ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
Śp. prof. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski
Ekspert w dziedzinie energetyki. Doświadczenie zdobył dzięki wieloletniej działalności naukowo-dydaktycznej na Politechnice Warszawskiej oraz pracy w instytucjach związanych z sektorem energetycznym.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, z którą związał także swoją późniejszą karierę zawodową. W latach 1998-2001 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Wcześniej uczestniczył w tworzeniu Krajowej Agencji Poszanowania Energii, a także w koordynacji jej europejskiej działalności. W latach 1993-1998 był prezesem KAPE.

Od roku 1991 do 1993 pełnił również funkcję Wiceministra i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Budownictwa, nadzorując kwestię efektywności energetycznej w sektorze budownictwa i gospodarki komunalnej.

Od roku 1991 do 1993 pełnił również funkcję Wiceministra i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Budownictwa, nadzorując kwestię efektywności energetycznej w sektorze budownictwa i gospodarki komunalnej.

Obecnie jest profesorem PW oraz Przewodniczącym Społecznej Rady Konsultacyjnej Energetyki. Wykładał również na PJWSTK i KSAP.

Aktywny członek wielu organizacji społecznych, m.in. Członek Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, Przewodniczący Instytutu im. E. Kwiatkowskiego, założyciel i długoletni Przewodniczący Rady Polskiej Korporacji Termorenowacji. Założyciel i Przewodniczący Warszawskiego Porozumienia Komitetów Obywatelskich 1990-1992.

Autor licznych publikacji dla prasy branżowej i ogólnopolskiej na tematy związane z energetyką.

Został odznaczony przez Prezydenta RP orderem POLONIA RESTITUTA za wybitną służbę dla narodu w dziedzinie efektywności energetycznej.

13.04.2006r. 08:12

Analizując "Rządowy Program dla Elektroenergetyki" ma się wrażenie, że został on sklejony z dwóch dokumentów. Autor jednego z nich ma dość dobre rozeznanie w rzeczywistym stanie sektora i stawiając precyzyjne diagnozy wyciąga zdecydowane wnioski, zaś autor drugiego wykorzystuje te diagnozy i wnioski do wspierania rozwiązań całkowicie z tymi wnioskami sprzecznych.
("Świat Energii" - kwiecień 2006)
21.01.2005r. 08:37

Prezydent Putin ogłosił, że rosyjska armia zostanie gruntownie przebudowana i zreformowana i że w ramach tej reformy „będzie wyposażona w najnowocześniejsze rakiety jądrowe jakich nie posiada i posiadać nie będzie żadna inna armia świata.” Należy się domyśleć, że to kolejny krok na drodze budowy demokracji i walki z wszechświatowym terroryzmem.
04.05.2004r. 07:49

Czy każdy może flirtować lub mieć kogoś "na boku" odpowiedzieć łatwo. Dlaczego tak trudno odpowiedzieć na pytanie czy państwowe przedsiębiorstwa (np. energetyczne) powinny czy nie powinny dywersyfikować swoją działalność?
26.04.2004r. 08:17

Nic nie jest takie, jak się nam wydaje – tak twierdzą filozofowie. Trudno im się dziwić jeżeli - co niefachowcom wydaje się niewiarygodne i nieprawdopodobne - pomimo naszego obowiązkowego członkostwa w Jedinstwennoj Systemie nie byliśmy wcale mocno związani energetycznie ze Związkiem Radzieckim.
13.04.2004r. 12:12

Strach sprzedaje się dobrze, od czasów Hitchcocka stał się produktem masowym. Jego sprzedażą szczególnie chętnie zajmują się politycy: przy bardziej skomplikowanych kwestiach wystarczy powiedzieć, że to dla poprawy naszego bezpieczeństwa. Tak właśnie stało się niedawno przy tworzeniu koncernu energetycznego BOT.
26.09.2000r. 00:00

Referat wygłoszony podczas zorganizowanego przez Polski Komitet Światowej Rady Energetycznej Forum Energetycznego "Zadania polskiego sektora energii związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej" które odbyło się w dniach 26-27 września 2000 w Zakopanem.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE