ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
dr Halina Rechul
Doktor nauk ekonomicznych, specjalność polityka gospodarcza ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego. Temat rozprawy doktorskiej: polityka energetyczna gminy. Praca została obroniona na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych o tematyce energetycznej, ekologicznej i ekonomicznej, m.in. krajowego konkursu energetycznego.

07.12.2004r. 15:10

Polityka gospodarcza to aktywne oddziaływanie państwa na procesy gospodarcze i społeczne przez formułowanie celów, środków ich realizacji, priorytetów i kształtowanie wobec niej sprzyjających postaw jednostkowych i społecznych.
(„Wokół Energetyki” – październik 2004)
22.09.2004r. 09:07

Dalszy rozwój energetyki powinien następować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, chociaż będzie to wymagało dużych nakładów finansowych i to zarówno we wdrażaniu nowych technologii, jak i usuwaniu szkód powstałych już w przyrodzie. Sposób rozwiązania tego problemu wpłynie niewątpliwie na dalsze życie człowieka na Ziemi.
(„Wokół Energetyki” – sierpień 2004)
26.05.2004r. 08:50

Problematyka wykorzystania zasobów naturalnych pojawia się już w pracach przedstawicieli nurtu ekonomii klasycznej. Jej gmach został oparły na koncepcji szczupłości zasobów...
(Wokół Energetyki – kwiecień 2004)
25.06.2003r. 00:00

Energia elektryczna jest czystym, łatwo dostępnym, niezawodnym, bezpiecznie sterowalnym i przy efektywnej eksploatacji relatywnie coraz tańszym produktem rynkowym. W warunkach uwolnienia cen energii stała się ona produktem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach
(artykuł opublikowany w dwumiesięczniku "Wokół Energetyki" - czerwiec 2003)
07.05.2003r. 00:00

W wielu krajach, zwłaszcza uprzemysłowionych, podjęto badania i działania zmierzające do ograniczenia zużycia ropy naftowej, m.in. przez wzrost wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, zwłaszcza energii wodnej, wiatrowej i biomasy. Największe efekty uzyskano w zakresie wykorzystania energii cieków wodnych i energii wiatru.
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach
(artykuł opublikowany w dwumiesięczniku "Wokół energetyki" - kwiecień 2003)
18.11.2002r. 00:00

Elektroenergetyka stanowi istotną gałąź gospodarki narodowej. Znaczenie i rolę elektroenergetyki w gospodarce narodowej potwierdza jej udział w strukturze tworzenia PKB, udział w strukturze tworzenia produkcji globalnej przemysłu czy udział w tworzeniu wartości dodanej tegoż przmysłu, niezależnie od trendów kształtowania się tych wskaźników.
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obych w Katowicach
(artykuł opublikowany w dwumiesięczniku "Wokół energetyki" - październik 2002)
26.04.2002r. 00:00

W elektroenergetyce państwo zawsze odgrywało i będzie nadal odgrywać znaczącą rolę, a wynika to z jej struktury technicznej i znaczenia dla gospodarki, dlatego mówiąc o roli państwa w elektroenergetyce nie sposób jej nie odnieść do całej gospodarki.
(artukuł opublikowany w dwumiesięczniku "Wokół Energetyki", kwiecień 2002)
04.04.2002r. 00:00

Racjonalizacja zużycia energii, jednoznaczna z racjonalizowaniem całej gospodarki, wymaga znacznego zaangażowania kapitału. Nie wszystkie kraje mogą sobie na to pozwolić, chociaż na pewno zdają sobie sprawę z faktu, że zmniejszenie zużycia energii jest bezpośrednio zależne od zarządzania gospodarką, w tym kapitałem. Każde zdrowe ekonomicznie państwo zmniejsza energochłonność dochodu narodowego. W naszej reformowanej gospodarce, niestety nie obserwujemy takiego zjawiska. Może więc nastąpi powrót do koncepcji budowy elektrowni jądrowej, która oprócz korzystnego wpływu na środowisko naturalne zapewniłaby wyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego państwa?
( artykuł zamieszczony w miesięczniku "Energia - Gigawat", marzec 2002 r.)
01.02.2002r. 00:00

W elektroenergetyce państwo zawsze odgrywało i będzie nadal odgrywać znaczącą rolę, a wynika to z jej struktury technicznej i znaczenia dla gospodarki, dlatego mówiąc o roli państwa w elektroenergetyce nie sposób jej nie odnieść do całej gospodarki.
( artykuł zamieszczony w miesięczniku "Energia - Gigawat", styczeń 2002 r.)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE