ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
dr inż. Bolesław Jankowski
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Tytuł doktora Politechniki Śląskiej uzyskany za modelowe badania systemu energetycznego kraju z uwzględnieniem ograniczeń ekologicznych. W latach 1991-1997 asystent, a następnie kierownik pracowni w Zakładzie Problemów Energetyki IPPT PAN. Współautor założeń polityki energetycznej w latach 1991-1995. Od 1997 r. wiceprezes spółki badawczo - konsultingowej Badania Systemowe "EnergSys" oraz kierownik zespołu strategii rozwoju. Zajmuje się problemami energetyki w ujęciu systemowym na poziomie kraju, systemów lokalnych i przedsiębiorstw. Główny autor krajowych strategii redukcji emisji SO2, NOx i CO2 oraz koncepcji wdrażania w Polsce systemu handlu emisjami. Kierownik prac nad projektem pierwszego KPRU dla Polski. Przedstawiciel MŚ i innych urzędów centralnych w międzynarodowych grupach eksperckich.
Na poziomie mikroekonomicznym promuje zastosowanie nowoczesnych metod zarządzania strategicznego dopracowanych na bazie wieloletnich systemowych doświadczeń zespołu EnergSys. Koncepcje te wdraża w praktyce jako kierownik zespołu opracowującego strategie rozwoju dla dużych firm energetycznych lub infrastrukturalnych.

26.09.2005r. 14:43

Handel emisjami CO2 w krajach UE został formalnie zapoczątkowany 1 stycznia 2005r. tj. wejściem w życie dyrektywy 2003/87/WE Parlamentu i Rady. Zgodnie z postanowieniami dyrektywy kluczową rolę w handlu emisjami odegrać mają przedsiębiorcy - zarządzający źródłami emisji CO2.
Zygmunt Parczewski (dodatek Energia – Środowisko do "Rzeczpospolitej" z dnia 13 września 2005 r.)
15.08.2005r. 13:06

Ostatnie wypowiedzi Ministra Środowiska wskazują na gotowość akceptacji decyzji Komisji Europejskiej (KE) i ograniczenia przydziału uprawnień o 16,5% w stosunku do projektu Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień (KPRU) przedstawionego Komisji przez rząd polski.
("Energetyka Cieplna i Zawodowa” – sierpień 2005)
15.06.2005r. 12:56

Przygotowanie do wdrożenia w Polsce systemu handlu emisjami gazów cieplarnianych (ETS) trwają od końca 2003 r. W tym czasie rozpoczęto przygotowanie Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień (KPRU), który określa ilość przydzielanych uprawnień dla każdej instalacji objętej systemem.
(„Energetyka Cieplna i Zawodowa” – czerwiec 2005)
25.03.2005r. 08:34

W niniejszym artykule scharakteryzowano ważniejsze zagadnienia dotyczące nowej, bardzo istotnej dla dużej liczby przedsiębiorców problematyki handlu emisjami CO2.
Dr Zygmunt Parczewski („Energetyka” – luty 2005)
20.12.1999r. 00:00

Referat omawia konsekwencje rynkowo zorientowanych reform w sektorze elektroenergetycznym dla spółek dystrybucyjnych w Polsce. Nowe Prawo Energetyczne, które zaadoptowało większość głównych zasad Europejskiej Karty Energetycznej, zostało wprowadzone w 1997 r. Nowe otoczenie prawne wraz z rządowymi planami prywatyzacyjnymi tworzą całkowicie nowe warunki funkcjonowania firm energetycznych. Referat koncentruje się na spółkach dystrybucyjnych, które uzyskały więcej swobody w kreowaniu własnych strategii rozwoju. Obecnie mają one możliwość rozwoju nie tylko działalności energetycznej ale także innych kierunków działalności, które pozwalają na lepsze wykorzystanie ich technicznego i rynkowego potencjału. Referat przedstawia szanse i zagrożenia wynikające z tej nowej sytuacji oraz pierwsze rynkowe doświadczenia w sektorze elektroenergetycznym w Polsce.
Badania Systemowe "EnergSys" Sp. z o.o. - Wiceprezes

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE