.02.2021r. 11:57

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Technologia 5G to w Polsce jak na razie gadżet dla nielicznych; żeby zaczęła służyć do rozwoju w przemyśle i całej gospodarce, trzeba zbudować ekosystem firm - powiedział PAP Michał Pajdak, ekspert z zakresu innowacji i technologii na rynku z WSB w Poznaniu.
12.02.2021r. 20:57

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska rozważa budowę europejskiej fabryki zaawansowanych mikroprocesorów. Projekt taki pozwoliłby Wspólnocie zmniejszyć zależność od zakładów zlokalizowanych w USA i w Azji. W przedsięwzięcie mogą być zaangażowani liderzy tego sektora, czyli tajwański TSMC i koreański Samsung - informuje "Forsal.pl".
12.02.2021r. 07:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Huawei ogłosił, że do końca 2022 roku utworzy w Irlandii kolejnych 110 miejsc pracy, więc w rezultacie w ciągu trzech lat (2019-2022) powstanie co najmniej 310 nowych etatów w tym kraju.
11.02.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Aukcja 5G jest elementem większego planu - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej z obszerną wypowiedzią na temat 5G w Polsce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE